Правоохоронці оприлюднили фрагменти розмов у справі про отримання хабара начальником обласної ДАБІ

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Управління захисту економіки у Рівненській області оприлюднило фрагменти розмов у справі про отримання хабара начальком ДАБІ у Рівненській області Ігорем Мічудою. 

Відео було опубліковано у Фейсбук

Зокрема на відео зафіксована розмова між заявником та бухгалтером ППФ "Мека" Кравчук, а також розмова із сином Ігоря Мічуди Андрієм, який пояснив забудовникам, що гроші за нібито отримання товару слід перерахувати у визначений термін, а після чого буде позитивне рішення щодо перевірки будівництва. Також додав, що кошти слід передавати бухгалтеру фірми "Мека". 

Згодом забудовнику пояснили, що кошти слід перераховувати на рахунок. 

Також на відео зафіксована розмова Ігоря Мічуди та заявника, під час якої зокрема посадовець під час обговорення вирішення питання сказав: «Та забудь про все на світі. Один чоловік курірує стройки в Рівненській області, один – Ігор Володимирович Мічуда. Крапка». 

Нагадаємо, Ігоря Мічуду підозрюють в отриманні хабара у 400 тисяч гривень.

За версією військової прокуратури, кошти перераховувались на фірму, підконтрольну Мічуді та його сину Андрію, якому обрали запобіжний захід у вигляді . За даними слідства, посадовець вимагав від заступника директора ПП «Буд Кепітал Менеджмент» (заявника) неправомірну вигоду за невиявлення під час перевірки порушень вимог законодавства, будівельних норм, стандартів на об’єкті за адресою: м. Рівне, вул. Гагаріна-Костромська, де ПП «Буд Кепітал Менеджмент» здійснює будівництво багатоквартирного будинку. Розмір неправомірної вигоди повинен був складати по 100 тисяч гривень за кожен місяць, поки триватиме будівництво. При цьому заявнику вказали, що грошові кошти він має перерахувати на розрахунковий рахунок ПП «Мека».

Натомість Мічуда переконує, що кошти перераховувались за доставку товару.

Затримали Ігоря Мічуду на квартирі у Лілії Кравець, 25 травня. Йому було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання хабара, ч. 2 ст. 342 (опір правоохоронцям) та ч. 1 ст. 345 КК України (погроза щодо працівників правоохоронного органу). 

Уже під час затримання Мічуда погрожував поліцейським та демонстрував зброю. 

Погрози та демонстрація зброї під час обшуку: затриманому на хабарі начальнику обласної ДАБІ обрали запобіжний захід (фото+відео)

27 травня Рівненський міський взяв підозрюваного під варту, до 24 липня. 

На це рішення адвокат Мічуди Ігор Солімчук подав апеляційну скаргу, проте суд відмовив йому у задоволенні цієї скарги. 

Зазначимо, що термін відсторонення посадовця від посади був скорочений до 23 липня. 

Андрій Мічуда та бухгалтер підприємства знаходяться під цілодобовим домашнім арештом. 

Сина начальника обласної ДАБІ помістили під домашній арешт