Скандальне будівництво в Рівному: як у Хомка прокоментували «дивну» ситуацію з нерозірваним договором на землю?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Нині у судах Рівного тривають спори стосовно багатоповерхівки на вул. Гайдамацькій, 13 Б, про яку неодноразово писав портал «ЧаРівне.інфо». Усі дозвільні документи на новобудову були скасовані. Більше того адреси, на якій розташовується будівля теж не існує. Тому досі залишається загадкою – де проживатимуть мешканці цього будинку.

У той же час забудовник прагне відновити будівництво. Депутат Василь Немеш, з яким і пов’язують будівництво, на одній зі сесій Рівнеради прямо заявив – «Я той будинок добудую!». Наразі у Рівненському окружному адмінсуді розглядається позов «МЖК» щодо невизнання скасування дозвільних декларацій. На цей момент суд щодо знесення багатоповерхівки припинився.

Водночас у Господарському суді Рівненської області проходило засідання щодо позову прокуратури та міста до забудовника про нецільове використання землі та розірвання договору оренди на ділянку, на якій і стоїть незаконна 11-поверхівка. Проте тут справа знайшла дещо неочікуваний розвиток.

Здавалося би, міська рада прийме рішення розірвати договір зі скандальним забудовником, однак цього чомусь не сталося – вирішили піти більш складним шляхом.

Мер Рівного Володимир Хомко наголошував, що мешканці, які відстоюють свої права, повинні йти до суду, але водночас, є незрозумілою позиція міської ради щодо питання розірвання договору оренди – бо не цього очікували зокрема й активісти, які перебували на засіданні в Господарському суді.

- Я збирав нараду з цього питання, всіх вислухав і сказав – робіть все по закону! От як по закону, так і має бути! Юрист буде відстоювати законну сторону! – заявляв мер Рівного Володимир Хомко на сесії Рівнеради.

Але, як стверджує активіст Олександр Гребенюк, представник міської ради зробив неочікуваний вчинок – відмовився від позову. Суд прийняв рішення про залишення договору оренди землі в силі. Тобто, виходить, що забудовник безперешкодно може користуватися землею, навіть незважаючи на нецільове використання.

- У процесі розслідування ДАБІ звернулася до прокуратури перевірити наявні факти. До мене як до учасника руху «Самооборони» потрапив договір оренди. Нас також зацікавило, чому земля передана для малоповерхової забудови, але там будується висотна будівля… У той же час мер міста неодноразово відправляв рівнян, які приходили з цього приводу на сесії, у суд. Але коли суд був вже на фінальній стадії рішення, коли договір оренди мав бути розірваний, міська рада заявляє, що ніяких претензій не має і від позову відмовляється. Чи це позиція мера чи особиста позиція юриста управління – зрозуміти важко. Відповідно акцент громади зараз робиться на те, щоб прокуратура подала апеляцію, про що ми розмовляли з прокурором. У понеділок знову будемо розмовляти, - розповів Олександр Гребенюк журналісту порталу «ЧаРівне.інфо».

Рішення міської ради активіст називає щонайменше дивним. У прокуратурі ж його запевнили, що апеляцію будуть подавати. Крім того він має намір подавати у міську раду запит стосовно оплати орендної плати.

- Знову ж таки у нас стоїть питання АТОвців. Можна було б завезти інвестора на конкурсній основі. У нас землі немає. А тут 5 гектарів – наліво направо, - обурюється Олександр Гребенюк.

Начальник обласної ДАБІ Ігор Мічуда також не розуміє рішення міської ради.

- Міська рада не підтримала. Підтримала ДАБІ, яка являється третьою стороною. На даний момент на це рішення першочергово треба подати апеляцію. Далі, як на мене, треба замовити у земельних ресурсах перевірку та експертний висновок на відповідність. І тоді якщо вони дадуть термін на усунення, то міська рада змушена буде подавати сама. Але навіщо так робити, якщо можна було просто підтримати позов? Як на мене, це дивне рішення міської ради, - зазначає він.

Крім того, за його словами, коли в адмінсуді буде доведено правомірність скасування декларації, тоді поновлюється справа щодо знесення багатоповерхівки.

Як заявив начальник управління земельних відносин Рівненської міської ради Сергій Таргоній, наразі з боку міської ради чекають рішення щодо підтвердження, або спростування факту нецільового використання землі. І у разі необхідності подадуть свій позов.

- Сама міська рада написала звернення до інспекції управління Держгеокадастру, щоб спростувати або не спростувати факт нецільового використання, так як це каже Земельний кодекс. Якщо такий факт підтвердиться, то міська рада, звичайно, подасть до суду. Наскільки мені відомо, то позов подавала прокуратура в інтересах міста. Є порядок розірвання договорів, які використовуються з порушенням земельного законодавства. Написано у Земельному кодексі, що інспектор має скласти протокол, а міська рада має припинити дію договору, тому щоб цю процедуру дотримати, то ми самі звернулися до інспекції, щоб перевірили – чи використовується чи не використовується за призначенням. Чекаємо. Думаю, що вони дадуть нам у встановленому законом порядку відповідь. І відразу від нас буде реакція, - пояснив Сергій Таргоній.

Нагадаємо, проектант Ігор Осадчий в адмінсуді заявив, що не ставив підписи на проектній документації. Якщо у ході перевірки встановиться факт підробки печатки, то ще й буде кримінальна справа, пояснює Ігор Мічуда.

Читайте також: У НЕЗАКОННІЙ БАГАТОПОВЕРХІВЦІ ДЕПУТАТА РІВНЕРАДИ ВІДРІЗАЛИ СВІТЛО

«ВИ ВВАЖАЄТЕ, ЩО ХТОСЬ ЗАХОЧЕ З ТАКИМ ГРАТИСЯ?», - БІЛЯ СКАНДАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА В РІВНОМУ ПРОВОДЯТЬСЯ РОБОТИ (ФОТО)

 

 

Денис ГРИЩУК