Дозволи скасовано, але все одно будують. Чи знесуть у Рівному незаконні багатоповерхівки?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні в Рівному обговорюють можливість знесення незаконних багатоповерхівок, мова йде про будинок на Гайдамацькій, 13 Б, який пов’язують з депутатом Рівнеради Василем Немешем. Там будують одинадцятиповерхівку, замість дозволених чотирьох поверхів. Будь-які сподівання улагодити проблему, до цього часу були марними, бо забудовник не з’являвся на перевірки та не реагував на скарги мешканців будинку, що розташовується поруч.

ДЕ БУДУТЬ ЖИТИ ТІ, ХТО ПРИДБАВ ЖИТЛО У ДЕПУТАТА? НОВОБУДОВІ В РІВНОМУ СКАСУВАЛИ АДРЕСУ

- Ця історія має вже півторарічний термін. Почалася вона, коли ДАБІ запланувала планову перевірку з Києва, - розповідає начальник обласної ДАБІ Ігор Мічуда. – З 2015 року у нас йде, так домовити, гра в кошки-мишки. Ми все ловимо замовника, за яким стоїть представник однієї з політичних партій, про що він заявляв, що той будинок добудує. Створена комісія, на яку приходили представники забудовника. Але цю комісію вже ніхто не збирає.

На даний момент, за його словами, скасовані всі документи, тобто декларація про початок будівництва, надано листи про скасування містобудівних умов та обмежень, відсутні повністю всі технічні умови – газу, води та електрики, крім того була скасована навіть будівельна адреса цієї багатоповерхівки. 

У НЕЗАКОННІЙ БАГАТОПОВЕРХІВЦІ ДЕПУТАТА РІВНЕРАДИ ВІДРІЗАЛИ СВІТЛО

Мічуда констатує, що будинок першим номером претендує на знесення в разі задоволення позову від прокуратури. Нагадаємо, що відповідний позов розглядається в Рівненському адмінсуді.

Багато розмов йде про те, що незаконну багатоповерхівку безкоштовно віддати учасникам АТО. Але таку можливість заперечує заступник міського голови Рівного Віталій Герман, бо відповідно до Цивільного кодексу цього зробити не можна, тому є два варіанти: привести будівництво до погодженого проекту, або знесення.

Начальник відділу організації представництва в суді та при виконанні судових рішень Рівненської обласної прокуратури Павло Романчук: «Враховуючи той факт, що управлінням ДАБІ скасовано декларацію та встановлено, що будівництво у той спосіб, який ведеться, буде створювати небезпеку мешканцям,. Пред’явлено адміністративний позов про зобов’язання знесення самовільно збудованої будівлі на Гайдамацькій, 13 Б. Наразі позов зупинений у зв’язку з оскарженням ТОВ «МЖК» дій ДАБІ.

Крім того прокуратурою міста пред’явлено позов про розірвання договору оренди ділянки. На даний час засідання призначено на 24 квітня».

ПРОКУРОР ЗАСТЕРІГ ТИХ, ХТО ВКЛАДАЄ ГРОШІ В НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО

- Враховуючи те, що забудовник нічого не хоче робити, то воно буде доведено до логічного кінця, бо люди відтягують свою кончіну через суди! - наголосив Ігор Мічуда.

В той же час начальник обласної ДАБІ пропонує вирішення проблеми: сплатити штраф, змінити цільове призначення та усунути наявні недоліки. Проте, за його словами, забудовник не хоче цього робити. Попередньо, штраф, згідно п’ятої категорії складності, для замовника та генпідрядника може сягати 3,5-4 мільйона гривень.

На даний момент, за інформацією Ігоря Мічуди, роботи на Гайдамацькій ведуться. Адже забудовник планував забудувати весь квадрат 11-поверхівками.

Насамкінець перед тим, як інвестувати у нерухомість Віталій Герман радить рівнянам добре подумати. 

«МИ ВСІ ПОТРУЇМОСЯ!», - РІВНЯНИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ДЕПУТАТА В ТОМУ, ЩО СТВОРИВ ЗАГРОЗУ ЇХНЬОМУ ЖИТТЮ (+ФОТО)

«МИ БОЇМОСЯ ЗА СВОЇ ЖИТТЯ!», - РІВНЯНИ ПІКЕТУЮТЬ СУД (ФОТО)

 

 

Денис ГРИЩУК