Багатоповерхівку не знесуть, квартири продають, а рівняни далі страждатимуть? До чого призведе ухвала рівненського судді Гломба?

04.12.2016, 14:18      Переглядів: 3831

У п’ятницю, 2 грудня у Рівненському адмінсуді відбулося друге засідання щодо позову заступника прокурора Рівненської області Олександра Вороніна до ТОВ «Рівненський молодіжний жилий комплекс» на користь держави в особі: Рівненської міської ради, ДАБІ та обласного Управління ДАБІ про знесення багатоповерхівки на Гайдамацької, 13Б. Коротко нагадаємо, що забудова пов’язана із депутатом Рівнеради Василем Немешем, про це неодноразово писав портал «ЧаРівне.інфо», а також про те, що будівля збудована самочинно. Однак, за словами мешканців 4-поверхівки, що поруч, 11-поверхівка вже практично добудована і будувалася всупереч скасованій декларації. Більше того рівняни, які були присутні на засіданні, нам розповіли, що квартири також продаються. А поруч будується третя черга. Це також підтвердили у самому МЖК – квартири ІІ та III-IV секцій ще можна придбати. Тобто перешкод забудовник не вбачає жодних, навіть попри багаточисленні скарги рівнян.

На судове засідання з’явилися – представник прокуратури Оксана Мерщівська, представник Рівненської міської ради – Наталія Мозоль, мешканці 4-поверхівки на вул. Гайдамацькій, 13А, їхній представник Михайло Столяр, представник ДАБІ Олександр Воробюк, відповідача, як і попереднього разу, не було. З їхнього боку було подано клопотання щодо зупинення провадження у справі.

- Однією із підстав, які обґрунтовуються у позові, є те, що Управлінням ДАБІ 25.05.16 було прийнято рішення про скасування декларації. Однак, це не єдина підстава, якою обґрунтовують, що здійснене будівництво було самочинним, зокрема це таке будівництво, яке проводилося на земельній ділянці, яка не була виділена для цієї мети. У своєму адміністративному позові ми зазначаємо, що відповідно до правової підстави використання земельної ділянки відповідачем є договір, в якому зазначено, що земельна ділянка передається для будівництва та обслуговування другої черги малоповерхового будинку (тобто 4-поверхового,авт.), - каже представник прокуратури.

Однак, зрозуміло, що зведена 11-поверхівка не є малоповерховою будівлею. І в даному випадку є нецільове використання земельної ділянки. Окрім того будівництво було проведено з істотним порушенням будівельних норм – як доказ було надано листи від «Рівнегазу», «РІвнеобленерго» з відсутністю технічних умов.

- Тобто відсутність декларації не є основною підставою для визнання даного будівництва самочинним та задоволення позову про його знесення, - зауважує Оксана Мерщівська.

Суддя Юрій Гломб мав запитання до представниці Рівненської міської ради – чому вона самостійно не подала позов про знесення самочинно збудованої будівлі. Проте в Наталії Мозоль відповіді на це питання не було. Вона лише зазначила, що заперечує проти зупинення провадження, хоча спочатку казала, що на розгляд суду.

- Ми вважаємо, що будівництво багатоповерхового житлового будинку здійснюється всупереч стандартам будівельних норм. Ми також бачимо представників сусіднього будинку, для яких будівництво створює небезпеку, загрозу, - каже представник міської ради.

Представник ДАБІ Олександр Воробюк підтвердив, що технічні умови інженерними службами («Рівнегаз», Рівнеобленерго», «Рівнеоблводоканал») для розроблення проектної документації не надавалися.

- Відповідно ці технічні умови є вихідними даними, на підставі яких розробляють подальше проектування об’єкту будівництва. Тому відсутність технічних умов виключає затвердження належного проекту, - наголошує Воробюк.

- Ми категорично не погоджуємося з даним клопотанням (відповідача, авт.) і вважаємо його безпідставним. Даний об’єкт підпадає під визначення статті 376 (Цивільного Кодексу, авт.) і будується з явним порушенням будівельних норм. У позовній заяві прокуратури чітко вказано, що існує такий факт як вітровий підпір, який заважає мешканцям будинку по Струтинської, 13 А користуватися газовим обладнанням. Цей об’єкт потребує знесення. Крім того, справа має розглядатися згідно Конвенції про основоположні права та свободи людини, якою встановлено, що справа має розглядатися впродовж розумного терміну. У випадку, якщо в нас буде зупинено провадження у справі, поки не буде рішень у двох інших справах, то це займе приблизно рік часу. Рік часу люди не зможуть користуватися газовим опаленням та не зможуть вести нормальний спосіб життя. Вважаю, що це буде порушенням прав нашої громади, тому просимо відмовити у даному клопотанні (відповідача, авт.) повністю, - наголосив адвокат Михайло Столяр.

Суддя Гломб пішов до нарадчої кімнати. А під час перерви журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» вдалося поспілкуватися з мешканцями будинку, що знаходиться поруч вже практично зведеної багатоповерхівки.

- Будівництво ведеться повним ходом, майже всі зовнішні роботи закінчилися. По суті на них немає ніякого впливу. Розумію так, що вони будують третю чергу і далі продовжують будівництво. Ніхто роботу ні на день не припиняв, - зазначає голова ОСББ Юрій Журавель.

Мешканець того ж будинку Володимир Сосула каже, що рівняни не мають права користуватися встановленими котлами, оскільки вони не пройшли технічні умови. Тому жителі змушені ними користуватися самовільно.

- Не підключають котли, бо забудовник не відпрацював проектну документацію на заміну газових котлів в тих квартирах, в яких замінив, - говорить чоловік. – Люди не мають права користуватися офіційно, а якщо вони користуються неофіційно, то не отримують субсидій.

Вимоги рівнян залишаються тими самими – не будувати висотки та замінити котли: «Хай зроблять такі умови, щоб люди змогли нормально жити, але цього немає», - додає Володимир Сосула.

НА СКАНДАЛЬНОМУ БУДІВНИЦТВІ НЕМЕША ІНСПЕКТУЮЧІ ОРГАНИ НАМАГАЛИСЯ ПРОВЕСТИ ПЕРЕВІРКУ

Коли жителі 4-поверхівки, то за планом думали, що там будуватимуть 4 поверхи, однак, прийшов новий забудовник і заявив про нові плани – 11 поверхів. На сайті МЖК також затверджено 10 секцій 11-поверхівок. Людей ніхто не слухає. В них не питали думки та не узгоджували плани будівництв.

Мешканці 4-поверхівки кажуть, що якби знали, що там будуть усі 11-поверхівки, то не купували б квартири, адже це їм створює багато проблем. Таким чином вони визнають, що їх обманули. 

Зрештою суддя Юрій Гломб задовольнив клопотання ТОВ «Рівненський МЖК» про зупинення провадження. Адвокат Столяр пояснив, що така ухвала судді дає підстави говорити про те, що справа буде поновлена через рік часу.

- Суд зупинив провадження у зв’язку з тим, що розглядають інші дві справи - в одній справі МЖК бажає скасувати рішення інспекції ДАБІ, яким скасовано дозвіл на будівництво, в іншій – вони просять, щоб їм суд і надав дозвіл на будівництво. Яке це значення має для мешканців будинку по вул. Струтинської, 13А? По суті справа буде поновлена мінімум через рік часу, доки пройде апеляційні інстанції. Тобто цю та наступну зиму люди будуть мерзнути у своїх домівках. Це такі негативні наслідки. Будемо вирішувати, чи оскаржуватимемо рішення, - сказав адвокат.

Тим часом будівельні роботи не припиняються. Навіть, якщо рішення про знесення доб’ються, то адвокат представників жителів будинку Гайдамацької, 13А каже, що є мала ймовірність того, що вирок набуде сили:

- Максимуму, що можемо добитися, – відкриття кримінальної справи на керівника МЖК і йому дадуть термін.

Як відомо, фірма «Рівбуд» є одним із засновників генпідрядника будівництва. А засновником ЖБК «Рівбуд» був депутат Рівнеради Василь Немеш. 

Читайте також: «МИ БОЇМОСЯ ЗА СВОЇ ЖИТТЯ!», - РІВНЯНИ ПІКЕТУЮТЬ СУД (ФОТО)

НА НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО ДЕПУТАТА-РАДИКАЛА У РІВНОМУ ПРИБУЛИ ПАТРУЛЬНІ (ФОТО+ВІДЕО)

БЛИЗЬКІ ДО ДЕПУТАТА ЗАБУДОВНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОЗБАВЛЯТИ РІВНЯН ПРАВ

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...