Близькі до депутата забудовники продовжують позбавляти рівнян прав

01.12.2016, 15:13      Переглядів: 2003

Наближені до кола депутата-«радикала» з Рівнеради Василя Немеша особи продовжують перешкоджати рівнянам у праві на керування їхнім будинком. Мова йде про новобудову на Ст.Дем’янчука, 1А. Забудовник будь-якими методами забороняє людям створити своє ОСББ та керувати своїм будинком.

До речі, новобудова була здана з порушеннями, про що повідомляв начальник обласної ДАБІ Ігор Мічуда. Окрім цього він прямо вказує на те, що з фірмою-забудовником прямо чи опосередковано пов`язаний скандальний у Рівному депутат Василь Немеш. Усі потуги покарати депутата – зокрема за стрілянину в тій самій новобудові, є марними. На це жодним чином не реагує місцева поліція. Начебто було порушене кримінальне провадження, але далі справа не зайшла.

Підозрюється депутат і у підкупі виборців, він обманював людей – з чим рівняни зверталися до журналістів. ЗМІ це висвітлювали, а натомість отримували судові позови від депутата. Останній з них депутат з тріском програв.

Що стосується новобудови на Дем’янчука, то тут також тривають суди. Один із них фірма, наближена до Немеша теж програла, вимагаючи у начальника ДАБІ Ігоря Мічуди гроші за «моральні страждання».

Зараз йдуть судові засідання стосовно заборони рівнянам створювати власне ОСББ. Забудовники, які пов’язані з депупатом Немешем, воюють з мешканцями будинку вже більше року. Так, 22 листопада, у міському суді мав розглядатися другий позов на скасування ОСББ «Гарант-Рівне».

- Судова тяганина стосовно або скасування державної реєстрації, або визнання протоколу недійсним Установчих зборів ОСББ «Гарант-Рівне» триває вже більше року. У Рівненському міському суді розглядалася справа за позовом Овдійчук, Грабовського, Єрьоменка, Пандрака, Мельничука до ОСББ «Гарант-Рівне» з метою визнання недійсними рішення, які були прийняті на Установчих зборах 26 серпня 2015 року. Дана справа розглядається цим судом з квітня місяця. Впродовж тривалого терміну «Гарант-Рівне» не отримувало повісток про проведення судових розглядів. За попередніх три хтось розписався, - розповідає адвокат Катерина Самардак. – Ми заявили клопотання, що лише один з п’яти позивачів сплатив судовий збір. Суд надав їм час, щоб вони усунули недоліки. Наступне судове засідання призначене на 4 січня 2017 року.

Знову ж таки як і в попередньому разі одним із позивачів є Оксана Овдійчук, яка вимагала визнати ОСББ на Дем’янчука незаконним. Овдійчук Оксана Олександрівна та представник «Рівнепромекобуд» Грабовський Віталій Анатолійович працюють в одній організації - адвокатському об’єднанні «Справедливість». До речі, депутат Немеш зі зброєю захищав приміщення Оксани Овдійчук.

Крім того, як зазначалося, витяги з реєстру свідчать, що Василь Немеш був засновником «Рівбуду», а Олена Немеш – «Рівнепромекобуду». Як відомо, фірма «Рівбуд» є одним із засновників генпідрядника будівництва на Гайдамацькій (колишня Струтинської), про знесення якої подали позов.

- Тепер забудовник через руки своїх представників заявляє про те, що під час проведення зборів були допущені порушення. В тому позові вони заявляли, що державний реєстратор при реєстрації допустив порушення. Але мета та сама – ОСББ може припинити своє існування, - пояснює адвокат Самардак.

- Справа була подана 13 квітня 2016 року, а ми про неї дізналися лише в жовтні, - зізнається голова ОСББ «Гарант-Рівне» Олексій Вовк. – Справи відбувалися без нас. Як вдалося з’ясувати, суд надавав через кур’єрів повідомлення, які доставлялися у 72 квартиру, де знаходиться неофіційний офіс забудовника, який захищав депутат Немеш за допомогою зброї. В цьому приміщенні хтось представлявся моїм прізвищем і у повідомленнях розписувався за мене. А ми про це не знали. Судові засідання відбувалися. Ця права, вірогідно, мала розглядатися без нас та мало прийнятися відповідне рішення.

Вовк повідомив, що нещодавно з’ясувався інший факт – на останній сесії міськради намагалися протягнути рішення щодо оформлення прибудинкової території на Ст. Дем’янчука 1а у приватну власність для обслуговуючого кооперативу, підконтрольного депутату Немешу. Це ОК «ЖБК» «Елітдімсервіс», засновниками якого є родичі, близьких до Василя Немеша осіб – Ольга Красовська, дружина Віталія Грабовського, який захищає Немеша у судах, Валентина Єрьоменко – родичка тієї ж Оксани Овдійчук.

Але варто зауважити, що без рішення сесії міської ради здійснити передачу прибудинкової території у приватну власність неможливо. Бо земельна ділянка є у комунальній власності територіальної громади міста Рівне. А рішення щодо неї приймає Рівненська міська рада.

Зараз прибудинкова територія знаходиться в оренді у «Рівнепромекобуд». В ОСББ «Гарант-Рівне» є сподівання оформити її у власність.

Голова ОСББ «Гарант-Рівне» Олексій Вовк говорить, що з боку обслуговуючого кооперативу, за яким стоїть «радикальний» депутат, продовжується процес щодо приватизації прибудинкової території, яка мала б бути оформлена саме за мешканцями новобудови. Чим це загрожує пояснив голова цього ОСББ:

- Прибудинкова територія – необхідна для обслуговування потреб мешканців і власників даного будинку. Це звичайні потреби. Це дитячий майданчик, це під’їзди. А якщо оформляти приватну власність, то виходить колізія в тому, що в будь-який момент нам можуть сказати забирати речі та вигнати. Адже це буде приватна територія. Зараз намагаються скасувати договір оренди та приватизувати нашу прибудинкову територію на лжекооператив, аргументуючи це тим, що ніби вони його передали на баланс цього кооперативу. Але в нас є депутатський запит про те, що ніяких рішень про передачу на баланс не було. Як мені повідомили, питання щодо оформлення у приватну власність прибудинкової території розглядалося вже давно. Його намагалися протягнути на різних комісіях. Також була спроба на останній сесії міської ради рішення протягнути. В даному випадку я маю на увазі депутата міської ради Василя Немеша, якому ці всі структури підпорядковуються. Чітко проглядаються стежки до його впливу. Одним із засновників кооперативу є родичі тих юристів, які намагаються закрити наше ОСББ та всіляко перешкоджають у нашій роботі. Це структура, підконтрольна депутату Немеша.

Наразі ОСББ не може оформити прибудинкову територію, оскільки не має юридичних підстав у порядку оформлення території у власність співвласників будинку. Норми, за словами Олексія Вовка, повинні бути закріплені на рівні Уряду – у Мінрегіонбуду, наприклад. Тому тим часом підконтрольні Немешу структури користаються цим моментом.

В той же час адвокат Катерина Самардак повідомила наступне: на сесії Рівненської міської ради було запропоновано для обговорення та прийняття проекту рішення про припинення права оренди земельної ділянки, розірвання договору оренди землі та передачу у власність земельної ділянки на вул. Степана Дем’янчука, 1-А ОК «Житлово - будівельний кооператив «Елітдімсервіс» з тих підстав, що на даній земельній ділянці знаходиться об’єкт нерухомого майна.

У вказаному проекті, зазначено, що земельна ділянка площею 6566 м2 на вул. Степана Дем’янчука, 1-А (кадастровий номер 5610100000:01:037:0049), рішенням Рівненської міської ради від 25 січня 2006 року № 1943 (зі змінами відповідно до рішення від 26 липня 2012 року №2275) була надана Товариству з обмеженою відповідальністю «Рівнепромекобуд» в оренду для будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями (договір оренди землі від 06 червня 2006 року № 040658300145 (зі змінами).

Варто зазначити, що це земельна ділянка включає в себе як прибудинкову територію будинку на вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А так і безпосередню площу земельної ділянки, яка знаходиться під забудовою даного будинку.

Водночас в даному проекті рішення зазначено, що ТОВ «Рівнепромекобуд» подало нотаріально посвідчену заяву про добровільну відмову від права оренди земельної ділянки від 05 липня 2016 року № 262 та просить розірвати договір оренди.

Також вказується, що на підставі акту приймання–передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (в управління) від 15 липня 2015 року Обслуговуючий кооператив "Житлово - будівельний кооператив "Елітдімсервіс" просить передати йому безоплатно у власність земельну ділянку площею 6566 м2 на вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А (кадастровий номер 5610100000:01:037:0049) для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку (для будівництва житлового будинку із вбудованими приміщеннями).

- Звісно без дослідження акту приймання–передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (в управління) від 15 липня 2015 року беззаперечно стверджувати про його зміст неможливо, але з вказаного вбачається, що15 липня 2015 року ТОВ «Рівнепромекобуд» на підставі акту приймання–передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (в управління) передало житловий будинок, що розташований по вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А у м. Рівне на баланс для Обслуговуючого кооперативу "Житлово - будівельний кооператив "Елітдімсервіс".

Вказані дії ТОВ «Рівнепромекобуд», який виступав замовником будівництва житлового будинку, що розташований по вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А у м. Рівне є такими, що порушують чинне законодавство України.

Зокрема, відповідно до ст.ст. 182, 331 Цивільного кодексу України, право власності на нерухоме майно (квартира є саме нерухомим майном) виникає з моменту його державної реєстрації. Державна реєстрація прав на новозбудовану квартиру проводиться після прийняття в експлуатацію в установленому законодавством порядку всього будинку.

Після прийняття будинку в експлуатацію залежно від обраної моделі залучення інвесторів до його будівництва:

а) забудовник реєструє на власне ім’я право власності на квартири в будинку, після чого укладає цивільно-правові договори з інвесторами. На підставі таких договорів інвестори перереєстровують право власності на квартиру на себе;

або

б) забудовник передає встановлені законодавством копії документів інвестору, і останній самостійно здійснює первинну реєстрацію права власності на квартиру одразу на власне ім’я.

Оскільки як вбачається з інформаційної довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно щодо об’єкта нерухомого майна, забудовником ТОВ «Рівнепромекобуд» було обрано ту модель залучення інвесторів до будівництва, за якою він передає встановлені законодавством копії документів інвестору, і останній самостійно здійснює первинну реєстрацію права власності на квартиру одразу на власне ім’я.

Таким чином, продовжує Катерина Самардак, станом на 15 липня 2015 року у державному реєстрі було зареєстровано право власності значної кількості осіб на квартири та інші не житлові приміщення у житловому будинку, що розташований по вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А у м. Рівне. А відтак, особливості здійснення права власності в такому багатоквартирному будинку в той час визначалися окремим Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417-VIII). І до моменту створення ОСББ співвласники в питанні управління будинком повинні були користуватися саме цим законом, тобто брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника — право кожного співвласника відповідно до ст. 6 Закону № 417-VIII. Цей закон також визначає такі форми управління багатоквартирним будинком:

управління багатоквартирним будинком співвласниками;

управління багатоквартирним будинком за рішенням співвласників управителем;

управління багатоквартирним будинком ОСББ.

Тобто всі рішення щодо обслуговування будинку повинні прийматися співвласниками.

Отже, законодавством України не передбачено прав забудовника самостійно без згоди інших співвласників багатоквартирного будинку визначати ЖЕК (управителя) для такого будинку.

Крім того, відповідно до ст. 41 Земельного Кодексу України, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.

Таким чином, Земельним кодексом взагалі не передбачено можливості передання безоплатно у власність Обслуговуючого кооперативу земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, пояснює адвокат. 

Варто зазначити, що відповідно до ЗУ «Про Кооперацію» обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу. А відповідно до ст. 22 цього ж закону, земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Землі загального користування дачного кооперативу безоплатно передаються йому у  власність із земель державної або комунальної власності відповідно до закону. 

Відтак ЗУ «Про Кооперацію» не передбачено права обслуговуючого кооперативу набувати безоплатно у власність земельних ділянок.

- Також не потрібно забувати і про той факт, що співвласники багатоквартирного будинку, що розташований по вул. Академіка Степана Дем’янчука, 1-А у м. Рівне скористалися своїм правом на створення ОСББ та створили ОСББ «ГАРАНТ-РІВНЕ», а забудовник усіма можливими способами намагається перешкодити його діяльності та припинити його існування, - зазначила Катерина Самардак. 

Додзвонитися до депутата Василя Немеша нам не вдалося - його номер знаходиться поза зоною. 

Читайте також: РІВНЯНИ ПОВСТАЛИ ПРОТИ ДЕПУТАТА - "ГОСПОДАРНИКА"

«МИ ВСІ ПОТРУЇМОСЯ!», - РІВНЯНИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ДЕПУТАТА В ТОМУ, ЩО СТВОРИВ ЗАГРОЗУ ЇХНЬОМУ ЖИТТЮ (+ФОТО)

«МИ БОЇМОСЯ ЗА СВОЇ ЖИТТЯ!», - РІВНЯНИ ПІКЕТУЮТЬ СУД (ФОТО)

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...