Рівненський «радикал» з тріском програв у суді

16.11.2016, 14:45      Переглядів: 3803

Депутат Рівнеради від «Радикальної партії Ляшка» Василь Немеш зажадав від журналістів 50 тисяч та спростування декількох матеріалів, які були висвітлені на порталі «ЧаРівне.інфо». Це стосувалося його передвиборної кампанії до Рівнеради, коли «радикал» роздавав обіцянки виборцям, освячував зупинку, привозив дитячі гойдалки, гірки, а потім забирав та вимагав від рівнян гроші. 

Мешканці вулиці Струтинської повірили обіцянкам депутата та проголосували за нього. Але пізніше від громадян стали надходити численні скарги. Про це писали журналісти.

Зрештою Василю Немешу не сподобалося, як подавалася інформація у ЗМІ. І він подав до суду кілька позовів.

На цю ж тематику робили сюжети всеукраїнські медіа. Проте Немеш вирішив «шукати справедливості» саме шляхом судових розбірок з місцевими ЗМІ - на всеукраїнські у депутата, мабуть, забракло  сміливості.

До речі, пана Немеша знають в Рівному як недобросовісного забудовника. Саме його управлінські рішення згадують рівняни. Його також пов’язують зі скандальною забудовою на вул. Струтинської. Та близькі до депутата фірми не захотіли законно оформлювати документацію, натомість, пішли до суду – вимагати грошової компенсації «за моральні страждання» - від начальника обласної ДАБІ. Цей суд «радикал» теж програв.

Був час, коли рівняни приходили на сесію Рівнеради – пікетуючи особисто проти Немеша. Рівняни заявляли, що бояться за своє життя. Але «радикала» це ніяк не знітило. 

Відомим Василь Немеш став через скандал зі зброєю. Тоді він стріляв у правоохоронців. Проти нього відкрили кримінальне провадження, але притягнути до відповідальності депутата поліції досі не вдалося.

Підозра у підкупі виборців, суди, стрілянина, незаконна одинадцятиповерхівка – це далеко не весь перелік етапів життєвої біографії депутата. Але, попри такий довгий шлейф, Василь Немеш продовжує представляти громаду Рівного у міській раді.

Тим часом його адвокати шукають справедливості у суді. Так, на портал «ЧаРівне.інфо» було подано три судові позови, один з них відхилено, інший - депутат програв, а третій – триває.

У позовних заявах стверджувалося, що позивач не згідний із зазначеними в публікаціях даними, а тому вимагав їхнього спростування.

Але журналісти надали беззаперечні докази правдивості висвітлених матеріалів. Тому з огляду на наведені факти суд вирішив відмовити позивачу повністю.

Крім того з боку порталу було подано клопотання – на відшкодування витрат послуг адвоката. Суд прийняв позитивне на користь журналістів рішення.

Цікаво, що сам депутат зобов`язання суду ігнорував і на засідання не з’являвся. Адвокат Юлія Щербяк зазначає, що, ймовірно, він не готовий до критики та до публічності загалом.

- Позивач поставив шість позовних вимог. Шість цитат, які він вважає недостовірною інформацією. Просив стягнути із журналістів 50 тисяч моральної шкоди. Моральну шкоду він не обґрунтував. Суд неодноразово зобов’язував Немеша з’явитися до суду особисто, оскільки хотів пояснити, що не всі вимоги депутата можуть розглядатися в ракурсі оцінки їх на достовірність. Бо не всі цитати містять фактичні дані, - пояснює Юлія Щербяк. – Із шести вимог, які він зазначив, частина вимог взагалі не може оцінюватися. Бо це є оціночні судження, або інформація, яка не містить фактичних даних, тому така інформація не має того складу, про який ми кажемо. Правдивість іншої частини інформації була доведена у суді. Крім того суд зазначив, що Немеш є депутатом Рівненської міської ради і є публічною особою. Він має бути готовий до жорсткої критики. Це зазначено у рішенні суду. Такий самий підхід є у практиці Європейського суду з прав людини.

Портал «ЧаРівне.інфо» висловлює вдячність у юридичній підтримці під час судового процесу власниці юридичного бюро «Щербяк та партнери» Юлії Щербяк.

Нагадаємо, до Рівненського адміністративного суду звернулися про знесення 11-поверхівки. Як відомо, фірма «Рівбуд» є одним із засновників генпідрядника будівництва. А засновником ЖБК «Рівбуд» був депутат Рівнеради Василь Немеш. Детальніше про це.

Читайте також:  РІВНЯНИ ПОВСТАЛИ ПРОТИ ДЕПУТАТА - "ГОСПОДАРНИКА"

«ВІН НАМ ЖИТИ НЕ ДАЄ!», - РІВНЯНИ БУНТУЮТЬ ПРОТИ ДЕПУТАТА (ФОТО+ВІДЕО)

«МИ ВСІ ПОТРУЇМОСЯ!», - РІВНЯНИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ДЕПУТАТА В ТОМУ, ЩО СТВОРИВ ЗАГРОЗУ ЇХНЬОМУ ЖИТТЮ (+ФОТО)

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...