Боровик – у якості «верхівки айсбергу» та 100 тисяч доларів – щодня бандитам: генпрокурор у Рівному розкрив деталі гучних затримань

18.04.2017, 16:37      Переглядів: 2973

Фото argumentua.com

Сьогодні рівненські журналісти поцікавилися в генпрокурора Юрія Луценка про хід резонансних справ. Перш за все цікавило як розслідується справа так званого угрупування на чолі з екс-заступником прокурора Рівненської області Андрієм Боровиком, якого обвинувачують у створені злочинної схеми незаконного видобутку бурштину і якого гучно затримували у липні минулого року. Наразі справа, як пишуть ЗМІ, вже розпадається – за браком доказів, або через те, що її фігуранти йдуть на співпрацю зі слідством. Тож нині за ґратами залишилися лише два прокурори – Андрій Боровик та Вадим Топольський.

Тим часом, як повідомив Луценко, у кримінальному провадженні стосовно злочинної організації з незаконного видобутку бурштину оголошено про завершення досудового розслідування.

За словами генпрокурора, це 70 томів кримінального провадження. Можливо, в першій декаді травня ознайомлення буде завершено. За весь час проведено 183 обшуки, в ході чого виявлено 162 тисячі доларів США, 4 тисячі 700 євро, 95 тисяч гривень, 33 білоруських рублів, дорогоцінності, зброя, бурштин, засоби для видобування бурштину, чорнова бухгалтерія, схема розподілу коштів. Крім цього за результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з них 12 засуджених осіб визнали свою вину та дали покази, 13 дали згоду свідчити про організаторів злочинної організації.

Наразі фігуранти ознайомлюються з матеріалами справи, серед них Луценко назвав – Андрія Боровика, старшого уповноваженого з особливих справ СБУ Федорука, керівника Сарненської місцевої прокуратури Топольського, колишнього працівника УБОЗу у Житомирській області Гаврилюка, слідчу слідчого управління Нацполіції у Рівненській області Дубінецьку. За даними ЗМІ, кількох з шести головних фігурантів – Федорука, Смолянця, Родзіна та Рабешка відпустили.

Юрій Луценко зазначив, що «бурштиновій мафії» хоч завдали удар, проте з нею ще не покінчено.

- Коли вже почнете верхівку айсбергу зачіпати? - запитав у генерального прокурора журналіст Дмитро Леонтіюк.

- Я вважаю, що пан Боровик і був цією верхівкою айсберга на момент його арешту. Під час допитів він одного разу заявив, що його підставили мафіозі. Але на запитання слідчого він не надав жодної інформації. Суд, звичайно, визначить міру покарання, але на сьогоднішній день слідство обвинувачує пана Боровика у тому, що він очолював угрупування з «кришування» незаконного видобутку бурштину, - каже Луценко. 

Також він заявив, що обсяг коштів, які вивозяться бандитами під час нелегальної діяльності, співставний з оборонним бюджетом країни.

- На момент арешту пана Боровика у Рівненській області щоденна сплата бандитам сягала 100 тисяч доларів. Це є оборонний бюджет країни. Дві третини цього бізнесу зупинені, але це не означає, що ліквідовані. Так звані партизани вискакують і тут, і там. Подекуди вони збиваються у групи, підкуповують місцевих правоохоронців та захоплюють ділянки. «Кришують» цей бізнес злочинні організації – в тому числі згадані вами «Морда», «кепки», - наголосив генпрокурор. 

Також зазначив, що справа Боровика для нього є принципова, а для людей, які копають бурштин, мовляв, треба дати можливість працювати в законному руслі.

Нагадаємо, сьогодні Луценко в Рівному представляв нового прокурора області.

ЛУЦЕНКО ЗГАДАВ БЛОКПОСТ У «БУРШТИНОВІЙ СТОЛИЦІ» ТА ВИСЛОВИВ ПРЕТЕНЗІЇ ДО РОБОТИ РІВНЕНСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...