Політична криза у Вараші: чи чекати в місті перевиборів?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні на сесії Рівненської облради виступив відсторонений міський голова Вараша Сергій Анощенко. Скаржився на правоохоронців. А також звернувся до депутатів із проханням про призначення позачергових виборів.

Нагадаємо, у Вараші триває протистояння за владу.

Сергій Анощенко назвав секретаря міськради Ірину Шумру «самозванкою» та заявив, що вона користується підробленою печаткою. 

- 42 дні міліція вилучала документи. Що робиться у нас в країні? Мені звертатися до народу, щоб навели лад? Коли на незаконні сесії з’їжджається по 60 правоохоронців - це що? Та, навіть Янукович собі такого не дозволяв. До чого ми котимося? Ви хочете народного хвилювання? Воно буде, - заявив Анощенко.

Також він зазначив, що єдиним виходом з цієї ситуації могло б стати призначення перевиборів.

- Але чому на це ніхто не йде? Є затяжна криза, - сказав Анощенко.

Після його виступу депутати на кілька хвилин взяли перерву.

- Ситуація є складною, але тут не треба відміняти відповідальності міського голови, який довів до такої ситуації, - каже голова ОДА Олексій Муляренко. 

- На сьогодні здійснюються всі процесуальні дії. Вилучалася печатка. Йде вилучення документів. Кінцеву крапку в тому числі можливих правомірних, неправомірних дій посадових осіб, мають ставити в рамках кримінального провадження. Робоча група (ОДА, авт.) постійно знаходиться у контакті з правоохоронцями, - повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Врешті депутати прийняли рішення звернутися до комітету з питань державного будівництва регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради. А також до Рівненської ОДА з тим, щоб розробили зміни до перспективного плану формування територіальних громад із метою проведення перших виборів до Вараської ОТГ.

Нагадаємо, не так давно Сергій Анощенко разом із колишнім координатором руху «Дія» Романом Ковалем ходив до голови Рівненської ОДА стосовно даної проблеми.

 

 

Денис ГРИЩУК