Справа вбивства підприємця Юрія Ігнатюка: дружині-вбивці послабили режим тримання у психлікарні

Фото ілюстративне

Рівненській викладачці Ірині Ігнатюк, яка два роки тому вбила свого чоловіка, підприємця Юрія Ігнатюка, послабили режим тримання в лікувальному закладі.

19 вересня Рівненський апеляційний суд задовольнив апеляцію адвокатів Ірини Ігнатюк щодо переведення її з суворого режиму тримання у звичайний режим. Натомість апеляцію потерпілої сторони, яка вимагала проведення повторної експертизи щодо підтвердження її неосудності, суд відхилив.

Нагадаємо, на початку вересня 2020 року у Білій Криниці, що неподалік Рівного, 44-річна викладачка Ірина Ігнатюк застрелила свого чоловіка та чотирма пострілами намагалася вбити 13-річну доньку. Після цього мала намір застрелитись сама.

У квітні 2021 року Рівненський районний суд виніс рішення, яким призначив Ігнатюк Ірині застосувати примусовий захід медичного характеру перебування в психіатричному закладі з суворим наглядом.

Потерпіла сторона, а саме батьки вбитого Юрія Ігнатюка, не погодились з рішенням суду та подали апеляцію з вимогою провести повторну психіатричну експертизу, адже переконані, що жінка є осудною. А ще припускають, що за «потрібний» висновок експертизи були заплачені гроші.

- Напередодні я розмовляла з Іриною по телефону, бо захворіла внучка. Ми нормально спілкувалися, ніяких ознак, що з нею щось не так, не було. Я її знала упродовж 15 років. Ніяких відхилень я не помічала. А я 50 років пропрацювала в медицині. Я не вірю в те, що вона була не при своєму розумі. Це все було навмисно. Чого вона це все зробила, я не знаю… Вона п’яна була. Біля неї стояла пляшка з коньяком. І в машині, там де були перші зйомки, була порожня пляшка з-під коньяку і ще одна наполовину повна, - розповідає матір вбитого Олеся Ігнатюк.

Також жінка нарікає, що зараз немає можливості спілкуватись з онукою, яка живе з батьками Ірини.

Як розповіла адвокат потерпілої сторони Вікторія Волошина, родина вбитого подавала апеляцію з вимогою визнати неправомірною експертизу, згідно з якою застосовано захід примусового лікування до Ірини Ігнатюк. Вони просили призначити нову експертизу - довготривалу, щоб точно встановити наявність чи відсутність психічного розладу в Ігнатюк Ірини, яка скоїла вбивство. Основною підставою для апеляції було те, що потерпілий Ігнатюк Олександр Григорович при розгляді справи в суді першої інстанції участі не брав, чим було порушено його право потерпілого К справі.

- У нас є певні питання стосовно цієї експертизи. По-перше, вона була короткотривалою. Я вважаю, що не було належним чином проведене це дослідження. Адже ми проаналізували всі документи та маємо сумніви щодо правомірності цієї експертизи. А ще насторожують деякі збіги. Те що прізвище батька Ірини Зіновіївни - Маланчук, ідентичне з прізвищем людини, яка є провідним експертом, що винесла цю експертизу. Я не кажу, що вони родичі, але навіть те, що збігаються прізвища, мало б у криміналістів викликати запитання. Однак на суді першої інстанції це взагалі встановлено не було, розгляд справи відбувся без дослідження доказів - каже Вікторія Волошина.

Ще в рамках кримінального провадження на досудовому розслідуванні прокуратура клопотала про повторну експертизу та ставила достовірність поданої під сумнів. Однак, під час апеляційного засідання 19 вересня прокурор заявив, що однієї експертизи достатньо.

- Навіть прокуратура на станом на сьогодні суперечить сама собі, - каже адвокат.

Як повідомив адвокат потерпілої сторони Волошин Леонід Сергійович - голова АО «Волошин і партнери», ми будемо спостерігати за покращенням стану здоров’я Ігнатюк Ірини, так як вважаю, що вона повинна понести покарання, яке відповідає суспільно-небезпечному діянню, яке вона вчинила, а саме вбивство людини. Вважаю за необхідне, за покращення стану здоров’я Ігнатюк Ірини, клопотати про застосування до Ігнатюк Ірини реального покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне покарання.

Під час слухання справи на відеозв'язок з судом вийшов психіатр Ірини Ігнатюк, яка повідомила, що жінка досить непогано себе почуває і що її стан за рік набагато покращився.

Суд, враховуючи обставину покращення її здоров'я, а ще аргументи адвокатів про те, що перебування в суворому режимі послабить контакт жінки з донькою, послабив режим тримання Ірини Ігнатюк. То ж жінку переведуть у звичайний режим.

Рідні вбитого Юрія Ігнатюка не погоджуються з рішенням суду та будуть оскаржувати його в касаційному порядку.

- Я втратила все, мені немає що більше втрачати, - каже матір загиблого Олеся Ігнатюк.

 

 


Готові квартири (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На Рівненщині уже виплачено більше 80% пенсій за вересень

  25 вересня 2022, 13:06
  Пенсійний фонд України продовжує фінансування. Наразі в о...
 • Розшукали неповнолітню, що зникла з будинку сімейного типу

  25 вересня 2022, 11:22
  Поліцейські встановили місце перебування розшукуваної вих...
 • Мар'яна Мамонова народила донечку

  25 вересня 2022, 10:13
  Медикиня родом із Рівненщини, яка перебувала у російськом...
 • У Рівному волонтери шукають матеріали для окопних свічок

  25 вересня 2022, 09:17
  У Рівному в обласному волонтерському штабі збирають параф...
 • Рівненщина отримала гуманітарну допомогу для переселенців

  25 вересня 2022, 08:37
  За підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово...
 • Поліцейські передали матері знайденого у Рівному малолітнього сина

  24 вересня 2022, 21:27
  Нагадаємо, близько 17:30 сьогодні, 24 вересня, до Рівненс...
 • На Донеччині загинув захисник з Гощі Іван Опанасюк

  24 вересня 2022, 19:00
  Безжальна війна забрала життя Героя з Гощанської громади ...