На Рівненщині затримали вагнерівця, який готував диверсії на об'єктах критичної інфрастуктури

Фото ілюстративне

Служба безпеки України під час багатоетапної спецоперації затримала бойовика із угруповання «Вагнер», якого російська воєнна розвідка (відома як гру) «закинула» в Україну для проведення диверсій.

За даними слідства, 34-річний іноземець у 2014-2017 роках був учасником кількох незаконних збройних формувань так званих «лнр/днр», у складі яких воював проти України. У 2023 році чоловік входив до артилерійського підрозділу ПВК «Вагнер» та брав участь у бойових діях проти Сил оборони України поблизу м. Бахмут на Донеччині.


11 січня цього року бойовик, будучи завербованим агентом гру, незаконно перетнув кордон України, аби на виконання завдання свого куратора підготувати диверсію, яка б знеструмила центральні регіони держави. Зокрема, чоловік мав встановити GPS трекери на об’єктах енергетичної інфраструктури Рівненщини, аби зс рф отримали точні координати цих об’єктів для подальшого нанесення повітряних ударів.


У ході спецоперації співробітники СБУ завадили іноземцеві завершити підготовку диверсії. Чоловіка затримали на території Сарненського району Рівненщини. При собі він мав GPS трекери та стартові пакети українського мобільного оператора. З метою конспірації своєї злочинної діяльності диверсант використовував підроблений паспорт громадянина України.


Йому вже повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Досудове розслідування проводять слідчі Управління СБ України в Рівненській області . Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років, або й довічне, з конфіскацією майна.


Спецоперацію проводили спільно з Держприкордонслужбою за процесуального керівництва Рівненська обласна прокуратура .
 


Новини по темі:

  • На Рівненщині двічі за добу виявили нетверезого водія за кермом

    20 03 2026, 20:17
    Про такий випадок розповідає патрульна поліція.
  • У Гощанській громаді нагородили медаллю «За поранення» воїна Сергія Бізюка

    20 03 2026, 19:43
    Про це повідомляють у Гощанській громаді.
  • Рівне проведе в останню дорогу Захисника Дениса Сердюка

    20 03 2026, 18:20
    Про цю трагічну новину повідомляє пресслужба Рівненської ...
  • У Рівному організовують поїздку на похорон Філарета

    20 03 2026, 17:40
    Про це на своїй Fb-сторінці повідомив Василь Рудніцький.
  • Українські діти під окупацією: докази злочинів Росії у звіті ООН

    20 03 2026, 17:12
    Незалежна комісія ООН підтвердила: Росія здійснює депорта...
  • У Рівному вкотре наголосили на важливості вакцинації дівчаток 12–13 років від вірусу папіломи людини

    20 03 2026, 17:01
    Про це йшлося під час чергового засідання Координаційної ...