У Рівному судять обвинуваченого у вбивстві громадянина РФ

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На фото Павло Матюк

Сьогодні у Рівненському міському суді продовжилася справа стосовно обвинувачених у вбивстві 64-річної Зінаїди Римчук. Суд розглядає справу третій рік. Одним із обвинувачених виступає громадянин Російської Федерації Павло Сергійович Матюк, іншим – громадянин України Павло Анатолійович Глобін.

Обвинувачені затягують справу. Протягом всього часу вони не з’являлися до суду. Мотивуючи це своєю хворобою. Тож конвоїри не могли їх доставити. Ймовірно, це пов`язано з новим "Законом Савченко"

Адвокат потерпілих Володимир Біньковський заявляв, що конвоїри могли доставити обвинувачених раніше, однак з невідомих йому причин не робили цього. Адвокат звертався до начальника поліції області Сергія Максимова. Сьогодні ж пана Біньковського не було. Натомість був присутній син загиблої жінки – Євген Римчук.

Засідання було призначене на 14.30. Але у зв’язку з тим, що зал був в цей час зайнятий, довелося чекати цілу годину. Засідання, за словами представників потерпілої сторони, було відкладено через те, що розглядалися скарги Глобіна щодо іншого кримінального провадження.

Коли журналіст увійшов до зали, то обвинувачений Глобін вже перебував за решіткою. Громадянина РФ Матюка привели пізніше. 

На фото Павло Глобін

Глобін запитав, чому його фотографують. Коли журналіст відповів, що має право у відкритому засіданні це робити, обвинувачений сказав, що готовий позувати. В цей час у Глобіна не було скарг на самопочуття. 

На запитання, чому він не з’являвся на попередні засідання, Глобін відповів, що відмовлявся приходити через хворобу, яка, мовляв, турбує його досі. Проте розголошувати захворювання відмовився. 

В чому обвинувачують Глобіна та Матюка.

Нагадаємо, у помешкання родини Римчуків на вул. Залізничній в серпні 2012 року проникли злодії. Вони задушили жінку, а вбивство намагалися замаскувати.

Як пише Четверта влада, тіло жінки виявили вогнеборці, які приїхали на виклик за кілька хвилин до опівночі. Як виявилося, під банальну пожежу зловмисники намагалися замаскувати убивство. З двору оселі також зник автомобіль «Шевроле», який згодом знайшли на вулиці Макарова. Автівку також намагалися спалити. Зінаїда Римчук та її син Євген займалися бізнесом — мали продуктовий кіоск та магазин. Відтак, спочатку однією з версій убивства правоохоронці розглядали бізнесові справи родини, однак все було простіше.

Коли злочинці дізналися, що підприємець з родиною перебуває у відпустці за кордоном, то вирішили обікрасти його дім, куди й прийшли 21 серпня о 14.00 годині. Але їхні плани порушила матір власника оселі – 64-річна Зінаїда Римчук, яка на той момент перебувала в будинку. Жінка мешкала у Городищі, але тоді у помешканні сина готувалася до повернення рідних та свого дня народження.

За словами правоохоронців, зловмисники проникли на присадибну ділянку, але в будинок так і не змогли потрапити. Вони взяли з собою електроінструменти, але не змогли відчинити двері. На цей момент жінка, що була в літній кухні, побачила й упізнала їх. Зав’язалася бійка, в результаті якої жінку задушили. Щоб перевірити, чи вона дійсно нежива, опускали її голову у каструлю з водою. Забрали в потерпілої 9 тисяч гривень, які вона перед цим зняла у банкоматі для закупки продуктів і сплати комунальних платежів і тримала при собі, та зняли з неї золоті прикраси. Тоді, щоб замести сліди, вирішили зімітувати пожежу, підпаливши літню кухню. А самі на автівці господарів виїхали з території садиби. Автівку потім також підпалили. Гроші й золото забрав один із нападників і повіз у Житомир, де мешкав.

Чим закінчилося засідання та про скандал в залі суду, який влаштував обвинувачений Глобін, читайте у наступному матеріалі.

 

 

Денис ГРИЩУК