Нині переважна більшість українців наперед планують собі кількість дітей. Рівняни - не виняток. ЧаРівне.інфо розпитало у рівнян, скільки ж дітей вони хочуть мати.
Нині переважна більшість українців наперед планують собі кількість дітей. Рівняни - не виняток. Значна частина молодих сімейних пар мріють про трійко дітей, хоча реально зважуються лише на одну-дві дитини.
На запитання: «Скільки дітей має бути в сім’ї?» більшість відповідають, практично не замислюючись: рівно стільки, скільки здатен прогодувати, одягти-взути й належно вивчити. Комусь для такого кроку важливий вік і соціальне положення, когось до народження дітей підштовхують життєві ситуації, а хтось впевнений - діток у їхній сім’ї буде рівно стільки, скільки не втомиться носити лелека.

Між тим, вже досвідчені батьки переконані: жодні планування тут не діють! Там, де є справжнє кохання, дітей народжується найбільше.
Читайте також: ВАГІТНІСТЬ: ПОРАДИ ДЛЯ ХОРОШОГО САМОПОЧУТТЯ
Разом з тим, за словами фахівців, сім’я вважається повноцінною, якщо в ній є чоловік, жінка та дитина. Кількість дітей тут не має принципового значення. Значно важливішим є те, наскільки згуртовані, емоційно споріднені усі члени сім’ї. Утім, як пояснює психолог, гештальт-терапевт Іванна Бояківська, єдина дитина в сім’ї – це, як правило, дитина, на яку покладається занадто багато батьківських очікувань, від неї багато чого вимагають, її багато чому навчають, її занадто правильно виховують.
.jpg)
- Великою мірою дитина для дорослих - це шанс втілити в життя свої власні нереалізовані задуми. – каже Іванна Бояківська. - Часто це дуже обтяжливо для самої дитини, обмежує її волю та творче самовираження. Але до єдиної дитини батьки висувають не тільки високі вимоги, а й покладають великі надії. Тому такі діти вирізняються прагненням до досконалості, високими досягненнями в навчанні тощо. Однак, вони мають мало друзів, їм складно адаптовуватись до нових людей та будувати стосунки.
Попри це, кількість дітей в сім’ї, а особливо порядок їх народження, мають неабиякий вплив на характер та формування особистості. Діти, які виховані у родині з братами чи сестрами, як правило, досить відповідальні, вміють зосереджуватись, здатні адекватно вести себе в умовах конкуренції. Для них характерна відкритість та легкість в налагодженні контактів.
- Однак, у таких сім’ях є складна ієрархія «старший – молодший (середній) — найменший», - пояснює психолог. - Кожен з них має свої психологічні особливості, які відкладають свій відбиток на характер взаємодії з іншими людьми в дорослому віці, на спосіб побудови стосунків у власній сім’ї. Одна ж дитина часто є улюбленцем в родині, об’єктом гордості батьків. Це теж має свій вплив. Такі діти, зазвичай, чекають захисту і турботи від усіх, з ким спілкуються. Переважно, вони мають високу самооцінку, можуть бути гордовиті, вимогливі до себе та інших, через що зустрічаються з труднощами в колективі, у побудові стосунків в парі тощо.

Утім, незмінним і золотим правилом народження діток є любов! Важливо, аби кількість дітей у сім’ї відповідала кількості внутрішніх ресурсів для їх виховання. Адже в сім’ях, де панує любов і взаєморозуміння, де батьки подають гідний приклад для дітей – всі відчуватимуть себе щасливими й потрібними один одному.
Любіть своїх дітей такими, якими вони є, і обов’язково говоріть їм про це!
Думка батьків:
Наталія Мельник, мама однієї дитини:
(1).jpg)
- В ідеальному варіанті я б хотіла 3-х діток. Вже зараз, будучи мамою, я розумію, що це буде нелегко як у фінансовому плані, так і морально. Але я мрію, що моя родина буде великою: діти, внуки - це ж так класно! Однак кожен оцінює це по-різному, і я вважаю, якщо мама і тато знають, що можуть належно виховати лише одну дитину, дати їй все потрібне: любов, увагу, ласку, освіту, і т.д. - то тут немає нічого поганого! Це краще, ніж народити 5 дітей, і випустити їх в світ голими-босими.
Ірина Суходольська, мама чотирьох дітей:
.jpg)
- Мамою, напевне, завжди бути важко. Як мама чотирьох діток я знаю це не з чужих слів. Безперечно, це - дуже важка і відповідальна робота, удвоє важче тоді, коли всі дітки майже однакового віку. Мені пощастило більше, адже менших двійнят допомагають ростити дві старших сестрички. Тому мені як мамі - це значна допомога. Що ж стосується виховання та фінансових питань, тут завжди є і будуть певні проблеми. І як би не було важко, я жодного разу не пошкодувала, що маю аж чотирьох малюків! Більше того, ми з чоловіком дуже гордимось нашою чималою сім`єю.
Марія РІВНЕНСЬКА
