Скільки дітей хочуть рівняни?

Фото ілюстративне

Нині переважна більшість українців наперед планують собі кількість дітей. Рівняни - не виняток. ЧаРівне.інфо розпитало у рівнян, скільки ж дітей вони хочуть мати.

Нині переважна більшість українців наперед планують собі кількість дітей. Рівняни - не виняток. Значна частина молодих сімейних пар мріють про трійко дітей, хоча реально зважуються лише на одну-дві дитини.

На запитання: «Скільки дітей має бути в сім’ї?» більшість відповідають, практично не замислюючись: рівно стільки, скільки здатен прогодувати, одягти-взути й належно вивчити. Комусь для такого кроку важливий вік і соціальне положення, когось до народження дітей підштовхують життєві ситуації, а хтось впевнений - діток у їхній сім’ї буде рівно стільки, скільки не втомиться носити лелека.

Між тим, вже досвідчені батьки переконані: жодні планування тут не діють! Там, де є справжнє кохання, дітей народжується найбільше.

Читайте також: ВАГІТНІСТЬ: ПОРАДИ ДЛЯ ХОРОШОГО САМОПОЧУТТЯ

Разом з тим, за словами фахівців, сім’я вважається повноцінною, якщо в ній є чоловік, жінка та дитина. Кількість дітей тут не має принципового значення. Значно важливішим є те, наскільки згуртовані, емоційно споріднені усі члени сім’ї. Утім, як пояснює психолог, гештальт-терапевт Іванна Бояківська, єдина дитина в сім’ї – це, як правило, дитина, на яку покладається занадто багато батьківських очікувань, від неї багато чого вимагають, її багато чому навчають, її занадто правильно виховують.

 

- Великою мірою дитина для дорослих - це шанс втілити в життя свої власні нереалізовані задуми. – каже Іванна Бояківська. - Часто це дуже обтяжливо для самої дитини, обмежує її волю та творче самовираження. Але до єдиної дитини батьки висувають не тільки високі вимоги, а й покладають великі надії. Тому такі діти вирізняються прагненням до досконалості, високими досягненнями в навчанні тощо. Однак, вони мають мало друзів, їм складно адаптовуватись до нових людей та будувати стосунки.

Попри це, кількість дітей в сім’ї, а особливо порядок їх народження, мають неабиякий вплив на характер та формування особистості. Діти, які виховані у родині з братами чи сестрами, як правило, досить відповідальні, вміють зосереджуватись, здатні адекватно вести себе в умовах конкуренції. Для них характерна відкритість та легкість в налагодженні контактів.

- Однак, у таких сім’ях є складна ієрархія «старший – молодший (середній) — найменший», - пояснює психолог. - Кожен з них має свої психологічні особливості, які відкладають свій відбиток на характер взаємодії з іншими людьми в дорослому віці, на спосіб побудови стосунків у власній сім’ї. Одна ж дитина часто є улюбленцем в родині, об’єктом гордості батьків. Це теж має свій вплив. Такі діти, зазвичай, чекають захисту і турботи від усіх, з ким спілкуються. Переважно, вони мають високу самооцінку, можуть бути гордовиті, вимогливі до себе та інших, через що зустрічаються з труднощами в колективі, у побудові стосунків в парі тощо.

Утім, незмінним і золотим правилом народження діток є любов! Важливо, аби кількість дітей у сім’ї відповідала кількості внутрішніх ресурсів для їх виховання. Адже в сім’ях, де панує любов і взаєморозуміння, де батьки подають гідний приклад для дітей – всі відчуватимуть себе щасливими й потрібними один одному.

Любіть своїх дітей такими, якими вони є, і обов’язково говоріть їм про це!

Думка батьків:

Наталія Мельник, мама однієї дитини:

 - В ідеальному варіанті я б хотіла 3-х діток. Вже зараз, будучи мамою, я розумію, що це буде нелегко як у фінансовому плані, так і морально. Але я мрію, що моя родина буде великою: діти, внуки - це ж так класно! Однак кожен оцінює це по-різному, і я вважаю, якщо мама і тато знають, що можуть належно виховати лише одну дитину, дати їй все потрібне: любов, увагу, ласку, освіту, і т.д. - то тут немає нічого поганого! Це краще, ніж народити 5 дітей, і випустити їх в світ голими-босими.

Ірина Суходольська, мама чотирьох дітей:

 - Мамою, напевне, завжди бути важко. Як мама чотирьох діток я знаю це не з чужих слів. Безперечно, це - дуже важка і відповідальна робота, удвоє важче тоді, коли всі дітки майже однакового віку. Мені пощастило більше, адже менших двійнят допомагають ростити дві старших сестрички. Тому мені як мамі - це значна допомога. Що ж стосується виховання та фінансових питань, тут завжди є і будуть певні проблеми. І як би не було важко, я жодного разу не пошкодувала, що маю аж чотирьох малюків! Більше того, ми з чоловіком дуже гордимось нашою чималою сім`єю.

 

Марія РІВНЕНСЬКА


Azov Army

Новини по темі:

  • Миколу Кучерука знову обрали першим заступником голови Рівненської облради

    26 06 2026, 12:04
    Сьогодні, 26 червня, проходить 36-та сесія Рівненської об...
  • Понад 40 млн грн спрямують на оновлення навчальних кабінетів у ліцеях Рівненщини

    26 06 2026, 10:42
    Діти з 9 громад Рівненщини навчатимуться у сучасніших ліцеях
  • Вилучили психотропів на понад пів мільйона гривень: на Рівненщині судитимуть наркоделера

    26 06 2026, 10:14
    На Рівненщині завершили досудове розслідування щодо 26-рі...
  • На Рівненщині попрощалися із двома захисниками Миколою Огнєвим та Андрієм Гержеваном

    26 06 2026, 09:39
    Рівненщина знову у скорботі. У Ярославицькій та Корнинськ...
  • Перевищив швидкість і сів за кермо без права керування: на Дубенщині зупинили водія Lexus

    26 06 2026, 09:00
    Дубенські патрульні склали адмінматеріали на водія, який ...
  • У Рівному оштрафували чоловіка, який з партнеркою зайнявся інтимом на дитячому майданчику

    25 06 2026, 18:24
    У Рівному на 51 гривню оштрафували чоловіка за секс на ди...