Трагічна мода на домашні пологи та духовні наставниці: у поліції розповіли деталі смерті породіллі

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Трагедія, яка сталась під час домашніх пологів у Рівному сколихнула всю країну. 34-рівнянка, яка народжувала удома у супроводі популярної серед користувачів соціальних мереж "духовної наставниці" померла. 

Як розповіли у поліції на пологах були присутні декілька людей - це чоловік, який час від часу заходив у кімнату, де відбувались пологи, сестра померлої (зареєстрована у  Новоград-Волинському) та знайома - "духовна наставниця", яка зареєстрована у Києві та звідти приїхала на пологи до Рівного. 

- Жінка, яка була на пологах ісламського віросповідання, притримувалась певних нетрадиційних методів лікування. Таких поглядів була і померла жінка. В Україні є ціла організація, яка притримується таких поглядів і вважають, що це правильно. Також є факти смертей під час пологів у різних містах,- каже  Олександр Панасюк, заступник начальника ГУНП в Рівненській області.- Слідчі Рівненського районного управління поліції розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за попередньою правовою кваліфікацією частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство з відміткою «нещасний випадок»), а також за статею 136, частина 3. 

Медики розповідають, що будучи вагітною жінка не зверталася до лікарів та не перебувала на медичному обліку. Швидку допомогу викликав чоловік. Утім, попри намагання лікарів врятувати життя породіллі  констатували смерть. 

Хочу наголосити, що дуже важливо, щоб жінки розуміли, що безпека під час пологів понад усе! Жінку не вдалось врятувати, на щастя новонароджений хлопчик живий, з ним усе добре. - розповідає керівник Рівненського пологового будинку Свтлана Муравська. - Пологи повинні відбуватися у медичному закладі, де є  необхідне медичне обладнання, лікарі, належне освітлення, умови. Партнерські пологи дозволено в більшій частині пологодопоміжних закладів України. При бажанні, жінка може отримати підтримку доули на пологах у стінах медзакладу. Але хочу наголосити, що  пологи з доулою удома та пологи в присутності доули у стінах медзакладу - це різні речі. Доула – це не медична професія, це спеціаліст, який надає інформаційну, психологічну та практичну підтримку жінкам під час пологів. Доули не виконують медичних маніпуляцій та не ставлять діагнозів, їхнє завдання, щоб пологи у жінки залишили лише позитивні спогади, тому доула завжди співпрацює з медиками. 

За інформацією власних джерел "ЧаРівне.інфо" померла жінка була однією з послідовниць відомої блогерки, яка популяризувала домашні пологи та транслювала їх у прямому в ефірі у Інстаграмі. Блогерка також на своїй сторінці часто розповідала про свою "духовну наставницю" Джамілю. 

Ймовірно, що саме ця особа була присутня під час домашніх пологів у Рівному. У поліції розповіли, що духовна наставниця має прописку у м. Києві, мусульманка, має ісламське віросповідання та представляє організацію жінок, які притримуються виключно нетрадиційних методів лікування, в тому числі й пологів удома, без супроводу медиків. Окрім цього, лікарка медзакладу, куди привезли помираючу пацієнтку також описувала жінку "мусульманського вигляду". 

Ми проаналізували популярність у різних соціальних мережах та сайтах схожих "помічниць у пологах". За описом поліції найбільше під  цей опис підходить  Джаміля - доволі популярна в Україні. Ось публікуємо допис  на одному із сайтів: 

"Джамиля Муслима Доула Jamilya Rodibio работает в Киеве и по Украине. Принимает на дому роды, проводит домашние роды присутствуя лично" 

скрін відгуків на форумі

скрін vsiprofi.com.ua

Відео докладного розслідування журналістів про діяння Джамілі:

У ГО «Асоціація Фахівців Природнього Батьківства» вже відреагували на дану ситуацію і пояснили, що сертифіковані доули і працюють, згідно з міжнародним протоколом. Більше того, доула завжди супроводжує жінку в пологах виключно в супроводі кваліфікованого медичного персоналу.

Ми офіційно заявляємо, що ми не підтримуємо домашні пологи без медичного супроводу, а також у супроводі однієї тільки Доули. Ми заявляємо, що Доули, які обіцяють такого роду послуги грубо порушують кодекс і кордони професії, чим створюють умови для виникнення небезпечної ситуації для мами і дитини, а також знижують авторитет професії в цілому.

Як правило, цим грішать доули, що не мають української або західної сертифікації, які не віддають собі звіт в суті професії і її головних знаннях і цілях - це перш за все безпека клієнтів! А користуються наївними, спотвореним або навіть чисто меркантильними уявленнями про пологи і їх перебігу. Доула супроводжує жінок в будь-яких пологах і в умовах, які вибрала жінка, але тільки в супроводі кваліфікованого медичного персоналу, який може вчасно, якісно і в повній мірі надати допомогу при екстрених ситуаціях. Наша мета - щасливі і безпечні пологи!