Активісти перевірили статки керівників прокуратури та Нацполіції Рівненщини (Інфографіка)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Активісти ГО "Антикорупційний моніторинг" вивчали офіційні статки 33 топ-керівників прокуратури Рівненської області, а також 24 керівників Національної поліції в Рівненській області та їх структурних підрозділів. Декларації керівників прокуратури та нацполіції за 2016 рік аналізували впродовж листопада та грудня минулого року.

До слова, нещодавно громадська організація також презентувала дослідження декларацій суддів Рівненської області. 

"Ми провели широкий аналіз декларацій суддів, ми його вже презентували перед Новим роком, і декларації керівників прокуратури та поліції. Керівні посади мають найбільше корупціних ризиків. В керівника більше повноважень, тому ми аналізували декларації саме цих людей для того, щоб побачити реальну картину. Для мене було відкриттям, коли ми порівняли вже проаналізовані і переведені в інфографіки декларації суддів і порівняли декларації керівників поліції і прокуратури. Навіть коли серед суддів ми порівнювали, то зразу було видно, де рідня успішніша до підприємництва, а де менше. Ми говоримо лише про офіційні статки," - зазначив керівник ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг.

Переглянути список найбагатших суддів Рівненщини можна тут.

Річний дохід прокурорів складає офіційна зарплатня. За словами Юрія Дюга, найбільше серед прокурорів заробляють керівники, заступники та начальники відділів обласних прокуратур.

Також дуже мало прокурорів задекларували кошти, які вони зберігають на рахунку. Причиною цього може бути те, що у 2016 не всі знали, як правильно заповнювати розділи електронної дикларації.

За результатами моніторингу, на 33 керівники прокуратури задекларовано 23 квартири та 10 будинків. Тобто, не усі керівники мають власне житло. Найбільше квартир має начальник відділу Прокуратури Рівненської області Євген Рябий - 4.

 

Розміри земельних ділянок прокурорів в середньому не перевищують декількох "соток". Найбільше землі має начальник відділу Прокуратури Рівненської області Віктор Мидловець - 6 ділянок загальною площею 4,2 гектари.

 

Автомобільний парк прокурорів, за словами Юрія Дюга, є скромнішим порівняно з суддівським. Автівки прокурорів не старші 2011 року.

Родини 24 поліцейських успішніші за самих поліцейських, адже загалом мають 10,6 млн грн річного доходу, у той час коли правоохоронці заробили всього 3 млн. Найбільше серед правоохорнців Рівненщини заробляє заступник начальника ГУ Національної поліції України в Рівненській області Людвіг Файт - 487 тис грн за 2016 рік.

"Заступник начальника перед тим працював на Закарпатті на декількох посадах і ніби в нього вже пенсійні нарахування, допомоги," - зазначив Юрій Дюг.

Найбільші суми готівки мають заступник начальника ГУ НП в Рівненській області Людвіг Файт та начальник головного управління Валерій Самчук. Зважаючи на зарплатню керівників, такі суми є порівняно невеликими.

Правоохоронці також не можуть похизуватися наявністю великої кількості квартир та будинків. По 2 квартири мають начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський, начальник Сарненського відділу поліції Сергій Смаглюк та начальник УЗЕ в Рівненській області В`ячеслав Єфтеній.

Загалом поліцейські мають 19 земельних ділянок загальною площею 1,6 га.

З елітних автівок у власності поліцеських є BMW X5. Таким транспортом володіють начальник Сарненського відділу ГУ НП в Рівненській області Сергій Смаглюк та начальник УЗЕ в Рівненській області В`ячеслав Єфтеній.

Дослідження проводиться в рамках проекту «Ціна правосуддя: моніторинг реального способу життя і декларацій правоохоронців та суддів Рівненщини», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Ірина ВЕЛИЧКО