За оцінкою експертів нелегальний видобуток бурштину скоротився на 2/3, - Луценко

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Про це генпрокурор Юрій Луценко зазначив у коментарі під дописом щодо завершення досудового розслідування "бурштинової мафії", яку, за версією слідства, очолював екс-заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик.

Справу передали до Печерського суду. Нагадаємо, Боровик був затриманий ще 4 липня 2016 року.

Як повідомляв раніше генпрокурор, за весь час проведено 183 обшуки, в ході чого виявлено 162 тисячі доларів США, 4 тисячі 700 євро, 95 тисяч гривень, 33 білоруських рублів, дорогоцінності, зброя, бурштин, засоби для видобування бурштину, чорнова бухгалтерія, схема розподілу коштів. Крім цього за результатами досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з них 12 засуджених осіб визнали свою вину та дали покази, 13 дали згоду свідчити про організаторів злочинної організації.

- Я вважаю, що пан Боровик і був цією верхівкою айсберга на момент його арешту. Під час допитів він одного разу заявив, що його підставили мафіозі. Але на запитання слідчого він не надав жодної інформації. Суд, звичайно, визначить міру покарання, але на сьогоднішній день слідство обвинувачує пана Боровика у тому, що він очолював угрупування з «кришування» незаконного видобутку бурштину, - казав Юрій Луценко, перебуваючи у Рівному.

Проте з головних фігурантів справи під вартою наразі перебувають лише двоє - Андрій Боровик та екс-керівник Сарненської місцевої прокуратури Вадим Топольський. 

ВСІ ВИСОКОПОСАДОВЦІ ПРОПІАРИЛИСЬ ЦИМ ГУЧНИМ ЗАТРИМАННЯМ, - ДРУЖИНА ТОПОЛЬСЬКОГО

Генпрокурор нині впевнений, що за оцінкою експертів незаконний видобуток бурштину був скорочений на 2/3, а решта, мовляв, залежить від компетенції народних депутатів.