Тяжко говорити свою думку стосовно цього клопотання, - підозрюваний у смерті дитини екс-лікар (+фото)

21.10.2016, 17:13      Переглядів: 1833

У Рівненському міському суді для екс-завідувача планової хірургії Рівненської дитячої обллікарні Костянтина Думановського обирали міру запобіжного заходу. Його звинувачують у смерті 5-річного Миколи Антонюка. Проте це не заважає йому поновлюватися на посаді. Вчора відбулося чергове судове засідання, на якому заслуховували свідків. Детальніше про це Ви можете прочитати тут: НОВІ ПОДРОБИЦІ У СПРАВІ ДУМАНОВСЬКОГО (+ФОТО)

А сьогодні суддя Мар’ян Головчак слухав докази слідчої Марини Никифорук та прокурора Василя Суржука щодо застосування міри запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для підозрюваного. На засіданні у супроводі захисника Бориса Савчука був присутній Костянтин Думановський, який у справі про своє поновлення не з’являється.

Читайте також:  «ДИТИНА ГОРИТЬ, А ВІН ЗАБРАВСЯ І ПІШОВ», - У СПРАВІ ДУМАНОВСЬКОГО ДОПИТУЮТЬ БАТЬКА ПОМЕРЛОГО ХЛОПЧИКА

СМЕРТЬ МАЛЕНЬКОГО ПАЦІЄНТА, ТАРГАНИ ТА ХАМСТВО: РЕАЛІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ЛІКАРНІ (ВІДЕО)

Нагадаємо, на чергуванні Костянтина Думановського рік тому помер хлопчик. Рідні 5-річного Миколи та активісти звинувачують екс-хірурга у смерті дитини. Адже він, на їхнє переконання, не надав якісної медичної допомоги. Бабуся померлого хлопчика розповідала, що Думановський забороняв хворому пити та призначав ношпу. На ранок дитина померла.

Громадськість повстала проти кругової поруки лікарів. Спершу комісія МОЗ визнала, що дитині була надана неадекватна допомога. Згодом був висновок МОЗ, в якому йшлося про те, що «навіть за умови надання якісної медичної допомоги, прогноз щодо збереження життя дитини був би несприятливим».

Суддя Головчак зачитав ряд порушень, які допустив Костянтин Думановський при лікуванні пацієнта Антонюка, зокрема несвоєчасно зібрав анамнестичні дані хворого, несвоєчасно провів пальпацію живота та не призначив додаткових діагностик, не провів обов’язкову консультацію лікаря-педіатра, отоларинголога.

Екс-лікаря підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України, тобто у недбалому ставленні до професійних обов’язків, що призвело до смерті неповнолітнього.

На фото прокурор Василь Суржук

Слідча зазначила у своєму клопотання ймовірні ризики, а саме те, що Думановський може переховуватися на час розслідування, а також іншим чином перешкоджати проведенню слідчих дій у кримінальному провадженню.

Для Думановського просили найлегший запобіжний захід – у вигляді особистого зобов’язання, проте з цим не був згоден підозрюваний та його захисник.

Екс-лікар запевнив, що ніде не переховується та не вчиняє ніяких неправомірних дій та буде з’являтися на вимогу слідчого та прокурора: «Я можу просити суд і в принципі я прошу суд не обирати, тобто дійсно відмовити у задоволенні клопотання у зв’язку з тим, що сам фактично зобов’язуюся це робити, згідно законодавства», - заявив він. 

Суддя оголошував покази допитаних свідків – професора кафедри дитячої хірургії медичного університету ім. Богомольця Василя Притули, медсестри Лариси Фрідріх та лікаря-педіатра Марії Савицької.

Клопотання про застосування запобіжного заходу щодо Костянтина Думановського слідчий суддя Головчак задовольнив, зобов’язавши підозрюваного не відлучатися від місця свого проживання без дозволу слідчого, прокурора та суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну проживання, з’являтися за першою умовою до слідчого, прокурора та суду.

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...