Звільнений з російського полону квасилівчанин розповів про умови перебування та підпільну допомогу від кримських медсестер

Фото ілюстративне

Уродженця Квасилова Дмитра Полов’яна звільнили з російського полону у жовтні 2022 року, там він перебував три місяці. Зараз колишній полонений проходить реабілітацію у госпіталі на Рівненщині. Суспільному він розповів про умови в російській неволі та реабілітацію.

Квасилівчанин Дмитро Полов'ян після початку повномасштабного вторгнення пішов захищати Україну в лавах ЗСУ. Потрапити до війська вдалось не одразу:.

"Перший раз сказали, що мене брати не будуть, бо в мене колись була травма ноги. Другий раз так само. На третій раз я тишком-нишком підпільно проник, сказав, що я взагалі новенький і тоді сказали: «Проходь медкомісію». На медкомісії сказав, що скарг ніяких немає і сказали, що зателефонують. За декілька тижнів зателефонували і сказали зібрати речі".

Після навчань Дмитро служив в лавах десантно-штурмових військ:

"Спочатку на полігоні в Рівному місяць проходив навчання і тоді відправили в 46 окрему бригаду ДШВ. Там чотири місяці проходив вишкіл, тоді відправили на фронт".

У Херсоні Дмитро Полов'ян потрапив у засідку, отримав важке поранення.

"Потрапив в полон. Особливо теплих відносин там не було. Пощастило в тому, що був у Криму і там були санітарки і медсестри, які були проукраїнські, які підпільно нам допомагали", — розповідає чоловік.

Дмитро був одним з 20 військових, котрих обміняли 13 жовтня. У полоні чоловік пробув три місяці.

 

"Як ми від'їжджали від точки обміну, мені дали прапор і це для мене вже було щастя, захотілося плакати, бо нарешті — вдома. І коли лікар до мене щось казав українською, я просив «Скажіть ще щось українською, будь ласка». Бо в полоні не можна було говорити українською, виключно російською. І якщо говорите, то між собою і пошепки, щоб ніхто не чув", — каже Дмитро Полов'ян.

Наразі він перебуває на реабілітації в Клеванському госпіталі ветеранів війни:

"Уламкове поранення хребта, через це перестали нормально функціонувати ноги. Зараз потихеньку відновлююся, тут добре займаються, є плавання. Я ніколи не думав, що можна навчитися плавати без ніг. В армії вчили плавати без рук, а тут навчили плавати без ніг і це вау. Я, коли був здоровий, я не міг стільки проплисти як зараз. Рідний край — лікує".

За інформацією Суспільне Рівне


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • У Здолбунові чоловік посеред білого дня ходив зі зброєю

  04 02 2023, 13:35
  У Здолбунові за незаконне зберігання переробленої зброї з...
 • Рівненські благодійники вкотре передали автомобілі на фронт ВІДЕО

  04 02 2023, 12:33
  До бійців Мотопіхотного батальйону 14 окремої механізован...
 • Поблизу «Ладомирії» облаштували бомбосховище

  04 02 2023, 11:34
  У разі виникнення ракетної небезпеки під час екскурсій на...
 • Поліція встановлює місце перебування жителя Вінницької області

  04 02 2023, 10:15
  За наявною оперативною інформацією 31-річний мешканець Ра...
 • В Острозькій громаді обговорили політики захисту прав жінок

  04 02 2023, 09:48
  Підсумували роботу в Острозькій громаді в рамках проєкту ...
 • Клас безпеки відкрили в селі Гільча-2

  04 02 2023, 07:33
  На Рівненщині активно створюються класи безпеки для підро...