Зіркові читання у Рівненському краєзнавчому музеї

Фото ілюстративне

24 січня відомий далеко за межами України поет, прозаїк, драматург та перекладач Олександр Ірванець відзначив свій 62 день народження. Відзначив, як і належить письменникові, – допрем’єрними читаннями своєї нової повісті “Ізмарагд Княгині Несвіцької”. Про це повідомляє Рівненька обласна рада.

Уперше уривки твору прозвучали напередодні в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, адже дія нової повісті відбувається на вулицях та околицях Рівного, а також і в музеї. І саме до музейної актової зали на літературний вечір Ірванця прийшли колеги-письменники, краєзнавці, митці, шанувальники його творчості. 

Сюрпризом для багатьох стали гості Олександра Васильовича – колись його учень, а сьогодні відомий український письменник та музикант, харків’янин Сергій Жадан. Зі своїм гуртом «Жадан і Собаки» він приїхав до Рівного з концертом в рамках всеукраїнського туру.

На творчий вечір Ірванця завітала також українська співачка, художниця, громадська діячка, президент мистецької агенції «Територія А» Анжеліка Рудницька, яка народилася в Рівному.

Про свій новий твір Олександр Ірванець каже, що в тексті читачі легко впізнають не лише краєвиди Рівного, а й персонажів. Щоправда, належать вони до різних епох, країн, однак так чи інакше мають стосунок до Рівного. Оноре де Бальзак, Микола Лисенко, Юзеф Лободовський, Юрко Журавель…

За словами автора, повісті “Ізмарагд Княгині Несвіцької” готова на 80 %. Тож гості творчого вечора побажали письменникові завершити твір і якнайшвидше його видати.


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • Рівненські благодійники вкотре передали автомобілі на фронт ВІДЕО

  04 02 2023, 12:33
  До бійців Мотопіхотного батальйону 14 окремої механізован...
 • Поблизу «Ладомирії» облаштували бомбосховище

  04 02 2023, 11:34
  У разі виникнення ракетної небезпеки під час екскурсій на...
 • Поліція встановлює місце перебування жителя Вінницької області

  04 02 2023, 10:15
  За наявною оперативною інформацією 31-річний мешканець Ра...
 • В Острозькій громаді обговорили політики захисту прав жінок

  04 02 2023, 09:48
  Підсумували роботу в Острозькій громаді в рамках проєкту ...
 • Клас безпеки відкрили в селі Гільча-2

  04 02 2023, 07:33
  На Рівненщині активно створюються класи безпеки для підро...
 • Графік відключень електроенергії 3 лютого: Рівне та область

  03 02 2023, 18:34
  Про це повідомив гоова Рівненської ОВА Віталій Коваль.