Уже традиційно і вже вчетверте студентсько-викладацький колектив Острозької академії провів мовне дослідження. Цього разу моніторили місцеву пресу на грамотність. Відтак, завтра, 26 лютого, вони оголосять свій вердикт журналістам.
Уже традиційно і вже вчетверте студентсько-викладацький колектив Острозької академії провів мовне дослідження. Цього разу моніторили місцеву пресу на грамотність. Відтак, завтра, 26 лютого, вони оголосять свій вердикт журналістам.
Зокрема студенти та викладачі Острозької академії досліджували грамотність рівненських газетярів. За словами викладача кафедри журналістики та літературознавства НаУ "Острозька академія" Вікторії Назарук, загалом було опрацьовано 25 друкованих видань.

Такі дослідження завжди в перспективі давали позитивні результати - корисні «плоди». Так, під час першого моніторингу, який проводили навесні 2009-го, його організатори досліджували мовну культуру рівненських чиновників та політиків. Наступного року на грамотність перевіряли студентів. А у 2011-му в рамках проекту склали міні-словник сленгу.

Головні пункти, на які перевіряли акул пера, - наскільки вони дотримуються норм літературної мови, чи не зловживають суржиком, чи не засмічують українську мову непотрібними запозиченнями або ж відвертими мовними помилками.

Презентація результатів четвертого щорічного "Мовного моніторингу" відбудеться завтра, у вівторок, 26 лютого, об 11 год. у приміщенні музею освіти м. Рівного (вул. Соборна, 30, приміщення міського управління освіти).
Міла СЛОБОДЕНЮК
