Як вік вина впливає на якість - розповідає АЛКОМАГ

Фото ілюстративне

Як вік вина впливає на якість - розповідає АЛКОМАГ

Вино - унікальний напій, який відрізняється більшою розмаїтістю смакових та ароматичних відтінків. За своєю суттю вино є живим організмом, який, як і будь-яка людина, проходить стадію дорослішання, зрілості, а також старості. У цій статті ми поговоримо про те, як вік вина впливає на якісні характеристики напою і чи варто ставити цю характеристику на чолі кута при виборі спиртного.

Зверніть увагу на червоні сухі вина з каталогу ALCOMAG! Тут представлені яскраві молоді напої та благородно витримані зразки з кращих виноробних регіонів.

Вік і якість

Якість вина залежить від величезної кількості чинників. Це і вибір сорту, особливості клімату і погоди, склад ґрунту, досвід і знання винороба. Іноді навіть у сприятливому кліматі трапляються провальні роки, і вино виходить несмачним. Саме через це сформувалася таке поняття як «рік врожаю». Правда, у таких моментах зазвичай орієнтуються тільки сомельє і захоплені цінителі. І цей фактор зазвичай має дійсно велике значення в елітній категорії вин.

При цьому у суспільстві існує стійка думка, що вік вина безпосередньо впливає на його якість, і що витримані вина апріорі краще молодих. На практиці, це не завжди відповідає дійсності. Всі вина різні, і деякі з них навіть за найсприятливіших обставин не підходять для тривалого зберігання. Кожен сорт вина і кожен урожай має різний потенціал до витримки. Грамотно визначити його зможе тільки досвідчений винороб.

Поки вино знаходиться у пляшці, воно продовжує своє проходження шляхом життя, але це не означає, що якщо ми відкоркуємо напій через 10 років, то відчуємо чудовий смак. Якщо напій не мав схильності до витримки, за цей час він постаріє і просто зіпсується.

Є сорти, які схильні до тривалої витримки і дійсно стають краще з часом. Найчастіше це стосується червоних вин. Білі вина у цілому набагато рідше мають тривалу витримку і часто вживаються у молодому віці.

Від чого залежить потенціал до витримки

Експерти пов’язують здатність вина поліпшуватися при тривалій витримці з кількістю танінів. Це, знову ж таки, пояснює, чому червоні вина витримуються частіше білих. Звичайно, якщо вам попало у руки колекційне вино з 10-річною витримкою, це буде якісний напій. Але це не означає, що потрібно вважати неякісними німецький Рислінг або грузинський Ркацителі, які найчастіше п’ють у молодому віці. Це просто вина з іншим характером. Що дійсно важливо - так це визначити свої смакові переваги.

 


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • Завтра на Рівненщині очікують грозу

  01 06 2023, 22:13
  Про це повідомляє ГУ ДСНС у Рівненській області.
 • На Рівнещині з'явилося ще одне затишне місце для відпочинку (ВІДЕО)

  01 06 2023, 19:41
  Це чудове місце для родинного та відпочинку з друзями.
 • У Дубні зупинили авто з "сюрпризом"

  01 06 2023, 19:04
  Про це повідомляє Патрульна поліція Рівненської області.
 • В Органному залі відбувся пісенний розмай «Дітям – мирне небо» (ФОТО)

  01 06 2023, 18:25
  Це спільний проєкт Національної всеукраїнської музичної с...
 • У Рівному викрили полковника та спільників на розкраданні коштів виділених на ремонт казарми

  01 06 2023, 17:23
  За даними слідства, посадовець, як голова тендерного комі...
 • Йдемо на рекорд : 350 учасників брали участь у благодійному забігу на підтримку ЗСУ (ФОТО)

  01 06 2023, 17:10
  Забіг сміливих «BRAVE» проходив вже 37-ий раз. Це другий...
 • У Рівному погасили блок поштових марок, присвячений дітям

  01 06 2023, 16:19
  У блок входить сім поштових марок, листівка та конверт.