Якому патріархату важливіше майно та будівля, а якому - релігійні вподобання громади

Фото ілюстративне

20 грудня, на багатьох інформаційних порталах з’явилася новина про те, що на сайті Рівненської єпархії Української православної церкви, яка підпорядкована Московському патріархату, з’явилося відскановане звернення митрополита Рівненського та Острозького УПЦ Варфоломія до президента України Петра Порошенка щодо подій у Птичі, де вже третю добу не припиняється боротьба за храм.

20 грудня, на багатьох інформаційних порталах з’явилася новина про те, що на сайті Рівненської єпархії Української православної церкви, яка підпорядкована Московському патріархату, з’явилося відскановане звернення митрополита Рівненського та Острозького УПЦ Варфоломія до президента України Петра Порошенка щодо подій у Птичі, де вже третю добу не припиняється боротьба за храм. У зверненні митрополит стверджує, що прихожан УПЦ с. Птича залякали. Звинувачує він у цьому і «Правий сектор», наголошуючи, що всіх, хто намагається стати на сторону УПЦ фізично впливають, і що напередодні у будинках селян (вірян УПЦ) повибивали вікна. А ще зазначається, що на прихожан УПЦ почалися справжні гоніння та навіть силові розправи.

МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ ПРОВОКУЄ МІЖКОНФЕСІЙНЕ ПРОТИСТОЯННЯ, - УПЦ КП

Варфоломій просить президента втрутитися, зазначаючи, що цієї ночі нібито має відбутися штурм храму. Водночас, він апелює тим, що в країні розпочинаються релігійні погроми, а прихожан УПЦ вважають за людей «другого гатунку».

Відразу ж навіюється питання – «А візитку Яроша у с. Птича не знайшли? )))»
Чесно кажучи, такій позиції представників УПЦ МП я навіть не здивований. Відразу згадуються випадки відмови священників проводити молебні (у тому числі у Птичі) за загиблих воїнів АТО, постійне нав’язування необхідності молитися за Патріарха Кирила під час богослужінь, випадки надання приміщень храмів для базування сепаратистів (на Донбасі). Тому, позиція штучного нагнітання ситуації та наклепи на певну політичну силу (навіть трішки радикальну) зовсім не дивує. Тим більше, потрібно ж підіграти російській пропаганді, власне кажучи як і було до цього з боку УПЦ МП.

А по суті, якщо добре розібратися, конфлікт виник через те, що абсолютна більшість селян с. Птича вирішили про перехід храму до УПЦ КП. І їхнє рішення було спровоковане діями того ж сільського батюшки під час богослужінь, якого начебто залякують «радикали» написами на стінах «СЛАВА УКРАЇНІ»...

 

 

 


Відкриттття Хеппі.Молл (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На відкритті ялинки у Рівному зібрали більше 70 тисяч на ЗСУ

  06 грудня 2022, 20:41
  Засвічення ялинки - фінальна частина сьогоднішньої акції ...
 • Рівнянка потрапила у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBС

  06 грудня 2022, 19:05
  BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу...
 • На Дубенщині жінка доганяла грабіжника, який вкрав у неї хлібопічку і фен

  06 грудня 2022, 17:50
  Дубенчанин постане перед судом за грабіж та угон.
 • Ліміти споживання електроенергії: Рівненщині виділили 60% від потреби

  06 грудня 2022, 17:01
  Усім областям доведено ліміти споживання електроенергії в...
 • На Рівненщині відчинить двері резиденція Святого Миколая

  06 грудня 2022, 16:20
  Її відкриють на базі етнопарку "Ладомирія", що в Радивило...
 • З російського полону повернувся захисник з Рівненщини

  06 грудня 2022, 15:39
  Це Володимир Ососкало.
 • Їхав-їхав, і застряг: на Рівненщині правоохоронці з болота витягували автівку

  06 грудня 2022, 15:22
  Уранці сьогодні, шостого грудня, до поліцейських офіцерів...