Якщо ви нарешті вирішили вперше скуштувати страви японської кухні або вже встигли стати її прихильником, проте у вас ще залишилася низка запитань щодо того, чи правильно ви їсте суші, то ЧаРівне.інфо підготувало цю інформацію спеціально для вас!
Якщо ви нарешті вирішили вперше скуштувати страви японської кухні або вже встигли стати її прихильником, проте у вас ще залишилася низка запитань щодо того, чи правильно ви їсте суші, то ЧаРівне.інфо підготувало цю інформацію спеціально для вас!
Якщо раптом ви вирішили відвідати суші-бар в Японії, постарайтеся запам`ятати їхні основні традиції.
При вході в ресторан вас обов`язково привітає хостес або офіціант, вимовивши слово, яке звучить приблизно так - «ірассяімасе» (означає вітання та запрошення увійти). Кивніть йому у відповідь - цього буде достатньо, не обов`язково відповідати йому розумним японським словом :-).
Якщо ви віддали перевагу розташуватися в суші-барі, ви зможете спостерігати за процесом приготування ваших страв. Коли ваше замовлення буде готове, вам запропонують вологий рушник - ошіборі. Він призначений для того, щоб ви могли витерти руки перед їжею. Але, згідно зі східною філософією, ошіборі, ніби-то, вбирає в себе всі негативні емоції, що накопичилися у вас. Після того, як ви використаєте ошіборі, його треба скрутити назад в трубочку так, як вам його подали.

Коли вам подадуть суші, пам`ятайте, що їх можна їсти і паличками, і руками, однак руками суші можуть їсти виключно чоловіки. Не прийнято суші відкушувати. Як правило, шматочки суші приготовлені так, щоб їх можна було проковтнути за один раз, хоча це не настільки принципово для нашого слов`янського народу. Сашимі можна їсти тільки паличками і в жодному разі руками.
Якщо ви замовили саке, пам`ятайте, що ним непристойно запивати страви, що містять рис, – зазвичай, цим напоєм запивають сашимі. Суші ж японці часто запивають зеленим чаєм.
Не передавайте один одному суші паличками, адже у японців це нагадує прощальну ритуальну церемонію. Краще подайте людині тарілку з суші, а вона вже сама вибере те, що побажає. Так само не прийнято встромляти палички в рис - це важливо!

Імбир необхідно їсти, коли ви переходите до вживання іншого виду суші. Він використовується для очищення смакових рецепторів. Васабі використовується як приправа, роблячи страви трохи гострішими.
Що ж стосується вживання суші в Україні, то у нас особливих правил не так і багато.
Перед їжею, швидше за все, бамбукові палички будуть поєднані на підставці. Розділіть їх між собою і прийміть правильне положення в руці. Нігірі-суші намагайтеся занурювати в соєвий соус не рисом, а морепродуктами донизу, залишаючи рис без соусу - це не лише правильно, але й більш смачно, оскільки рис збереже свій первісний правильний смак, а морепродукт буде відчуватися більш чітко, ніж коли ви зробите навпаки. Роли не варто занурювати в соус повністю, достатньо лише трохи змочити його. Сашимі можна вживати по-різному. Місо-суп рекомендуємо не їсти ложкою.
Японський варіант вживання супів дійсно більш зручний: відкрийте кришку супнинці, ретельно перемішайте суп паличками, випийте смачну юшку, як з чаші, а начинку, яка залишилася (соєвий сир, гриби шіітаке, водорості вакаме тощо), куштуйте, використовуючи палички. Це дійсно зручний, правильний і більш приємний спосіб, яким користуються дуже багато любителів японської кухні.

Постарайтеся, замовляючи суші, спожити замовлення відразу! Наполегливо НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ зберігати суші ні в холодильнику, ні в теплі. Пам’ятайте, що суші придатні для вживання протягом 6-ти годин з моменту приготування. Смачного!
Анна БІКУС
