Як допомогти дитині адаптуватися в школі

Фото ілюстративне

10 порад для батьків...

Отже, твій малюк пішов до школи. Це найважливіший етап його життя, який вимагатиме багато сил - як від самого школяра, так і від батьків. І без періоду адаптації тут ніяк не обійтись, пише tochka.net.

- Зробіть все можливе, щоб дитина знайшла спільну мову з першим вчителем, це важливо і для її спокою, і для вашого власного. Якщо такого контакту не відбулося або дитина скаржиться на вчителя , поговоріть з ним, постарайтеся для себе усвідомити, в чому причина проблеми.

- Також постарайтеся, щоб малюк добре вписався в колектив однокласників. Можна попросити вчителя поспостерігати, як ваша дитина спілкується з однолітками, чи приймають її . Якщо не все йде гладко, то краще ситуацію не запускати : організуйте дитяче свято, запросіть весь клас - це точно спрацює !

- Зробіть так, щоб розставання не було болючим. Наприклад , заздалегідь разом намалюйте всю сім`ю і нехай дитина завжди носить "картинку" з собою в піналі, або розробіть особливий "ритуал прощання", який допоможе їй простіше прийняти той факт, що наступні півдня він буде без мами .

- Заспокойте дитину. Більшість дітей відкрито або таємно бояться , що з батьками щось трапиться, або про дитину просто забудуть. Поясніть, що вам теж дуже не подобається розлучатися так надовго, але дитина завжди зможе з вами зв`язатися і ви завжди будете пам`ятати про неї і з нетерпінням чекати зустрічі.

Звідси - наступне правило:

- Завжди будьте на зв`язку з дитиною. Якщо у малюка вже є мобільний телефон, завжди беріть трубку, ніколи не скидайте. Краще сказати , що ви зараз дуже зайняті і передзвоніть пізніше. Але не забудьте при цьому додати , що ви її дуже любите!

- Ніколи не запізнюйтесь в школу до дитини. Краще прийти на 10-15 хвилин раніше , навіть хвилина затримки викличе у неї колосальний стрес.

- Постаратся максимально бути з дитиною до і після школи. І "бути" мається на увазі не просто перебувати в одне приміщенні , а обіймати, цілувати , читати , грати - одним словом , позитивно взаємодіяти!

Юлія ДОМАНСЬКА


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • У Здолбунові чоловік посеред білого дня ходив зі зброєю

  04 02 2023, 13:35
  У Здолбунові за незаконне зберігання переробленої зброї з...
 • Рівненські благодійники вкотре передали автомобілі на фронт ВІДЕО

  04 02 2023, 12:33
  До бійців Мотопіхотного батальйону 14 окремої механізован...
 • Поблизу «Ладомирії» облаштували бомбосховище

  04 02 2023, 11:34
  У разі виникнення ракетної небезпеки під час екскурсій на...
 • Поліція встановлює місце перебування жителя Вінницької області

  04 02 2023, 10:15
  За наявною оперативною інформацією 31-річний мешканець Ра...
 • В Острозькій громаді обговорили політики захисту прав жінок

  04 02 2023, 09:48
  Підсумували роботу в Острозькій громаді в рамках проєкту ...
 • Клас безпеки відкрили в селі Гільча-2

  04 02 2023, 07:33
  На Рівненщині активно створюються класи безпеки для підро...