Я — Юрченко!

Фото ілюстративне

Сьогодні донька покійного товариша мого батька принесла нам видану уже після його смерті збірку поезій. А там — вірш, присвячений моєму батьку:

«Товарищу, телефонному балагуру, афганцу, полковнику Юрченко Николаю Тимофеевичу, в шутку и всерьез — посвящаю.

На Гвардейской улице
В квартире двадцать раз
Живет большая умница
Гвардеец среди нас

Прошел он в службе «тяжкой»
Прямой и долгий путь
Полковником закончил-
Не в этом только суть

Грибник отменный ныне
Политик-домосед
Ремонт такой отгрохал
Что в зависти сосед

За что он не возьмется
То спорится дела
На выборах, в быту ли-
Победа уж видна

Если в Ривне нашем улица
Гвардейская она
Живет, творит там Юрченко
Ему честь и хвала!

Валентин Удайский»

Я розплакалась. Взагалі, наскільки багато значив для мене батько, я зрозуміла тільки після того, як він пішов у Вічність. Відтепер я спілкуюсь з ним тільки уві сні. Він приходить, запитує, як в нас справи. Я фізично відчуваю його присутність. Це неможливо пояснити, але це так. Я ніколи не забуваю про свого батька, хотіла б — не змогла. Мені весь час про нього нагадує буквально все і найперше — моє прізвище - Юрченко.

Мій батько — справжній полковник, суворий воїн, нащадок козаків, який понад усе боявся виказати свої почуття. В мене було щасливе і важке військове дитинство — 5 шкіл в різних країнах і містах, полігони і мішені замість цирку і зоопарку. Коли я почала працювати на радіо, я була Юрченко. Потім я вийшла заміж, змінила документи на прізвище чоловіка, але в ефірі і, правда кажучи, у душі я залишилась Юрченко. Хоч пройшло вже 15 років, скрізь — в стоматолога чи на пошті, я на автоматі видаю прізвище свого батька.

Я дуже люблю свого чоловіка. Мені дістався, може, навіть найкращий з представників чоловічої статі (і чим більше я пізнаю інших чоловіків, тим більше я в цьому переконуюсь) в будь-якій сфері. І хай простять мене усі чоловіки світу, але ви — все-ж-таки... чоловіки, бо хто знає, скільки їх Бог дасть — один, два чи три, вони — тимчасові, і тільки вкінці життя можна буде сказати щось з упевненістю. А тато, мама — це назавжди. І інших в нас ніколи не буде.

Мені часто дорікають, що я не користуютьсь своїм справжнім прізвищем, що, мабуть, я його соромлюсь. Мені якось навіть заявили, що Оксана Юрченко — це вигаданий персонаж, неіснуюча особа, нуль без палички, ніхто за паперами... В мого чоловіка, варто зазначити, дуже гарне українське ім’я і прізвище, але я, дозвольте, залишусь Юрченко, донькою свого тата. І буду щасливою мамою, коли так колись про свого тата зможе написати і моя донька. Бо найважливіше, що ми можемо зробити для виховання своєї дитини, це підібрати правильного батька.

А закінчу я притчею:

«Одного разу чоловік з жінкою вирішили усамітнитись, домовились нікому не відкривати дверей і прожити його нарешті так, як вони хочуть. От прийшли до них батьки чоловіка, просились-просились. Стукали-стукали — не відкрило їм двері подружжя, бо ж домовились. Тут прийшли в гості батьки дружини — почали проситись, дружина не витримала, впустила їх до себе. Збіг час, народився в подружжя син. Чоловік не натішиться. А коли народилась в них донька, він сказав — нарешті в світ прийшла та, яка відкриє мені двері.»

Висновки? Нема їх, висновків - зробіть їх самі....

Оксана ЮРЧЕНКО

 


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • Фотографиня показала неймовірні фото весни у Рівному

  31 03 2023, 18:30
  Усі фото - робота рівненської фотографині Дежі Брют.
 • У аптеках Рівного - черги пацієнтів через ліки, які будуть продаватись за рецептом з 1 квітня

  31 03 2023, 17:34
  У Рівному до міських аптек вишикувались черги зі схвильов...
 • Вихідних на Великдень не буде: як відпочиватимуть рівняни у квітні

  31 03 2023, 17:01
  У квітні в Україні будуть відзначати Великдень та Вербну ...
 • У Рівному у костел привезуть унікальну копію ікони Матері Божої

  31 03 2023, 16:11
  Оригінал на даний момент зберігається у Польщі.
 • 9 випадків сказу серед тварин зафіксували у Рівненській області з початку цього року

  31 03 2023, 15:49
  Про це повідомляє Рівненська ОДА Як зазначається, захвор...
 • Викриття нових схем, які працювали у колонії

  31 03 2023, 14:32
  Жертвами зловмисників наразі стали 7 громадян, які відда...