Вчора у Рівному пройшла Всеукраїнська акція «Велодень-2013». Там рівняни дивували не лише вправною їздою, а й оригінальними велокостюмами та незвичними велосипедами.
Вчора у Рівному пройшла Всеукраїнська акція «Велодень-2013». Там рівняни дивували не лише вправною їздою, а й оригінальними велокостюмами та незвичними велосипедами.

Колона з більше тисячі прихильників велоруху у Рівному зупинила рух транспорту на деяких вулицях Рівного у центральній частині міста. Саме так, за словами організаторів заходу, необхідно привернути увагу влади на необхідність облаштування велодоріжок та велопарковок для велосипедистів, а також увагу людей до можливості використання велосипеда як екологічно чистого засобу пересування у місті замість автомобіля.

Директор обласного центру фізичного здоров`я населення Рівненщини «Спорт для всіх» Микола Петренчук підмітив, що рівняни досить відповідально ставляться до участі у «Велодні». Відтак, найзавзятіші з них одягнули спеціально підібрані костюми або ж сіли на незвичні по дизайну велосипеди.

- Тішить, що багато батьків цього року приїхали з дітками. Особливо приємно, що до такого заходу приєднуються цілими сім`ями, - пояснює Микола Петренчук. – Щороку кількість учасників велопробігу збільшується. Відтак, цьогоріч зареєструвалось більше тисячі рівнян.


Самі ж велосипедисти в захваті від такого заходу. Один із учасників рівненського «Велодня» рівнянин Павло розповів, що придбав велосипед зовсім нещодавно і вже переконався, що це - і зручно, і швидко, і корисно для здоров`я.
- Як жителю Рівного мені приємно, що подібні проекти проводяться у нашому місті. Хочеться вірити, що такими чином у нас побільшає велопарковок, і колись все-таки дійде черга і до створення велосипедних доріжок, - поділився з нами велосипедист. - Думаю, саме ці фактори і стримують рівнян від того, аби хоча б кілька разів на тиждень пересісти з автомобіля чи громадського транспорту на велосипед.

Разом з тим, на завершення рівненського «Велодня-2013» найвправніші велосипедисти могли позмагатись у вмінні керувати своїм транспортом у різних конкурсах та змаганнях. Так, на схилах с. Бармаки, що під Рівним, пройшли аматорські перегони з крос-кантрі.

За словами організаторів велоакції, «Велодень» має глобальну ціль - «розвантажити» дороги великих міст України від диму, смогу та «пробок», створивши можливості для альтернативного пересування на велосипедах. Відтак, разом із учасниками руху вони виступають за велосипедні доріжки, що дозволять запобігти загибелі велосипедистів на дорогах; за спеціально обладнані парковки біля громадських місць, що існують в кожному цивілізованому європейському місті, за неухильне дотримання ПДД та за взаємоповагу на дорогах серед усіх учасників руху – як велосипедистів, так і автомобілістів.

Марія РІВНЕНСЬКА
Фото – Віталія ФІЛІМОНОВА
