Рiвненська обласна громадська органiзацiя «Громадський комiтет по захисту навколишнього середовища, екологiї та використанню природних ресурсiв» закликає рівнян долучитися до Всесвітньої акції «Година Землі-2013» та вимкнути світло у своїй оселі на годину.
Рiвненська обласна громадська органiзацiя «Громадський комiтет по захисту навколишнього середовища, екологiї та використанню природних ресурсiв» закликає рівнян долучитися до Всесвітньої акції «Година Землі-2013» та вимкнути світло у своїй оселі на годину.
«Година Землі» розпочнеться у суботу, 23 березня, о 20:30 год. Саме тоді небайдужі люди по всьому світу вимкнуть світло у своїх домівках на 60 хвилин для того, аби показати необхідність об`єднаних дій для боротьби зі зміною клімату. Мета акції – залучити до кампанії 1 мільярд людей, що, об´єднавшись разом у всесвітньому заклику, продемонструють реальність боротьби з глобальним потеплінням.

Година Землі 2013 року – це всесвітній заклик до дій, який має на меті привернути увагу кожної особистості, кожної організації та кожної спільноти. Люди по всьому світу вимкнуть світло та об´єднаються разом задля підняття нагальної дискусії щодо майбутнього нашої планети.
Місто Рівне не стоїть осторонь цієї проблеми і приєдналося до даної акції. Відтак, Рівненський міськвиконком закликає всіх рівнян відмовитися від використання електричних освітлювальних приладів в суботу 23 березня 2013 року впродовж однієї години - з 20:30 до 21:30. Таким чином, ми доведемо, що Україна є не лише географічним центром Європи, а й активним борцем за спасіння нашої планети.

На одну годину в Рівному зовнішнє освітлення буде переведене в черговий режим, а повністю відключеними будуть бульвар і майдан Незалежності, вул.Директорії, частина вул. Кавказької, частина вул. Соборної (права сторона від вул. Кн. Володимира до вул.Пушкіна), майдан Магдебурзького права та територія ОДА.
Проте, міська влада запевняє, що це ніяк не вплине на обстановку на вулицях міста, адже в цей час міський відділ ВС УМВС України в Рівненській області повністю забезпечуватиме охорону громадського порядку. Також чиновники стверджують, що жоден інший об’єкт, окрім перелічених, не буде навмисно відключеним від електропостачання.
- Наша мета – не економія електроенергії. Ми хочемо стати учасниками руху, організованого Всесвітнім Фондом природи, щоб привернути увагу лідерів всіх держав до необхідності спільних дій перед обличчям загального потепління клімату, - каже начальник відділу екологічної освіти та рекреації Рівного Віталій Веремчук. – «Година Землі» – це не просто щорічний захід. Це - безперервний рух і реальні дії, мета яких – змінити світ, в якому ми живемо, на краще. Приємно усвідомлювати, що і рівняни в боротьбі зі зміною клімату не стоять осторонь світових проблем.
Довідково:
Всесвітня акція «Година Землі» стартувала у Сіднеї (Австралія) в 2007 році. Вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009 і 2010 роках Україна разом зі 126 іншими країнами світу також долучилася до цієї акції!

Всесвітньо відомі пам´ятки – Золоті Ворота в Сан-Франциско, найвища в світі будівля – готель в м.Дубаї «Бурдж Дубай», найвища в Америці вежа СNN в Торонто, офіційна резиденція Президента Італії – палац Квірінал в Римі, Колізей тощо – на годину стали темними як символи надії на активні дії у боротьбі зі зміною клімату, які щогодини стають все більш невідкладними.
«Година Землі-2012» увінчалась безпрецедентним успіхом — акцію тоді підтримали 152 країни світу та 7000 міст, з яких 40 — в Україні. Зокрема, Рівне вимкнуло взяло участь у цій акції вперше у 2009 році.
Міла СЛОБОДЕНЮК,
Марина НАЗАРЧУК
