У Рівненській обласній стоматполіклініці безоплатно лікують зуби військовим

Фото ілюстративне

У комунальному підприємстві «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка», як завжди людно.

 Серед пацієнтів дорослі, малі, є й літні люди. Перед кабінетом стоматолога очікує родина військового. Голова сім’ї – Олексій, тут втретє. Перші два рази він приходив сюди ще минулого року. Тоді воїн за обласною комплексною програмою соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції та осіб, які брали участь у здійсненні заходів забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, у 2019-2022 рр. ставив дві коронки, а сьогодні прийшов лікувати зуб, який не було можливості пролікувати вчасно.

– До цього крісла стоматолога боявся більше, ніж ворожих «градів», – зізнається Олексій. – Після перших двох відвідин побоювання зникли – з’явилася довіра до лікарів, тож привів на огляд  дружину й двох дітей.

До широкомасштабного вторгнення росії на територію України все було за планом

З самого початку лікарі розуміли, в яких умовах доводиться виконувати завдання нашим захисникам в гарячих точках й те, що вони варті найкращого, а тому зосередили свої зусилля на вартісному протезуванні та підготовці до цього складного етапу. В кількох випадках порівняно молоді особи потребували заміни всіх зубів. Програма соціальної підтримки військових на Рівненщині з 2018 року щороку удосконалювалася. З кожним роком на лікування цієї категорії пацієнтів виділяли більше коштів, а отже й кількість пацієнтів, яким ми допомагали, зростала.

Як зазначила директорка комунального підприємства «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка» Рівненської облради Валентина Сухляк, медичний персонал складає близько семи десятків стоматологів, пародонтологів, хірургів, дитячих стоматологів, ортодонтів, ортопедів, працівників зуботехнічної лабораторії працюють за напрямками діагностика, терапія, хірургія та ортопедія.

За весь час дії програми якісну медичну допомогу за кошти держави отримали більше ніж триста п’ятдесят військових, а сума їхнього лікування перевищила два мільйони триста тисяч гривень. Наразі у нас лікуються п’ятнадцять захисників, на лікування яких передбачено майже сто тисяч гривень.

– Більшість із тих, хто перебуває сьогодні у черзі на зубопротезування, а це майже двісті осіб, на місці немає – їх призвали до лав  Збройних Сил України, як учасників бойових дій в першу чергу. Поки одних немає, працюємо більше з категорією учасників Революції Гідності, героями Небесної Сотні, а також їхніми батьками, удовами та дітьми, яких цього року було додано до програми соціального захисту.

Розуміючи, що після широкомасштабного вторгнення окупаційних військ поняття учасник АТО/ООС буде значно ширше та включатиме представників тероборони й добровольчих підрозділів, готуємо свої пропозиції до органів соціального захисту щодо внесення чергових змін до обласної програми.

armyinform.com.ua


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На Рівненщині прогнозують грозу з швальним вітром

  01 липня 2022, 19:03
  2 липня вдень очікується гроза, град та шквали 15-20м/с (...
 • Поліцейські продовжують розшукувати 25-річного чоловіка, який має психічні розлади

  01 липня 2022, 18:23
  Іще 20 червня до поліції надійшло повідомлення медичної с...
 • 6 років за ґратами та пів мільйона гривень моральної шкоди: на Рівненщині засудили водія за смертельну ДТП

  01 липня 2022, 16:43
  Зарічненський районний суд визнав винним 27-річного водія...
 • Вимушена еміграція: де шукати актуальну інформацію?

  01 липня 2022, 17:41
  Через війну багато українців разом із сім'ями були вимуше...
 • Рівненські школярі можуть повернутися за парти вже у вересні

  01 липня 2022, 14:15
  Наразі перевіряють укриття у школах
 • На Рівненщині попрощалися із загиблим бійцем Юрієм Гульчуком +ФОТО

  01 липня 2022, 17:20
  Він воював ще з 2014 року. У Героя залишилися матір, друж...