У рівненських секонд-хендах провели обшуки: мережа цих магазинів ухилилася від сплати майже 40 млн грн податків

Фото ілюстративне

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Учасники групи налагодили масштабну схему ухилення від сплати податків через схему штучного «дроблення» бізнесу. Для цього кожен магазин мережі, що спеціалізувався на продажі секонд-хенду та супутніх товарів, оформили на підконтрольних фізичних осіб-підприємців, які контролювалися організатором. Йдеться про більш ніж 500 таких ФОПів, що були на зарплаті.

За даними слідства, організатором схеми є підприємець із міжрегіональними зв’язками, який фактично проживає у Китайській Народній Республіці та контролює діяльність товариства, а співорганізатор в Австрії. До протиправної діяльності були залучені виконавчий директор мережі, ІТ-спеціаліст, бухгалтери та регіональні представники.

Слідством встановлено, що фігуранти організували схему штучного «дроблення» бізнесу – торгівельні точки формально – понад 200 магазинів по всій країні – оформлювали на підконтрольних фізичних осіб-підприємців, тоді як реальне управління, контроль товарообігу та фінансових потоків здійснювали організатори групи.

Загалом йдеться про понад 500 ФОП, які за надання своїх документів для реєстрації їх як фізичних осіб-підприємців, отримують щомісяця від 2000 до 3000 гривень. Касу з магазинів регіональні менеджери передавали відповідальним особам через «сірі» пункти обміну валют.

Окрему роль у схемі відігравало спеціально розроблене програмне забезпечення, яке дозволяло працівникам магазинів вибірково фіскалізувати покупки залежно від поведінки клієнтів. А вся інформація зберігалася на закордонних серверах. Таким чином приховували реальні обсяги продажів та мінімізували податкові зобов’язання.

За попередніми даними, у результаті діяльності організованої групи державному бюджету завдано збитків на суму майже 40 мільйонів гривень. Йдеться лише про кілька десятків підконтрольних ФОП.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Нацполіції спільно з детективами БЕБ провели 23 обшуки на території Хмельницької, Рівненської, Волинської, Вінницької та Київської областей – за місцями здійснення господарської діяльності, проживання фігурантів та можливих пособників. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, бухгалтерську документацію та інші речові докази.

Заходи з документування проводили працівники управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області ДСР Нацполіції спільно з детективами Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Протидія схемам ухилення від сплати податків є одним із ключових напрямів Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, адже це економічна безпеки держави, особливо в умовах воєнного стану. Кошти, які не надходять до бюджету через тіньові механізми, - це недофінансовані оборона, медицина та соціальна підтримка.

Досудове розслідування триває за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

До відома: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.


Azov Army

Новини по темі:

  • 2,56 проміле алкоголю: на Рівненщині виявили нетверезого водія

    13 06 2026, 18:03
    На автодорозі М-07 Київ — Ковель — Ягодин патрульні вияви...
  • На Рівненщині водію загрожує до трьох років обмеження волі за скоєння ДТП

    13 06 2026, 17:08
    На Рокитнівщині завершили досудове розслідування щодо 66-...
  • Порушення на переїзді зафіксували в соцмережах: у Рівному покарали водія BMW

    13 06 2026, 16:10
    У Рівному патрульні притягнули до відповідальності 34-річ...
  • Тривалий час вважався зниклим безвісти: у Рівному попрощаються з воїном Олександром Свинобоєм

    13 06 2026, 15:03
    У неділю, 14 червня, Рівне попрощається із військовослужб...
  • Викрав електросамокат із подвір’я: жителю Рівненщини обрали запобіжний захід

    13 06 2026, 14:05
    У Рівненському районі суд обрав запобіжний захід 31-річно...
  • На Козацьких Могилах Блаженніший Епіфаній очолить богослужіння за українських козаків і Героїв

    13 06 2026, 13:03
    Українців запрошують на спільну молитву з Блаженнішим Епі...
  • У Костополі п’яний водій BMW врізався у бордюр: алкотестер показав 2,5 проміле

    13 06 2026, 12:09
    У Костополі правоохоронці склали адміністративні матеріал...