
У Рівному до міських аптек вишикувались черги зі схвильованих покупців. Причина – набуття чинності закону про продаж певних категорій ліків за електронним рецептом.
У рівненських аптеках журналістам "ЧаРівне.інфо" розповіли, що сьогодні у них неабиякий ажіотаж. Рівняни намагаються купити запаси ліків.
Натомість у МОЗ пояснили, що насправді рецепт потрібен лише на рецептурні ліки.
"МОЗ не змінює перелік та умови відпуску рецептурних ліків. Усі ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря тепер можна буде придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом", - пояснили у МОЗ.
Тобто глобальних змін у процедурі продажу ліків не відбулось. А великі черги до аптек – невиправдані.
Виписати рецепт (електронний і паперовий) можуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.
Які ліки будуть відпускатися за рецептом з 1 квітня:
- антибіотики;
- протисудомні засоби;
- гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
- препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
- деякі антигельмінтні препарати;
- деякі антигістамінні засоби;
- кроворозріджуючі препарати
- антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
- стероїдні лікарські засоби;
- деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.
ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ Є КОНКРЕТНИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ РЕЦЕПТУРНИМ?
Для цього достатньо перевірити інструкцію, де міститься інформація про умови відпуску.
Знайти інструкцію потрібного препарату ви можете, скориставшись сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України http://www.drlz.com.ua/.
Зазначимо, що якщо пацієнт приймає ліки постійно, то лікар може виписувати електронний рецепт дистанційно - в цьому перевага е-рецепта перед паперовим. Але у випадку, коли немає можливості отримати електронний рецепт (наприклад, через відсутність світла) лікар випише паперовий - аптеки зобов’язані прйняти як один, так і і нший.