Театр анімації як інструмент підтримки та рефлексії: оголошено опенкол на участь у лабораторії «Ляльки не мовчать»

Фото ілюстративне

4–6 вересня 2025 року у Рівному відбудеться унікальна мистецько-практична подія — лабораторія сучасного українського театру анімації «Ляльки не мовчать». Зараз оголошено опенкол для участі, і театральна спільнота має шанс стати частиною масштабної ініціативи, яка об’єднує мистецтво, терапію та соціальну підтримку.

«Ляльки не мовчать» — це не просто творчий проєкт, а простір для діалогу, обміну досвідом і пошуку нових форм реагування на травматичний досвід війни. Учасники лабораторії зможуть долучитися до панельних дискусій, практичних воркшопів, створення міні-перформансів, а також обговорити майбутнє театротерапії в Україні.

Проєкт має на меті переосмислення ролі театру анімації: від розважальної функції — до потужного інструменту мистецької рефлексії, соціальної адаптації та психологічної реабілітації. У рамках проєкту також заплановані покази вистав, створених у прифронтових умовах, запис подкастів і розробка методичних матеріалів, які допоможуть поширити успішні практики та залучити ширшу аудиторію до дискусії про роль театру під час і після війни.

 У програмі:

  • Панельні дискусії та лекції від провідних режисерів, акторів, сценографів, менеджерів театрів ляльок
  • Покази вистав, створених у прифронтових умовах (Харків,Чернігів,Запоріжжя)
  • Практичні воркшопи з тем:

– театр ляльок у роботі з військовими та ВПО
– театр анімації як інструмент для роботи з аудиторією
– театротерапія в польових умовах

  • Створення міні-перформансів учасниками
  • Круглий стіл «Майбутнє театротерапії в Україні»
  • Запис подкастів і створення методичних матеріалів

До участі запрошують режисерів, акторів, менеджерів театральних і культурних проєктів, сценографів, керівників літдрамчастин та всіх, хто цікавиться театральнотерапевтичними практиками.

Лабораторія відбудеться офлайн у Рівненському академічному обласному театрі ляльок. Буде відібрано 20 учасників.

 Дедлайн подачі заявок: 11 серпня 2025 року. Анкета учасника

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду у співфінансуванні управління культури і туризму Рівненської ОВА.


Новини по темі:

  • У Костополі горіла квартира на дев’ятому поверсі: рятувальники евакуювали 20 мешканців

    21 03 2026, 09:05
    20 березня об 9:47 на спецлінію «101» надійшло повідомлен...
  • Якщо продаєте авто через Дію, то не забудьте завантажити договір купівлі-продажу

    21 03 2026, 09:03
    Нагадаємо: декларанти, які у 2025 році продавали транспор...
  • На Рівненщині двічі за добу виявили нетверезого водія за кермом

    20 03 2026, 20:17
    Про такий випадок розповідає патрульна поліція.
  • У Гощанській громаді нагородили медаллю «За поранення» воїна Сергія Бізюка

    20 03 2026, 19:43
    Про це повідомляють у Гощанській громаді.
  • Рівне проведе в останню дорогу Захисника Дениса Сердюка

    20 03 2026, 18:20
    Про цю трагічну новину повідомляє пресслужба Рівненської ...
  • У Рівному організовують поїздку на похорон Філарета

    20 03 2026, 17:40
    Про це на своїй Fb-сторінці повідомив Василь Рудніцький.