Священик з Рівненщини створив у селі духовий оркестр

Фото ілюстративне

В неділю, 17 жовтня, на територію Свято-Іллінського собору м. Дубно прибуло чимало гостей. Одні із них - духовий оркестр із Новоукраїнки (нині Дубенський район).

Керівником оркестру виявився сивочолий, із спрацьованими руками та світлими і добрими очима старший чоловік. Скромний керівник ніби не хотів виділятися, ховався до гурту, навіть трішки хвилювався. Давав учасникам настанови. Коли колектив вийшов на сцену і настав час виступу, гордо зазвучала музика, котрою керував - 64 річний отець Іван ЛИПКА. В той час у скромного та талановитого священика ніби крила виросли. Так він невимушено та вміло керував своїм колективом. Люди-слухачі захоплювались патріотичними піснями, які виконував цей колектив. Аплодували. Якби не холод, то мабуть ще не скоро відпустили зі сцени.

По завершенні виступу напрошуюсь на інтерв'ю. Отець ніяковіє і каже, що не знає, що розказувати, а тому пропонує про все що цікавить розпитати у директора місцевого будинку культури - у Галини СИДОРУК.

Проте вдалось поспілкуватись із ними обома.

Тож цікавлюсь з чого все починалось.

- 7 лютого 2016-го року при нашому будинку культури був організований та заснований хор. Отець Іван був активним учасником хору. Й одного дня у отця Івана виникла ідея, а чому б не започаткувати духовий оркестр. Тим паче, що його музична освіта та досвід дозволяють це зробити, - розповідає пані Галина.

А у Вас в селі була талановита молодь і ті , хто вже вмів грати на інструментах?

- Не було. Але ми шукали таких. Спочатку серед дорослих, а потім і дітей приєднали. Починали все з нуля. Крок за кроком, рік за роком. Бо ДО ЦЬОГО НІХТО З ДІТЕЙ НЕ ВМІВ ГРАТИ і музичної освіти ні в кого нема.

А як так? Оркестр започаткували з тими, хто і інструменти до цього в руках не тримав? Це щось неймовірне! А скільки на той час було років найменшому учаснику колективу?

- Андрійку було 8. А найстаршому, Петру Володимировичу - 65.

Отче, напевно зараз складно працювати з оркестром через карантини?

- Так, ковід дуже вплинув. Бо ми не займались під час карантину. Хоча дуже хотіли.

А як у Вас проходить навчання? Де це відбувається?

- Наш будинок культури в аварійному стані. Ми і всі наші колективи працюють у пристосованому приміщенні. Це будівля старої контори колгоспу. Там два кабінети об'єднали і зробили, як ми називаємо, актовий зал. Там гарні умови, тільки дуже холодно. Та все ж там проходять наші заняття, - відповідає директорка клубу.

Отче Іване, цікаво, як Ви потрапили на Рівненщину? Адже сьогодні згадували, що Ви родом із Тернопільщини.

- У мене дружина з Млинівщини. Якось я приїхав сюди по доню, бо гостювала в баби. І зовсім випадково від рідних я почув, що в сусідньому селі є парафія, яка перейшла у Київський патріархат. Громада виявила бажання молитись у складі Київського патріархату, а настоятель, який там був, мав інші погляди на це. Тому в селі шукали священика, а я на той час теж був в пошуку парафії. Бо до цього часу служив в Запорізькій області, в Хмельницькому.
Тож звернувся до благочинного. На той час в селі почергово служили інші священики. Настоятеля ще не було. Благочинний благословив мене. Сказав, щоб ішов на службу, а люди самі йому подзвонять і скажуть чи підходить їм такий душпастир. Тож так і сталося, що я там залишився
5-ть років я служив в Привітному. І зараз вже 20- ть років, як служу у Новоукраїнці.

Мабуть люди дуже задоволені Вами, як священиком і як людиною. Та ще й у культурній сфері Ви теж відіграєте велику роль своєю присутністю у громаді. Як же Вам працюється з оркестром? Що надихає? Це ж складно, мабуть. Адже ніхто не вмів грати. Все ж "з нуля". Тай люди різні є. До кожного підхід треба мати.

- Різні... Але дякувати Богу люди гуртуються. На створення оркестру мене надихнув хор. Дорослі та діти з радістю приходять на науку та репетиції. В нашому репертуарі понад сто пісень. В основному це патріотичні пісні.

 

- Додам, що весь колектив тримається на авторитеті о.Івана. ВСІ ЙОГО ЛУЖЕ ЛЮБЛЯТЬ І ПОВАЖАЮТЬ. За першим дзвіночком усі біжать на репетиції, ніхто не відмовляє.
Знаєте, ми на базі оркестру робили дуже цікаві проекти. Специфічні та мабуть унікальні. Це заходи, такі як - вечір вальсу, вечір відпочинку тим, кому за 30, за філіжанкою кави, - каже Галина Сидорук.

У Вас в колективі дорослі та діти? Кого саме вдалось об'єднати в колективі однодумців?

- Тут є регент хору, учні, студенти, директор фірми, директор соціального фонду, фермери, робітник автодору, головний енергетик фірми...

Якби хтось захотів подарувати Вам нові інструменти, то б не відмовились?

- Та звичайно, що ні! МИ БУЛИ Б ЩАСЛИВІ! Бо деякі наші інструменти вже старенькі. І в кілька разів старші за деяких учасників. Наш оркестр потребує оновлення музичними інструментами. Не раз діти питають на репетиціях за інструменти... Бо хочуть грати, вчитись. Та наразі маємо те, що маємо.
Якось одного разу побачив в "будинку піонерів" старенький інструмент, який припадав пилом, бо давно ніхто на ньому не грав. Мабуть, списаний. Аж серце кров'ю обливається, коли таке бачиш. Просив, щоб нам передали, якщо їм вже не треба.
Ми наші інструменти збирали по "цілому світі'. То ж якби хтось подарував чи придбав нам інструменти, то ми були б безмежно щасливі, - розповідає керівник оркестру, священик Іван.

Отче, а про що Ви мрієте?

- Та про що вже мріяти?
Колектив мріє про нові інструменти. На них легше грати і звучать краще.
А я думаю, якщо учасники й далі будуть такі завзяті... то хотів би , щоб Господь посилав мені здоров'я з ними й далі працювати і духовно насолоджуватись тою музикою, яку вони виконують.

Ксеня ГАЛИЦЬКА, Блог "Знай більше" 


На Щасливому (Новина)

Новини по темі:

 • Дитина плакала понад годину: у Рівному жінка лишила в автомобілі півторарічного хлопчика

  07 грудня 2021, 18:55
  "В автомобілі понад годину плаче дитина" — такий виклик о...
 • З початку року на дорогах Рівненщини загинуло 115 людей

  07 грудня 2021, 17:44
  За 11 місяців цього року на території Рівненської області...
 • Рівненщина отримала 2344 ноутбуки для освітян (фото)

  07 грудня 2021, 17:09
  Сьогодні їх розподіляють по навчальних закладах громад. Т...
 • Зеленський присвоїв звання Героя України посмертно бійцю з Рівненщини

  07 грудня 2021, 16:42
  За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті держав...
 • У залі засідань Рівнеради зробили ремонт

  07 грудня 2021, 15:25
  В конференц-залі засідань Рівненської міської ради зробил...
 • День української хустки: рівнянки долучились до яскравого флешмобу з нагоди свята (фото)

  07 грудня 2021, 18:18
  Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української...