«Священик повинен бути в районі бойових дій», – капелан Нацгвардії, отець Іван Хміль, про службу на війні

Фото ілюстративне

Протоієрей отець Іван Хміль капелан у військовій частині 3055 Нацгвардії України у місті Рівному. З гвардійцями він від жовтня 2018 року, а от поруч з військовими від самого початку війни.

В юності отець Іван Хміль мріяв стати актором  проте до театрального не поступив. Пішов навчатися у семінарію в Дрогобичі, а потім у Львові. У 1996 році отець Іван висвятився на священника, щоб через 22 роки стати капеланом Національної гвардії України.
 
 «Моє життя змінилось у 2014 році, коли почалась війна. Я просто мусив бути поруч зі своїми земляками, підтримувати їх і допомагати. Коли у військовослужбовця у руках зброя, то це змінює його світосприйняття. Я вважав, що священник мусить бути в зоні бойових дій для того, щоб нагадувати, що військові повинні залишатися людьми. Саме під час подорожей на схід України я зрозумів, що не можу бути просто священником. Моє покликання – капеланство, – розповідає отець Іван Хміль.
З 2015 року отець Іван регулярно відвідує зони бойових дій, привозить військовим гуманітарну допомогу, підтримує їх духовно і матеріально. У 2015 році Глава Української греко-католицької церкви Блаженнійший Святослав, нагородив його «Хрестом військового капелана».
 

 «У серпні 2015 року я був під Маріуполем разом з добровольчими батальйонами. Лише через кілька місяців повернувся на парафію. Відтоді я почав тісно співпрацювати з добробатами. Ми збирали необхідне й відправляли їм. У грудні 2015 року мене нагородили «Хрестом військового капелана» за відданість і вірність у звершенні капеланського служіння серед військовослужбовців. Потім я увійшов у склад департаменту військового капеланства, де брав участь у тренінгах, відвідував різні військові частини, проводив молитви й бесіди», – ділиться спогадами священник.

У 2018 році отець Іван Хміль приєднався до лав Національної гвардії України.

 «Це вже був інший бік капеланства – я почав їздити на ротації з військовими. Перша моя поїздка була з психологом нашої бригади, відтоді ми працюємо в тандемі. Я тоді побачив, наскільки важливою є співпраця капелана з психологом. Людина складається з тіла, душі й духу. Психолог працює над душевним станом, священник над здоровим станом духу, а лікар має справу із фізичним здоров’ям», – розмірковує отець.

Окрім капеланства, отець Іван має активну життєву позицію й займається волонтерською діяльністю. Священник вважає, що капеланство й волонтерство дуже схожі.

 «Волонтерство присутнє у кожній парафії й кожній церкві, адже служіння Богу відбувається через служіння людям. З самого початку війни ми спільно з парафіями у Рівному й Здолбунові шукали амуніцію, ліки й речі першої необхідності та відвозили все це на передову. Відправляючись на ротацію, я завжди і по максимуму збираю все необхідне», – розповідає отець Іван.

Про це повідомляє Нацгвардія України

 

Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Маленьку героїню з Рівненщини відзначив Президент України

  12 серпня 2022, 19:42
  Сьогодні, у День молоді, у Маріїнському палаці за участі ...
 • У поліції розповіли про стан водійки та пасажирки BMW, яка злетіла в кювет

  12 серпня 2022, 16:33
  Потерпілих у ДТП водійку і пасажирку госпіталізували до л...
 • Поліція розшукує шахрая

  12 серпня 2022, 15:08
  Білан Роман Сергійович, 15.01.1988 р.н., мешканець Рівного.
 • Змінив кухарський кітель на військовий: як молодь з Рівненщини захищає Україну

  12 серпня 2022, 14:15
  У День молоді розповідає пресслужба Рівненської ОДА.
 • На Рівненщині викрили міліціонера та спільників: розповсюджували метамфетамін

  12 серпня 2022, 13:37
  Інформує Департамент внутрішньої безпеки Національної пол...
 • Радивилівська громада прощалася з Героєм Максимом Гнатюком

  12 серпня 2022, 17:21
  Він був командиром механізованого відділення.