Світлана Ковальчук: «Дбатиму про те, щоб Малолюбашанська громада залишалася потужною»

Фото ілюстративне

Ім'я Світлани Ковальчук відоме не лише на Костопільщині, а й за її межами.  Три скликання поспіль, з 2006-го по 2018-й рік, вона очолювала Малолюбашанську сільську раду. За одинадцять років на посаді сільського голови разом зі своєю командою зуміла створити сприятливі умови та закласти міцний фундамент для майбутнього її розвитку. 

31 жовтня відбудуться позачергові вибори Малолюбашанського сільського голови. У числі чотирьох претендентів на цю посаду є і Світлана Андріївна. Про те, чи відчуває в собі сили виграти вибори та як бачить розвиток громади, вона розповіла нашому кореспонденту.

– Світлано Андріївно, розкажіть про себе.

– Народилася я 16 серпня 1972 року в селі Мала Любаша. Маю дві вищі освіти. У 2013 році закінчила Львівський регіональний інститут державного уп­равління при Президенту України (спеці­альність «Державне управління і магістр держуправління). Працюючи на посаді Малолюбашанського сільського голови, у 2009-2011 роках одночасно очолювала Рівненську Асоціацію сільських та селищних рад та входила до правління Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад. У 2018 році, коли Малолюбашанська сільська рада об'єдналася з Мирненською та Мащан­ською сільрадами, а головою об'єднаної громади обрали Віктора Талащука, почала працювати першим заступником сільського голови, а з 2020 року – заступником сільського голови з питань діяльності виконавчого органу цієї ради.

– Маючи за плечима такий великий управлінський досвід, вам, напевне, цього разу буде легше боротися за посаду сільського голови?

– Вкотре балотуватися на посаду сільського голови мені одночасно і легко, і важко. Я чітко усвідомлюю, яку велику відповідальність беру на свої плечі. Однак прийняла таке рішення задля об'єднання наших громадян та політичних сил навколо ідеї розвитку та зміцнення позицій Малолюбашанської сільської ради, як окремої самостійної господарської одиниці. Працюючи багато років пліч-о-пліч з Віктором Талащуком, перейняла від нього неоціненний досвід та ідеї, які він планував втілити в усіх населених пунктах нашої громади. Тому в мене є бажання всі ті хороші задуми Віктора Флоровича втілити в життя, аби громада й надалі успішно розвивалася. Маю достатньо сил, здоров'я та знань для того, щоб не дати зупинитися тим процесам, які були закладені попередніми роками.

– Скажіть, у разі вашої перемоги, які принципи вважатимете визначальними в роботі?

– Найперше дбатиму про те, щоб Малолюбашанська сільська рада й надалі залишалася міцною і потужною територіальною одиницею, не втративши свого авторитету. В громаді будуть створені рівні можливості для розвитку кожного населеного пункту і кожного її жителя. Цьому сприятиме прозорість у наповненні і витрачанні бюджетних коштів та прийнятті рішень і розпоряджень. Пріоритетними напрямками будуть розвиток освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, а також соціальний захист населення. Зокрема, в галузі освіти, молодіжної політики та спорту дбатиму про фінансову підтримку освітянських установ та забезпечення належного рівня оплати праці педагогічним працівникам та обслуговуючому персоналу.
Малолюбашанська громада славиться розвитком фізичної культури та спорту. Тож аби наші діти мали можливість краще розвивати свої здібності та удосконалювати спортивну майстерність, брати участь у всеукраїнських змаганнях, підтримуватиму їх ініціативу із створення позашкільного спортивного закладу освіти, а саме: дитячо-юнацької спортивної школи «Прометей». Це дасть змогу не лише утримувати ті футбольні команди та секції греко-римської боротьби і карате, які вже маємо, а й створити баскетбольну та волейбольну команди, а також дозволить всім охочим займатися настільним тенісом та іншими видами спорту. Разом з тим продовжимо встановлення тренажерних та дитячих майданчиків у населених пунктах, а також облаштовуватимемо стадіони.
В галузі охорони здоров'я приділятимемо неослабну увагу утриманню медичних установ в належному стані, а в селах Тихе та Новий Берестовець, де їх нема, облаштуємо пункти здоров'я. На сьогодні нагальною потребою є придбання ще одного автомобіля швидкої допомоги, який обслуговуватиме Малолюбашанський і Мащанський напрямки, та апарату УЗД, а також організація роботи мобільного аптечного пункту із забезпечення ліками сільських жителів.
Я переконана в тому, що авторитет громади в певній мірі залежить від її культурного розвитку. Тому й надалі всебічно підтримуватимемо наші діючі та створюватимемо нові молодіжні та дитячі творчі колективи. Також приділятимемо увагу поповненню фондів книгозбірень та створюватимемо он-лайн бібліотеки. Одночасно з цим дбатимемо про підтримку учасників бойових дій, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей та інших вразливих верств населення. Для цього в сільській раді буде розроблено програму «Турбота».

– Кажуть, чистота – найкраща краса. Скажіть, а чи дбатимете про охайність населених пунктів. Якщо так, то як саме?

– Гарне запитання і відповідь на нього я маю. З метою впорядкування сіл Малолюбашанської сільської ради в громаді буде створено комунальне підпри­ємство, яке займатиметься вивезенням сміття, розчищенням доріг від снігу і т.п. Для цього підприємства закупимо сміттєпереробну техніку, а в кожному населеному пункті встановимо сміттєві контейнери. В сільській раді діятиме програма «Благоустрій та озеленення», яка дозволить облаштувати парки та сквери, зокрема літню зону відпочинку в селі Моквин та провести реконструкцію «Лесиного парку» в Лісополі.

– Світлано Андріївно, реалізація ваших планів потребує неабияких коштів і, звісно ж, потужної команди фахівців та ентузіастів. Де шукатимете фінансові резерви та на кого опиратиметесь у своїй роботі?

– Для того, щоб громада успішно розвивалася, треба не лише всебічно підтримувати та заохочувати місцевих підприємців і фермерів, а й залучати в громаду інвестиції. Поповнити бюджет сільської ради вже найближчим часом зможуть землі «Індустріального парку», які чекають на потужних інвесторів. У цьому напрямку треба працювати спільно з Рівненською державною адміністрацією.
Я позапартійна і йду на вибори самовисуванням, втім, як кажуть: одне дерево росте погано. В ході виборчої кампанії мене підтримуватиме обласна організація ВО «Батьківщина». Депутати від цієї партії широко представлені в Рівненській обласній та у Верховній Раді України. Для успішного розвитку громади обов'язково треба підтримка сильніших, яка дозволить не лише брати участь в обласних програмах розвитку територій, а й залучати субвенції з державного бюджету. Так робив попередній керівник Віктор Талащук. Так намагатимуся і я робити, щоб продовжити ті добрі справи, які він залишив громаді у спадок.


Будуємо за для майбутнього (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Деталі ДТП на Соборній: травмувалась неповнолітня

  19 серпня 2022, 19:50
  У Рівному внаслідок ДТП травмувалася неповнолітня.
 • У центрі Рівного зіткнулись два автомобілі (Фото)

  19 серпня 2022, 19:35
  19 серпня о 18:32 на спецлінію "101" надійшло повідомленн...
 • У Рівному художник малює мурал, присвячений бійцям Азову (Відео)

  19 серпня 2022, 18:05
  Роботу над муралом пам'яті рівненських бійців полку Азов ...
 • На Рівненщині в шести громадах відкрили поліцейські станції

  19 серпня 2022, 17:11
  Поліцейські у тісній співпраці із обласної владою, органа...
 • У Рівному затримали чоловіка, який завдав ножового поранення іншому

  19 серпня 2022, 15:34
  62-річний житель обласного центру перебуває в ізоляторі т...