Причиною отруєння відвідувачів пабу "Бочка" стало вживання страв, забруднених сальмонелою. Про це повідомили у Рівненському лабраторному центрі.
Як йдеться у повідомленні, під час епідеміологічного розслідування причин виникнення спалаху було бактеріологічно обстежено 19 осіб, з них 6 хворих, 13 працівників паб «Бочка».
Фахівці відібрали 37 проб: 30 змивів з об’єктів довкілля на БГКП, на золотистий стафілокок, 1 пробу питної води на мікробіологічні показники та 6 зразків харчових продуктів (яйця сирі, крильця мариновані заморожені, крильця смажені курячі у фритюрі, соус «Тартар», картопля смажена у фритюрі).
За результатами досліджень у 22 змивах виділені бактерії групи кишкових паличок. З рук одного з кухарів виділений Staphylococcus aureus (стафілокок золотистий). У яйцях курячих та соусі «Тартар» виділено сальмонелу.
Крім того встановлено ряд умов, які могли сприяти виникненню спалаху: не дотримання в закладі поточності приготування страв, порушення процесу розморожування сировини, відсутність контролю температурного режиму в холодильному обладнанні, порушення товарного сусідства в холодильниках, не дотримання вимог поводження з харчовими відходами.
Як вже повідомлялось, 18-21 червня за медичною допомогою звернулось шестеро осіб, серед них - одна дитина, спочатку повідомлялось про п'ять хворих. Усі вони відвідували паб "Бочка" у різні - 12, 13 та 19 червня.
Четверо осіб було госпіталізовано. У всіх хворих діагноз - сальмонела.
Крім того, як розповів порталу "ЧаРівне.інфо" заступник начальника Управління Держспоживслужби у Рівненській області Олександр Костюк, на власника пабу "Бочка" Василя Гайдура, було складено адмінпротокол та оштрафовано на 25 тисяч гривень.
Робота закладу була призупинена терміном на 10 днів з 20 до 29 червня включно, до виконання вимог припису та усунення вказаних недоліків. У разі неусунення недоліків на підприємця знову накладуть штрафні санкції.
