
Його спільні роботи з реп-гуртом, переможцями «Євробачення-2022» Kalush потрапляли до трендів YouTube, а також в топ-чарти Shazam, Spotify та iTunes. Він переконаний, що основною складовою успіху є якісна музика, а не дорогий бюджет кліпу чи промоція. Мова йде про талановитого реп-виконавця Skofka, який народився у Рівному та тривалий час жив у Здолбунові.
Skofka від самого початку своєї музичної кар’єри принципово читав реп українською, адже завжди знав, що творчість рідною мовою – це надзвичайно красиво.
ЮНІ РОКИ ТА ПОЧАТОК КАР’ЄРИ
Справжнє ім’я українського реп-виконавця Skofka – Володимир Самолюк. Народився талановитий музикант 21 лютого 1994 року у місті Рівне, з 2006 року жив у Здолбунові. Навчався у Здолбунівській школі №6.
З дитинства Володя був меломаном та любив слухати різноманітну музику. Пригадував, що йому дуже подобався французький та американський реп.
Сам же почав читати реп ще в підлітковому віці. Пригадував, як 13-річним читав реп з матюками «ні про що». Його батько-міліціонер був не надто в захваті від такого заняття сина. Він вважав, що це несерйозна справа, однак юний музикант відразу вирішив для себе, що займатиметься тим, що йому до душі.
Пізніше, коли хлопець вивів свій реп на новий рівень, його сестра включила одну із пісень Володимира батькові. Той був у захваті. Зателефонував синові та сказав: «Синку, ти так чудово співаєш, молодець! Зроби так, щоб всі були в шоці». І Володимир прислухався.
Вищу освіту здобував впродовж 2011-2016 рр. в Рівненському інституті слов’янознавства Київського славістичного університету. Обрав спеціальність «Товарознавство і торговельне підприємництво».
Репер зі Здолбунова також ніколи не приховував, що на зорі своєї кар’єри захоплювався творчістю та стилем російського репера MiyaGi (справжнє ім’я – Азамат Кудзаєв). Skofka навіть переписувався з ним в одній із соціальних мереж та ділився своїм матеріалом. Згодом зв’язок між ними припинився, а після початку повномасштабної агресії РФ проти України, Skofka навідріз відмовився від прослуховування будь-якої музики російських виконавців.
Варто зазначити, що від самого початку свого творчого шляху репер вирішив, що його творчість принципово буде україномовною.
Пригадував, як колись неодноразово чув, що, мовляв, реп українською не може звучати красиво. Skofka сприйняв це, як виклик і уже незабаром довів, що реп українською мовою – це красиво, драйвово, сучасно, але головне до душі всім українцям.
СПІВПРАЦЯ З KALUSH
У 2017 році Володимир Самолюк перебрався жити в Київ. Розповідав, що на певний час «випав» із творчості, адже влаштуватися в столиці було непросто: оренда житла, облаштування – все це вимагало коштів. Здолбунівчанин працював в call center і після того, як справи дещо налагодилися – придбав необхідну техніку для запису пісень та знову почав творити.
Не секрет, що всеукраїнська популярність до репера зі Здолбунова прийшла після того, як у січні 2021 року на світ з’явився трек «Otaman», записаний спільно з гуртом Kalush. Український реп-гурт на той час був досить відомим.
Skofka розповідав, що записати разом пісню йому запропонував лідер гурту Kalush Олег Псюк. Хлопці розпочали спілкування в соціальній мережі Instagram, здружилися та вирішили випустити перший спільний трек.
Пісня «Otaman» відразу сподобалася шанувальникам українського репу – співпраця артистів мала успіх. Skofka розповідав, що разом з Олегом Псюком зрозуміли, що вони спрацювалися.
«Нам сподобалося співпрацювати і тоді вирішили, що зробимо ще пару треків», – розповідав артист зі Здолбунова.
Так уже у травні 2021 року вийшов трек «Додому», який став справжнім хітом. Пісня потрапила в тренди україномовного YouTube, а також в топ-чарти Shazam, Spotify та iTunes. Прониклива композиція присвячена дитинству виконавців – в пісні репери згадують рідне подвір’я, запах пирогів з вишнями, ситний мамин суп, дідуся та бабусю. На зйомку кліпу «Додому» було витрачено всього 50 доларів.
Через два місяці у липні 2021 року музиканти випустили спільний міні-альбом під назвою «Йо-Йо». Їх роботи набрали мільйони переглядів на YouTube. А згодом Skofka став артистом лейблу «ENKO», куди окрім нього входить Kalush та реп-виконавиця Alyona alyona.
Репер з Рівненщини розповідав, що бували ситуації, коли прихильники плутали його із Kalush або вважали його одним із учасників гурту-переможця «Євробачення-2022». Володимир з усмішкою пригадує такі моменти та аж ніяк не ображається.
«Треки – це наше спільне. Ми зробили їх з душею, зустрічалися на студії, пили чай, жартували і робили треки в такій класній атмосфері», – ділився виконавець.
Тож, Skofka неймовірно тішився, коли у травні 2022 року гурт Kalush переміг на пісенному конкурсі «Євробачення», представляючи Україну. Репер додавав, що хлопці з гурту довго до цього йшли та без сумнівів заслужили на цю перемогу.
УСПІХ ПРИНОСИТЬ ЯКІСНИЙ ПРОДУКТ
Від самого початку своєї творчості Skofka любив писати тексти пісень в місцях, де є тиша, порядок та спокій. Перші свої пісні записував вдома, користуючись підручними засобами, які допомагали відтворювати акустику студії.
Треки, які, за словами виконавця, «вибили його в люди» – були записані саме вдома. Згодом, будучи уже популярним українським репером, Skofka отримав змогу працювати в професійній студії.
Зізнавався, що свої треки робив доволі повільно – все через перфекціонізм в роботі. Артист завжди був переконаний, що успіх приносить якісний продукт. Музика, текст, звук, виконання – мають бути на високому рівні.
«ЧУТИ ГІМН» – ТРЕК ДЛЯ ЗАГИБЛОГО ДРУГА-ГЕРОЯ
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року українські артисти створили чимало патріотичних хітів, аби підтримати моральний дух кожного українця. У 2022 році репер Skofka випустив пісні «Не забудемо і не пробачим» та «Чути гімн». Останню зі згаданих робіт реп-виконавець присвятив своєму другові Валентину Коноводову, який загинув, боронячи Україну від російських загарбників. Друг Skofka народився в Криму, у шкільному віці переїхав до Здолбунова. Хлопці виросли в одному дворі та мали багато спільних спогадів.
Своїм рідним містом Skofka називає саме Здолбунів, попри те, що народився у Рівному. Адже тут пройшло його дитинство, тут він розпочав свій музичний шлях, тут його рідна школа.
Після переїзду до столиці в Здолбунів навідувався нечасто, переважно на свята, оскільки не завжди вдавалося знайти можливість та час. Щоразу, коли приїздив до Здолбунова – домовлявся про зустріч з друзями дитинства. Бо, «де би не був, не забуду дім» – любив повторювати репер з Рівненщини.
Джерело: rivne-trend.in.ua.