Символ Великодня у сріблі: в Острозькому замку з’явився новий експонат

Фото ілюстративне

До Великодня в музеї Острозького замку з’явилася ще одна українська монета-писанка. Про це інформує Рівненська обласна рада.

Напередодні свята нумізматична збірка Острозького державного історико-культурного заповідника поповнилася надзвичайно цінним та символічним експонатом — пам’ятною срібною монетою «Великодня радість. Писанка» 2026 року випуску.

Монета у формі овоїда (писанки) продовжує хорошу традицію: вона є вже другою в тематичному циклі «Великодня радість. Писанка», започаткованому торік у межах серії «Українська спадщина».

Номінал монети — 10 гривень, виготовлена вона зі срібла 999 проби та оздоблена кольоровою емаллю. Цьогорічна композиція присвячена писанкарству Полісся — одного з найдавніших етнографічних регіонів України.

Аверс монети поділено на чотири сектори лініями, що утворюють сакральний хрест — знак єдності буття, який поєднує небо і землю. Кожна частина розкриває орнаменти різних куточків Полісся — Волині, Рівненщини, Житомирщини та Київщини. Тут зображені «грабельки» як символ життєдайного дощу, спіралі — знак вічного руху життя, а також крапки, що уособлюють зерно та народження нового.

Головний акцент реверсу — традиційний для Чернігівського Полісся орнамент «ружа» (зоря). Це один із найдавніших символів, який уособлює сонце, вогонь, світло та весняне пробудження природи. Символіку доповнюють кольори емалі: червоний — як оберіг і знак життєвої енергії, та чорний — як символ землі, родючості й глибокої пам’яті роду.


Azov Army

Новини по темі:

  • 2,97 проміле та 4 тисячі гривень хабаря: у Корецькій громаді п’яний водій утікав від поліції

    08 08 2026, 17:04
    Понад 20 хвилин 58-річний чоловік утікав від правоохоронц...
  • Зник безвісти у березні: підтвердили загибель воїна з Дубровицької громади Тараса Пришка

    08 08 2026, 16:02
    У Дубровицькій громаді підтвердили загибель захисника Укр...
  • Рівне проведе в останню дорогу військовослужбовця та лікаря Дмитра Сисонюка

    08 08 2026, 15:03
    У неділю, 9 серпня, Рівне проведе в останню дорогу військ...
  • У Рівному на Крейдяній горів автомобіль

    08 08 2026, 14:03
    Рівненські рятувальники оперативно загасили вогонь та не ...
  • У Сарнах судитимуть водія, який збив 76-річного пішохода на переході

    08 08 2026, 13:05
    У Сарнах судитимуть 35-річного жителя Вараша, який у січн...
  • У ставку на Березнівщині потонув чоловік

    08 08 2026, 12:02
    Про трагедію на водоймі повідомила пресслужба ГУ ДСНС у Р...
  • «Спекотна» доба в перинатальному: за один день там народилося 17 діток

    08 08 2026, 11:03
    У четвер, 06 серпня, у Рівненському обласному перинатальн...