Росія не може обійтися без вигадок та відвертої брехні

Фото ілюстративне

Існує чітке визначення, що саме гібридну війну Росія веде проти України. Але варто звернути увагу на те, що це не єдиний вид війни, який затіяла Москва. Адже ледве не з часу початку конфлікту, який спровокувала Росія восени 2003 року, намагаючись привласнити собі український острів Тузла у Керченській протоці, відбулася докорінна еволюція в системі російської державної пропаганди. І до традиційної вже для Кремля пропаганди та контрпропаганди додався ще новий її вид – масове залучення інформаційних «тролів» на форумах провідних західних та українських видань. Таким чином, мова вже може йти й про інформаційну гібридну війну, стратегія і тактика якої була розроблена «мислителями» з ФСБ. Нові підходи Москви активізувалися після анексії Росією українського Криму і початку нею війни на Донбасі.

«Інформаційний коктейль» готується дуже просто. Необхідно взяти 30 відсотків відносно правдивого негативу, додавши до цього 70 відсотків відвертої брехні, пропаганди та ненависті. Усе це дуже старанно збити в «пропагандистському міксері» – і путінський тролінг готовий.

Можна сказати, що певною мірою сучасні підходи Росії до пропаганди ґрунтуються на тих методах радянської пропаганди, які використовувалися під час «холодної війни». Коли інформація заплутувалася, викривлялася і подавалася саме під тим цільовим ракурсом, що був необхідний штатному пропагандисту. Однак в теперішній пропаганді з’явилися абсолютно нові властивості. Росія скористалася технологіями та наявними засобами масової інформації, яких просто не існувало за часів «холодної війни».

На даний час інструменти інформаційної гібридної війни Росії, крім традиційного телебачення, радіо і підвладних путінському режиму ЗМІ, включає в себе тексти, відео, аудіо, зображення, котрі поширюються через інтернет, соціальні медіа, блоги і сайти та супутникове телебачення. Також залучаються до співпраці на платній основі «тролі», котрі залишають свої пости на дискусійних форумах, беруть участь в інтернет-чатах, а також залишають свої коментарі під статтями і в розділах новин. Особливістю ведення такої інформаційної гібридної війни є можливість залучення великої кількості інформаційних каналів. А також готовність часто анонімних поширювачів інформації безсоромно перекручувати та вигадувати неіснуючі «факти», чи вдаватися до відвертої дезінформації для того, аби збити з пантелику свою аудиторію. Та «русский мир» впаде, якщо з-під нього вибити «тролів» і творців фейків – як звалився Радянський Союз, коли фінансування пропаганди припинилося через загальні проблеми в бюджеті СРСР та в усіх відкрилися очі на те, що ж відбувається в дійсності.

Тому, якщо знайти шляхи ліквідації фінансування російської пропаганди, завалиться і режим Путіна. Однак нині путінський режим більш за все націлений на знищення української державності. Тому, як додаток до терористичної військової агресії, Москва організувала ще й інформаційну війну проти України. Без дезінформації і брехні Росія не може існувати, інакше відразу ж виявляться неприємні для її влади речі.


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі: