Рівняни будуть економити на опаленні понад 20%

Фото ілюстративне

Невдовзі на рівнян чекає комплексна модернізація житлово-комунальної сфери.

Невдовзі на рівнян чекає комплексна модернізація житлово-комунальної сфери. Наразі ця галузь для України є чи не найболючішою темою – застаріла система обслуговування, бюрократія та нескінченні проблеми. Спадок, який ми отримали від Радянського Союзу, вже давно потребує серйозного оновлення.

Рівне нещодавно приєдналося до Асоціації «Енергоефективних міст України», в яку вже ввійшло 34 міста. Це об’єднання піклується про ощадність енергоресурсів та захист довкілля.

До речі, Асоціація покликана підтримувати європейську ініціативу «Угода мерів», до якої Рівне долучилося влітку минулого року. Згідно цієї угоди, наше місто повинне виконувати ряд програм та зобов’язань.

- «Угоди мерів» вперше підписалася в лютому 2009 року. Приємно зазначити, що серед 300 муніципалітетів Європи, 10 представляли Україну, - зазначає Андрій Кичів, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективних міст України».

Відповідно до Плану енергетичного розвитку міста, Рівне до 2020 року має на меті щонайменше зменшити використання енергії на 20 %. За словами Олександра Шумельда, це цілком можливо. Адже в України є необмежений потенціал зниження енерговитратності. Найбільше ж можна економити, каже директор Агенції сталого енергетичного розвитку, на житловому комплексі, де витрати можна знижувати безкінечно.

 - Якщо в країнах Європейського Союзу 20 % економії енергії  – це досяжна ціль, то в Україні – це мінімум. Насправді ми можемо говорити про 40-45 % заощадження…У нас є ідеальна картинка, всі підстави Якщо якісно пройдемо процес планування, то успіх в 20-році залежатиме тільки від нас. Наразі маємо дуже високу вірогідність того, що план буде виконано до 2020-го року, - доповнює Олександр Шумельда.

 

Виникає логічне питання звідки братимуться кошти. Виконавці плану заспокоюють. Оскільки Рівне є підписантом «Угоди мерів», то автоматично претендує на гранти, кредити та інші види фінансування.

 

Втім, доки в суспільстві не зміниться ставлення до вичерпних ресурсів, нічого новаційного запровадити не вдасться.

За словами Олександра Шумельда, в найближчі 20 років вартість викопного палива буде невпинно зростати – аж до повного закінчення. Деякі ресурси вже практично виснажені. Фахівець наголошує, що, ми цілком можемо стати свідками зникнення нафти та газу. І це абсолютна реальність.

 - Коли газ виросте в ціні в три рази. Чи зможемо ми за нього платити? Люди не зможуть оплачувати, і система завалиться. Приєднання до «Угоди мерів» змотивоване тим, що в житлово-комунальному господарстві нас чекає колапс. А цей план дає чітке бачення того, що потрібно робити, щоб стало краще, - пояснює директор Агенції сталого енергетичного розвитку, Олександр Шумельда.

 

Остаточності при виконанні плану поки що ніякої немає – ні в кошторисі, ні в переліку заходів, які впроваджуватимуться. За словами реалізаторів, механізм постійно коректуватиметься.

Варто зазначити, що амбітний проект вже активно діє в 10 містах України. Зокрема, «першими ластівками» стали Кам’янець-Подільський, Долина та Львів.

Денис ГРИЩУК

Фото автора


Відкриттття Хеппі.Молл (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Грієм душу! «Бампер і Сус» 15 грудня з великим концертом у Рівному!

  04 грудня 2022, 11:12
  А це значить одне — буде справжнє полум’я!
 • За добу на Рівненщині загасили сім пожеж

  04 грудня 2022, 10:28
  За минулу добу рятувальники Рівненщини ліквідували сім по...
 • На Рівненщині під час пожежі загинув пенсіонер

  04 грудня 2022, 08:35
  За минулу добу рятувальники Рівненщини ліквідували сім по...
 • Графіки відключення світла на 4 грудня: інформація для рівнян

  03 грудня 2022, 20:52
  Важливо! У графіках використання електроенергії тепер і н...
 • Його пісні та кавери слухають на фронті: SHUMEI з концертом у Рівному!

  03 грудня 2022, 18:35
  У цей непростий для нашої країни час народжується дуже по...
 • Юна художниця із Костополя вразила журі на своєю роботою

  03 грудня 2022, 17:33
  Ольга Левчук здобула І місце в обласному етапі Всеукраїнс...
 • В Офісі президента назвали кількість загиблих українських захисників

  03 грудня 2022, 16:16
  За час повномасштабної війни втрати української армії скл...