Вчора у Рівненській обласній універсальній наукова бібліотеці відбулася офіційна прес-конференція з нагоди початку реалізації проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування».
Вчора у Рівненській обласній універсальній наукова бібліотеці відбулася офіційна прес-конференція з нагоди початку реалізації проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування». Його авторами є Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації (РОВ УБА) та КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської облради.
Цей проект став переможцем конкурсу «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» програми «Бібліоміст», який є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства «Відкритий уряд» та реалізується за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
Проект має на меті розповсюдження інформації про наявні електронні послуги (е-послуги) національного та регіонального рівнів та проведення тренінгів для різних груп населення з питань користування ними для ефективного спілкування з урядовими структурами, отримання необхідних адміністративних послуг у новому форматі, що дозволить оперативніше вирішувати життєво важливі питання мешканців області.

З цією метою впродовж дії проекту, що триватиме 5 місяців, буде проведено 15 тренінгів та 2 бліц-семінари для різних цільових груп жителів краю - для людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів, сільських голів, депутатів сільських рад та бібліотекарів. Останні в подальшому надаватимуть послуги з освоєння представниками місцевих територіальних громад навиків використання електронних послуг.
Проект супроводжуватиме потужна інформаційна кампанія з поширенням друкованих, відеографічних та інших інформаційних матеріалів, покликаних популяризувати ідею електронного урядування в області як одного з засобів досягнення реальної демократії. Інформаційна кампанія буде спрямована ще й на те, щоб поширювати інформацію серед мешканців краю про можливість комфортно вирішувати свої побутові питання за допомогою використання е-послуг.

Під час тренінгів учасники дізнаються, як в інтернеті створювати електронні запити на публічну інформацію, писати звернення до органів влади (місцевої та державної), слідкувати за проектами законодавчих актів в інтернеті, зареєструватися для загального незалежного оцінювання навчальних досягнень, задекларувати майно та доходи, подати заяву на вступ до вищого навчального закладу України, оплатити комунальні послуги тощо. А сільські голови опановуватимуть інтернет як інструмент спілкування з представниками громади села для того, аби надалі використовувати це у своїй діяльності.

Після завершення дії проекту робота за напрямком впровадження е-урядування у бібліотеках області не припиниться. Відтак, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека та бібліотечні системи області продовжуватимуть надавати населенню послуги з доступу і опанування електронних адміністративних послуг.
У бібліотеках мешканці області зможуть за допомогою інтернету вирішити свої побутові справи (здійснити комунальний платіж, замовити квитки, поповнити рахунок мобільного телефону), реалізовувати свої громадянські права (оформити запит на публічну інформацію до органів влади, обговорювати проекти законодавчих актів), освоїти навики самостійного використання електронних сервісів тощо.
Марина НАЗАРЧУК
