Прожити без ІТ

Фото ілюстративне

Перед кожним з нас поставала дилема – звідки черпати інформацію. У вирі глобалізації ми не встигаємо осягнути всю сукупність інформації, яка надходить до нас. Тому ми потребуємо допоміжних елементів, які змогли б краще деталізувати, а потім аналізувати дані.

Фото www.kadrovik.ua

Перед кожним з нас поставала дилема – звідки черпати інформацію. У вирі глобалізації ми не встигаємо осягнути всю сукупність інформації, яка надходить до нас. Тому ми потребуємо допоміжних елементів, які змогли б краще деталізувати, а потім аналізувати дані.

На щастя, в сьогоднішньому світі гаджетів достатньо варіантів, звідки дізнаватися новини. Проте для мене, як для журналіста, не виникає жодних вагань – що краще телебачення (під цим я прямо розумію те, що ми називаємо тв-ящик) чи Інтернет. Звісно, що останнє.

Поясню, чому. Телевізор – це подача новин лише у певному напрямку. Вони однобокі, коли подається лише одна точка зору. Ми можемо, казати – новини це висвітлення кількох позицій. Якщо ж робиться навпаки, то це суперечить канонам журналістики.

Якраз тут застосовують хитрість. Журналісти підбирають позиції сторін таким чином, аби подавалася лише одна сторона. Коли ж ми хочемо знати найбільш об’єктивну інформацію, то нам слід звертатися саме до Інтернет-джерел, в тому числі тих, які за останній час для нас стали ворожими.

Наведу приклад, ТСН-новин. Ми чітко знаємо, кому цей ресурс належить. Ми чітко знаємо, на кого він працює, але свято віримо, що інформація звідти подається всебічно. Це далеко не так. І свідома людина, котра знає мету та цілі, відразу зрозуміє це.

Тому без сучасних допоміжних ІТ-інструментів (мобільних телефонів, додатків, планшетів, та, звичайно, ноутбуків) скласти для себе максимально достовірну картину того, що відбувається, неможливо.

Не дивно, що більшість людей тепер послуговуються своїми телефонами. Як кажуть, зависаючи у них на весь день.

Зрештою на сайт, на якому я працюю, дедалі більше читачів заходять саме з мобільних пристроїв. Це легко, доступно, зручно та головне оперативно. Читач любить оперативність.

Ми стараємося встигнути якомога більше. Благо, завдяки ІТ-штукам це зробити набагато простіше – а, отже, можна осягнути більше інформації. Відповідно мати більше знань та досягнути більшого. Цього прагне кожен. Чи не так?

І це стосується не лише інформації. ІТ для нинішнього суспільства стали невід’ємною часткою повсякденності. Уявіть лише на мить своє життя без своїх улюблених гаджетів. Катастрофа? А місяць? Рік? Все життя? Уявили? Не можете. Ви самі відповіли.

Прогрес не стоїть на місці. Людство споконвічно намагалося обігнати, обійти, перестрибнути, взлетіти. Це нормальний поступальний рух.

Але дедалі більшу роль в нашому житті відіграє саме шлях доступу до інформації, яка є тим ключиком, який дозволяє отримувати все. Або майже все. Настане той час, коли інформація буде розмінною монетою в нашому суспільстві. Коли кожен прагнутиме взяти щось ексклюзивне, вхопити Бога за бороду.
Інформатизація суспільства – неминуча. Ба більше саме за цим показником вже міряють ступінь розвитку того чи іншого народу.

Доступ до інформації став одним із критеріїв авторитетних рейтингів. Найбільш впливові країни мусять хизуватися здобутками в ІТ-сфері. Не маючи таких показників, марно сподіватися на провідне положення у світопорядку.

Ви лишень погляньте – ІТ-індустрія присутня в кожній сфері нашого життя – охорона здоров’я, освіта, транспорт, туризм та всі інші. Без належних умов в цих галузях дарма сподіватися на статус розвиненої країни. У кращому випадку Вас віднесуть до країн третього світу. А хочеться? Ні! Отож бо.

Тому паніки я б не створював на цю тему. Що нібито нас поглинуть інформаційні технології. Прийдуть кіборги та полонять нас. Це еволюційний рух. Суспільство постійно прагне змін, а ці зміни можуть настати лише завдяки розвитку ІТ-сфери.

Я люблю зміни, люблю, коли моє життя стає іншим. Тому підтримуватиму цей процес, незважаючи на те, що не маю потрібних знань програміста. Я журналіст. І цим пишаюся. Але інформаційні пристрої мені потрібні для роботи. Це, власне, вже стало частинкою мого життя.

 

 

 

 

Денис Грищук
 

 


Відкриттття Хеппі.Молл (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На відкритті ялинки у Рівному зібрали більше 70 тисяч на ЗСУ

  06 грудня 2022, 20:41
  Засвічення ялинки - фінальна частина сьогоднішньої акції ...
 • Рівнянка потрапила у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBС

  06 грудня 2022, 19:05
  BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу...
 • На Дубенщині жінка доганяла грабіжника, який вкрав у неї хлібопічку і фен

  06 грудня 2022, 17:50
  Дубенчанин постане перед судом за грабіж та угон.
 • Ліміти споживання електроенергії: Рівненщині виділили 60% від потреби

  06 грудня 2022, 17:01
  Усім областям доведено ліміти споживання електроенергії в...
 • На Рівненщині відчинить двері резиденція Святого Миколая

  06 грудня 2022, 16:20
  Її відкриють на базі етнопарку "Ладомирія", що в Радивило...
 • З російського полону повернувся захисник з Рівненщини

  06 грудня 2022, 15:39
  Це Володимир Ососкало.
 • Їхав-їхав, і застряг: на Рівненщині правоохоронці з болота витягували автівку

  06 грудня 2022, 15:22
  Уранці сьогодні, шостого грудня, до поліцейських офіцерів...