Поради психолога: як вберегти дітей від "ігор смерті" та небезпечних флешмобів в інтернеті

Фото ілюстративне

Підлітки, які відділяються від батьків в пошуках себе, часто потрапляють в тенета небезпечних ігор та флешмобів в мережі. Останнім часом в Україні спостерігаємо хвилю дитячих спроб самогубств, які пов'язують з так званими "іграми смерті".

Підлітки, які відділяються від батьків в пошуках себе, часто потрапляють в тенета небезпечних ігор та флешмобів в мережі. Останнім часом в Україні спостерігаємо хвилю дитячих спроб самогубств, які пов'язують з так званими "іграми смерті".

Чому підлітки долучаються до них, з якими проблемами вони не можуть справитись та що варто знати батькам, журналістам порталу ЧаРівне.інфо  розповіла рівненська психологиня Оксана Третяк

Про особливості віку та проблеми підлітків

Специфіка підліткового віку полягає в тому, що постає завдання відділитись від батьків. Цей термін у дитячій психології має назву сепарація. Тоді підсвідомість підлітка зосереджена на тому, щоб робити навпаки, адже в цей період відбувається утворення дитини як незалежного індивідума. Також формуються стосунки з батьками, вчителями, однолітками. А оскільки підлітки транслюють взаємозаперечення від батьків, стосунки у цей час псуються. Та й батьки чи вчителі часто не витримують такого натиску. 

- Що важливо підліткам у цей період? По-перше, самоствердитись серед однолітків. Зазвичай у дітей є авторитети - такі ж самі підлітки, часто зірки та блогери.  По-друге, виділитись за допомогою зовнішніми факторами. Мова про телефон, одяг тощо. Ні батьки, ні вчителі в цей час авторитетами дитині не є, - розповідає Оксана Третяк. 

Інколи люди висловлюють тезу, що в дітей варто забрати гаджети і цим вдасться вберегти їх від негативних процесів. Але спілкування в інтернеті - це норма нашого часу. Психологиня наголошує, що забирати телефон - не вихід, бо це спілкування - основа їхнього віку.

Чому діти долучаються до небезпечних флешмобів

- Якщо в дитини вкрай порушені стосунки з батьками, порушені стосунки з однолітками, нема авторитетів серед дорослих, то в них лишається тільки інтернет. От тоді соцмережі мають величезний вплив. То ж чим більш до дитини толерантні батьки, коли вони турбуються, щоб в житті дітей були значимі дорослі (наприклад, тренер), коли хороші стосунки з однолітками (і тут точно не зайві телефони!), тоді влада соціальних груп зводиться до мінімуму, - наголошує психолог. 

Оксана Третяк зауважує, що групи смерті в соцмережах з'являється далеко не у всіх підлітків, а у тих, хто це шукає сам, робить подібні запити для пошуку в Інтернеті. Тобто сама ідея з'являється у реальному житті і просто дитина починає шукати способи за допомогою цих груп. Якщо ж все нормально в соціальному житті у підлітка, то навіть при банальній цікавості щодо таких груп, в них спрацьовує інстинкт самозбереження і ці групи не становлять такої загрози. 

Як розпізнати, що дитина може потрапити під вплив "груп смерті": 

 • дитина стає асоціальною; 
 • коли у неї немає друзів та спілкування в реальному житті; 
 • з'являються конфлікти з батьками; 
 • коли дитина починає погрожувати самогубством під час сварки; 

Де шукати вихід

У випадку, якщо у дитини є проблеми в соціальному житті та загроза потрапити під негативний вплив, найчастіше всього батьки самостійно ситуацію вирішити не зможуть, бо дитина робитиме все всупереч (наприклад, перестане їсти, або навпаки не матиме міри). У таких випадках краще звертатись по допомогу до психологів. 

Як зазначає з власного досвіду Оксана Третяк, сучасні підлітки добре ідуть на контакт зі спеціалістами, адже там їх не змінюють, а приймають такими як вони є. Часто переконати дитину піти до психолога у батьків не стає проблемою, адже сучасні діти прекрасно розуміють, що це звичайний досвід у житті їх однолітків за кордоном. Вони значно відкритіші за попередні покоління і точно не соромляться це робити. Єдине, що важливо, знайти "свого" спеціаліста для дитини. 


Новини по темі:

 • Хотів сплатити «штраф» у євро: на Рівненщині мопедист пропонував хабар поліцейським

  24 січня 2022, 18:13
  Сплатити поліцейським «штраф» у євро за вчинені адмінправ...
 • У Рівному 7 тисяч дітей хворють на ГРВІ – учнів старших класів переводять на дистанційне навчання

  24 січня 2022, 16:42
  Для того, щоб зупинити приріст кількості хворих, усіх учн...
 • У Рівному водій Опеля врізався в поліцейське авто (фото)

  24 січня 2022, 16:13
  Сьогодні у Рівному на вулиці Поповича трапилась автоприго...
 • Туман та ожеледиця: завтра на Рівненщині прогнозують погану видимість на дорогах

  24 січня 2022, 17:39
  Рятувальники Рівненщини закликають водіїв транспортних за...
 • Винесли вирок винуватцю ДТП на Рівненщині, в якій загинуло немовля

  24 січня 2022, 17:10
  Аварія трапилась 18 квітня 2020 року поблизу села Великий...
 • Завтра Рівненщина може потрапити у «червону» зону

  24 січня 2022, 15:08
  24 січня заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін ...
 • Двом жителям Рівненщини президент присвоїв звання «заслужений»

  24 січня 2022, 18:27
  Указом Президента України від 22 січня 2022 року відзначе...