Одиниця вимірювання репутації

Фото ілюстративне

 Про недолугість деяких наших законів написано багато. На жаль, одним із них, який можна занести у цей немалий список, виявився і закон «Про Національну поліцію».

На черговій сесії обласної ради одним із питань, що планується до розгляду, стане обрання двох представників громадськості до поліцейської комісії. Обласна рада наділена такими повноваженнями відповідно до статті 51-ї згаданого закону. Окрім представників громадськості, до комісії повинні входити представники від міністра внутрішніх справ, керівника поліції та очільника її обласного органу.

Що входить до повноважень комісії? Вона створюється «для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання». Тобто, простіше, поліцейська комісія створюється для того, щоб реформа правоохоронних органів була під реальним контролем, а новостворена поліція не перетворилася в міліцію з тими, м’яко кажучи, недоліками, про які не потрібно нагадувати.

Кого ж повинні обрати обласні депутати? Ось тут і криється недолугість закону. Два представники громадськості обираються «з числа осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет». Критерії доволі пафосні, погодьтесь. А оскільки в області досить важко відшукати людей рівня Мирослава Мариновича чи Євгена Захарова, то процес обрання ризикує перетворитися на конкурс суб’єктивних, оціночних суджень. І депутатам щодо цього буде важко у чомусь дорікнути. Занадто розпливчасто виписані норми закону.

Більше того, оголошуючи про початок відбору претендентів на обрання, виконавчий апарат обласної ради стикнувся з логічним запитанням: які документи повинні надати претенденти? Заяву? Так. Автобіографію? Логічно. А які документи можуть свідчити про «бездоганну репутацію»? Прийняли рішення: кожен кандидат повинен визначитися із ними самостійно – так, як вважає за потрібне. Тому не дивує іронія деяких кандидатів щодо «репутаційних документів». Завдання могло б спростити Міністерство внутрішніх справ, деталізувавши вимоги закону, адже сам закон дозволяє міністру визначити порядок діяльності поліцейських комісій. Але відомство Авакова вирішило тактовно промовчати.

До слова, Рівненська область – перша, яка почала процес відбору кандидатів до поліцейської комісії. В інших регіонах вирішили зачекати, поки на цьому процесі наб’ють гулі інші. Ну що ж, Рівненська обласна рада готова бути першопрохідцем.

Я усвідомлюю, що після обрання двох достойних у багатьох може бути почуття скепсису і, можливо, розчарування. Але з такою редакцією закону по-іншому й бути не може. На жаль. Виконавчий апарат надав процесу обрання представників до поліцейської комісії максимальної публічності. Документи приймалися упродовж двох місяців; з матеріалами, що подали кандидати, можна було ознайомитися на сайті обласної ради. Більше того, громадськість вирішила провести рейтингове голосування у соціальних мережах.

Однак суспільство ще не вигадало градаційну шкалу та одиниці вимірювання репутації, та й поняття суспільного авторитету далеко не однозначне.

Кандидати будуть обговорені на постійних комісіях, остаточне слово – за депутатами на пленарному засіданні. Але вже сьогодні очевидно, що питання «хто достойніший» навіть після рішення обласних обранців може залишитися риторичним.

Богдан СОЛОГУБ


Відкриттття Хеппі.Молл (Новина, низ)

Новини по темі:

 • На відкритті ялинки у Рівному зібрали більше 70 тисяч на ЗСУ

  06 грудня 2022, 20:41
  Засвічення ялинки - фінальна частина сьогоднішньої акції ...
 • Рівнянка потрапила у сотню найвпливовіших жінок 2022 року за версією BBС

  06 грудня 2022, 19:05
  BBC оприлюднило перелік зі 100 найвпливовіших жінок світу...
 • На Дубенщині жінка доганяла грабіжника, який вкрав у неї хлібопічку і фен

  06 грудня 2022, 17:50
  Дубенчанин постане перед судом за грабіж та угон.
 • Ліміти споживання електроенергії: Рівненщині виділили 60% від потреби

  06 грудня 2022, 17:01
  Усім областям доведено ліміти споживання електроенергії в...
 • На Рівненщині відчинить двері резиденція Святого Миколая

  06 грудня 2022, 16:20
  Її відкриють на базі етнопарку "Ладомирія", що в Радивило...
 • З російського полону повернувся захисник з Рівненщини

  06 грудня 2022, 15:39
  Це Володимир Ососкало.
 • Їхав-їхав, і застряг: на Рівненщині правоохоронці з болота витягували автівку

  06 грудня 2022, 15:22
  Уранці сьогодні, шостого грудня, до поліцейських офіцерів...