Обарівський сільський голова марно бореться за свободу (фото)

Фото ілюстративне

Існують беззаперечні докази того, що Обарівський сільський голова, котрого затримали під час отримання хабара в особливо великих розмірах (504 тисячі гривень), порушував ухвалу суду, перебуваючи у Рівному.

 

Існують беззаперечні докази того, що Обарівський сільський голова, котрого затримали під час отримання хабара в особливо великих розмірах (504 тисячі гривень), порушував ухвалу суду, перебуваючи у Рівному.

"ВАНЯ ПІВМІЛЬЙОНА" ВИРІШУЄ ПИТАННЯ ПОБЛИЗУ РІВНЕНСЬКОЇ МИТНИЦІ

Тепер підозрюваний подав апеляцію стосовно зміни запобіжного заходу до Апеляційного суду Рівненської області. Засідання призначили на 15.30. Утім, розпочали дещо пізніше – близько 15.50. Склад суддівської колегії – головуючий Сергій Баглик, Олег Полюхович, Тетяна Збитковська.

Нагадаємо, Івана Тимощука вкотре взяли під варту, згідно з нормами КПК, визначено новий розмір застави у сумі 974 400 грн. Це сталося після того, як суду надали беззаперечні докази того, що він порушив норми першого запобіжного заходу. Так, журналіст Олександр Курсик сфотографував його на вулиці Млинівський. Це визнав захисник підозрюваного Андрій Колесник.

- Так, справді мій підзахисний перебував на вулиці Млинівський. А разом з ним був мій помічник Субот Валерій Миколайович, - сказав в суді пан Колесник. 

Тому судом 18 травня було змінено міру запобіжного заходу та оголошено про вилучення застави до бюджету держави, яку вніс депутат рівненської райради Василь Радзивіл за Івана Тимощука – це 548 тис тисяч грн.

 


Нагадаємо також, суд першої інстанції виніс рішення про обрання запобіжного заходу – 20 березня. Застава внесена в понеділок 23 березня, в розмірі 450 мінімальних заробітних плат. Прокуратура подала клопотання про зміну запобіжного заходу – зі застави до тримання під вартою. 16 та 18 травня суд першої інстанції розглянув це клопотання.

ОБАРІВСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА ПРИВІВ У СУД "ГРУПУ ПІДТРИМКИ"

На фото захисник Івана Тимощука Андрій Колесник

В судовій залі прокурор Андрій Войтюк повідомив суду, що Тимощук самовільно залишив лікарняну установу: 

- Я не згідний з апеляційною скаргою. Вона спростовується тими доказами, які були досліджені під час розгляду клопотання про зміну запобіжного заходу. Зокрема показами свідків кримінального провадження, іншими матеріалами. Безпосередньо в суді вони дали пояснення, - каже Андрій Войтюк. – Також був допитаний Субот. Суд дав оцінку цього в судовому рішення, що свідок є неналежним. Вже в судовому засіданні було встановлено, що свідок Субот не зміг пояснити яка була поломка автомобіля адвоката Колесника, і з яких причини, чому цей свідок спілкувався з Тимощуком.

Мотивами зміни запобіжного заходу, за словами пана Войтюка, є те, що 8 травня було зупинено досудове розслідування на підставі лікарняної довідки лікування Тимощука. Однак до прокурора Войтюка звернулася слідча Тетяна Михальчук з тим, що відбуваються незрозумілі речі – витребувавши довідку з лікарняної установи, було встановлено, що Тимощук 8 числа самовільно залишив лікарняну установу.

Адже термін лікування передбачає мінімум два тижні. Однак Тимощук поступив 1 травня, а вже 8 травня він залишив лікарню. Таким чином, це могло для сторони обвинувачення. послугувати доказом ухиляння від слідства.

- Ми вважаємо, що більш м’який запобіжний захід не може забезпечити поведінку Тимощука. Тому ми звернулися до суду, щоб змінити запобіжний захід – суд ухвалив. Ми вважаємо таке рішення законним, - каже прокурор Андрій Войтюк.

До сторони обвинувачення в суду також з’явилися питання.

- Ви могли б завдячуючи Курсику вже 29-го квітня подати клопотання щодо зміни запобіжного заходу. Чому Ви це зробили лише 15-го травня? – запитав прокурора суддя Полюхович.

На це прокурор відповів, що це відбулося в силу об’єктивних обставин – а саме пошуком підозрюваного:

- Я особисто їздив до Івана Тимощука. Його дружина повідомила нам,що він змінив медичний заклад. Тому клопотання було подано пізніше, - відповів прокурор.

Слідча Тетяна Михальчук зазначила, що клопотання подала відразу після виходу матеріалу на порталі «ЧаРівне.інфо» щодо порушення підозрюваним ухвали суду першої інстанції. Але клопотання разом з матеріалами кримінального провадження повернули.

Після оголошеної перерви, судді вирішили перенести розгляд клопотання на завтра, на 12-ту годину. Позаяк не було підозрюваного.

Відтак, було прийнято рішення викликати до зали судового засідання Івана Тимощука. 

- Щоб не було порушення Європейської конвенції, ми вирішили перенести засідання на завтра, - сказав Олег Полюхович.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 


Готові квартири (Новина, низ)

Новини по темі:

 • Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнянки

  03 жовтня 2022, 20:44
  Поліцейські та рідні встановлюють місцезнаходження рівнян...
 • У захисному укритті обласної лікарні організовують квартирник

  03 жовтня 2022, 19:21
  Рівнян запрошують відвідати сольний вечір талановитого му...
 • На Сарненщині трапилась серйозна ДТП. Водія довелось деблокувати (фото)

  03 жовтня 2022, 18:31
  На Сарненщині рятувальники деблокували травмованого водія...
 • Оновлений центр відновного лікування відкрили в Рівному

  03 жовтня 2022, 18:02
  Оновлений центр відновного лікування відкрили сьогодні в ...
 • Нещодавно звільнився з колонії і знову: деталі пограбування магазину в Гощі (Фото)

  03 жовтня 2022, 17:21
  Нагадаємо, 26 вересня у Гощі в магазині 31-річний житель ...
 • Переселенка з Лисичанська розповіла, як під час евакуації її та малюка рятувало грудне вигодовування ВІДЕО

  03 жовтня 2022, 16:40
  Тисяча кілометрів – таку відстань Римма із чотирма дітьми...
 • Скільки зараз коштує виготовити закордонний паспорт: нові ціни

  03 жовтня 2022, 16:07
  Зміни у вартості адміністративного збору за виготовлення ...