Гра в чотири руки на одному роялі: у Рівному виступить дует Dovhan & Zubko Piano Duo (Інтерв`ю)

Фото ілюстративне

23 травня у Рівному в Залі камерної та органної музики виступить фортепіанний дует Dovhan & Zubko Piano Duo з програмою "Музика для двох". 

23 травня у Рівному в Залі камерної та органної музики виступить фортепіанний дует Dovhan & Zubko Piano Duo з програмою "Музика для двох". 

Наталя Зубко та Петро Довгань - львівські піаністи, викладачі Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, лауреати міжнародних конкурсів та учасники фестивалів. У репертуарі дуету понад двадцять програм з творів світової та української музичної літератури.

Як музикантам вдається бути партнерами і на сцені, і в сімейному житті, а також про те, чого очікувати рівнянам від майбутнього концерту, Наталя Зубко розповіла в інтерв'ю журналістам порталу ЧаРівне.інфо. 

 

 

- Розкажіть про ваш дует, як він зародився та скільки часу вже існує 

- Перший наш спільний концерт відбувся у лютому 2017 року, тобто вже 4 роки ми на сцені. Концертуємо на різних сценах. Вважаємо за необхідне виступати не тільки на сценах філармоній, але також провадити просвітницьку діяльність, виступаючи в музичних коледжах та школах. Були у Рівному, Івано-Франківську, Дрогобичі, Яремче, багато граємо у Львові. В далекі мандрівки поки не маємо змоги їздити, оскільки виховуємо маленьких дітей.

- Чи має ваш дует якусь особливу історію зародження?

- Наш дует - це сімейний дует. Фактично ми почали виступати разом і одружились в один рік. Ми обоє піаністи, багато концертуємо окремо, граємо з різними партнерами по сцені. Згодом об'єднали свої зусилля і з того зародився досить гарний тандем. Коли є хороше спілкування поза роботою, то і в роботі воно продовжується. На мою думку, цей вид фортепіанного дуету без доброї комунікації між партнерами немає позитивної перспективи. Якщо, наприклад, люди в конфлікті, то дуже важко робити спільну справу добре, якісно і так, щоб інші отримували від цього задоволення. Тобто потрібна гармонія між людьми. 

- Розкажіть про ваш музичний напрямок в репертуарі. Яким чином ви обираєте композиції для своїх програм? 

- Наразі ми більше зосереджені на класичному репертуарі: творах композиторів-класиків, романтиків, а також епохи бароко. У нас є програми з творів Франца Шуберта, Йогана Себастьяна Баха. Зараз цікаву програму веземо у Рівне. Вона складається з творів Моцарта та Бетховена. На наступному тижні будемо мати  концерт у Львівському органному залі, де виконаємо джазові п'єси Мирослава Скорика. Ми стараємось об'єднувати програму за якоюсь спільною ідеєю. Наприклад, це можуть бути твори одного композитора або якась стильова спільність підібраних композицій. Також готуємо ексклюзивну програму з романтичних танців, яка буде представлена під час фестивалю у Львівській філармонії влітку. Тобто ми обираємо композиції, які поєднуються концепційно.

- Минулого року ви отримали Гран-прі на міжнародному фестивалі «Soul». Розкажіть про цю свою перемогу. 

- Насправді ініціатором, щоб ми подались на цей конкурс була хороша Петрова знайома. Вона попросила наші записи та надіслала їх на конкурс, а нам надіслала вже результати. Ми собі не ставили за мету взяти участь у конкурсі. Це вийшло спонтанно і випадково. 

 

- 2020 рік був складним для культури і музики зокрема. Як Ваш дует переживав карантин? 

- Наш дует переживав карантин в декретній відпустці, тому він нам не завадив, а навіть трохи допоміг. У нас двоє синочків. Тоді старшому сину ще не було двох років, а меншому року.  Попри це ми присвятили 2020 рік вивченню нових програм. Ми собі придбали в той час електронне фортепіано і відновили наші репетиції вдома. Так ми змогли займатись улюбленою справою, не відриваючись від дітей. Активно почали виходити на сцену у 2021 році. 

-  Оскільки ви часто репетируєте вдома, розкажіть як діти сприймають музику та як ставляться до вашої професії? 

- Вони дуже люблять грати на фортепіано. Звичайно, що в такому віці вони цього ще не вміють, але проявляють зацікавлення. Коли чують що мама чи тато грають, вони тут як тут. Тому поруч з ними займатись неможливо... Але в нас є цікава історія, коли я з меншою дитиною вимушена була бути в лікарні, а чоловік залишився зі старшим сином, Петру довелось акомпанувати студентці на державному іспиті з дитиною на колінах. Наш син тоді чесно відсидів 20 хвилин на сцені і зовсім не заважав. 

- Розкажіть про співпрацю з Рівненською філармонією.

- Ми були в Рівному, напевно, в тому ж 2017 році. Виконували тоді сольну програму для фортепіано в чотири руки з творів Ф. Шуберта та В.А.  Моцарта, а також концерт для фортепіано в чотири руки чеського композитора Леопольда Кожелуга  в супроводі Рівненського філармонійного камерного оркестру під батутою Юрія Скрипника. Леопольд Кожелуг - сучасник Моцарта, який з ним претендував на одні й ті ж посади. Але, на жаль, його творчість є майже забутою, а його прізвище серед музикантів-професіоналів - маловідомим. 

- Проанонсуйте ваш майбутній концерт у Рівному. Чим потішите рівненських поціновувачів музики? 

- У концертній програмі, що звучатиме 23 травня, Dovhan & Zubko Piano Duo презентуватиме рівненським слухачам твори віденських класиків: В.А. Моцарта та Л. Ван Бетховена. Вибір творів був не випадковим, адже через карантинні обмеження по цілому світі святкування 250 літнього ювілею Бетховена було перенесено з 2020 на 2021 рік. Музика ж Моцарта прекрасно вплітається у загальну концепцію концертної програми та демонструє довершену досконалість художнього мислення геніального композитора епохи класицизму.

Хочу зазначити, що ця програма є ексклюзивною в кількох аспектах. В першу чергу, через те, що творчість цих композиторів для фортепіанного дуету не є настільки репрезентативною як симфонічна, оперна та камерно-інструментальна. По-друге, представлені твори не часто виконуються і є мало відомими навіть професійним музикантам. По-третє, класика завжди залишається класикою: вона вимагає досконалого знання стилістичних особливостей, формотворення, та високої технічної підготовки.

- Ви маєте можливість запросити рівнян на свій концерт. Проанонсуйте найцікавіше. 

- Як я вже говорила, твори з нашої програми є рідко виконуваними. Наприклад, «Фантазії» фа-мінор В.А. Моцарта немає у записах. Тож, рівненська публіка матиме нагоду ознайомитися з цим чудовим твором «на живо». Крізь призму презентованих творів Л.ван Бетховена слухач пізнає цього композитора зовсім з іншої сторони. Не бурхливого бунтаря, філософа-героя, котрий закликає обійнятися всі народи, а сповненого світлої ліричності та ніжності поета.

Окрім цього хочу наголосити на тому, що на сьогоднішній день в Україні є дуже мало фортепіанних дуетів, котрі концертують на постійній основі. В цьому є певна наша родзинка.

Тож запрошуємо рівнян та гостей цього привітного міста відвідати концерт фортепіанного дуету Dovhan & Zubko Piano Duo.

 

Дует Dovhan&Zubko Piano Duo гратиме у Рівному в неділю, 23 травня, у Залі камерної та органної музики (вулиця Соборна, 137). Початок концерту о 17:00. 

Діяльність дуету можна відслідковувати на персональній фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/DovhanZubko-Piano-Duo-103196505120389

Переглянути повну програму та придбати квитки можна за посиланням на сайті Рівненської обласної філармонії: organ.rv.ua/event/muzy-ka-dlya-dvoh

 


Готові квартири (Новина, низ)

Новини по темі:

 • В області продовжують збирати урожай

  30 вересня 2022, 16:20
  На Рівненщині продовжується збирання пізніх сільськогоспо...
 • Рівненський народний клуб «Верес» вдома зіграв із львів’янами внічию

  30 вересня 2022, 15:56
  Змагання закінчилися з рахунком 2:2.
 • На Рівненщині судитимуть чоловіка, який налагодив наркобізнес у Вараші

  30 вересня 2022, 14:58
  Про це інформує Рівненська обласна прокуратура.
 • «Насильно милим не будеш»: історія розлучення рівненської сім’ї, де діти не хочуть бачитися з батьком

  30 вересня 2022, 14:11
  Рівнянка Оксана у 2019 році подала на розлучення із чолов...
 • Рівненська блогерка показала чуттєву зустріч із чоловіком-військовим, якого діти не бачили від 24 лютого

  30 вересня 2022, 13:35
  Катерина Устимець виклала відповідне відео на свою Instag...
 • Область повернеться до маскового режиму

  30 вересня 2022, 13:03
  На Рівненщині планують повернути масковий режим.
 • Іноземці усиновили дитину з Рівненщини

  30 вересня 2022, 12:34
  З початку року у Рівненській області усиновлено всього 8 ...