Насправді сіль не шкідлива

Фото ілюстративне

Усі думають, що сіль шкідлива. Медики дотетепер нам завзято рекомендували обмежувати її вживання, оскільки вона начебто сприяє підвищенню артеріального тиску та провокує гіпертонію.

Усі думають, що сіль шкідлива. Медики дотетепер нам завзято рекомендували обмежувати її вживання, оскільки вона начебто сприяє підвищенню артеріального тиску та провокує гіпертонію. 

Втім, нещодавно учені оголосили, що подібна точка зору не є актуальною, і підлягає перегляду. Вчені взагалі засумнівалися, чи справді сіль винна в тих хворобах, які їй приписуються, пише raut.ru.

На думку багатьох експертів, сучасна людина дійсно з`їдає дуже багато солі, що тягне за собою передчасну смерть, і як мінімум, - підвищений тиск. Дослідження, проведені журналом «Медицина Нової Англії», показали, що рівень смертності в Америці можна знизити, всього лише скоротивши в раціоні сіль.

Та незважаючи на подібні заяви,  багато фахівців ставлять під сумнів шкідливість солі. Зокрема, вчені з Університету Левена ретельно перевірили показники здоров`я у трьох тисяч осіб, які не скаржилися на проблеми з серцем. До того ж, дослідники зафіксували кількість вживаної ними солі.

Через сім років учасники експерименту знову були обстежені. Виявилося, що рівень смертності і серцевих нападів значно вище в тій групі, де сіль вживали обмежено.  Дослідники переконалися, що люди, які не вживають сіль тим не менш, опинилися в зоні ризику. Водночас, дане відкриття підтримують і німецькі медики. У Німеччині до п`ятдесяти відсотків населення страждає від гіпертонії, тому німецькі вчені теж проводили свої дослідження. Експерти запевняють, що сіль не має на організм такого сильного негативного впливу, як їй приписують.

Певна річ, у цієї теорії є і критики, які стверджують, що практично неможливо точно відстежити , скільки солі споживає конкретна людина . Адже сіль міститься в оброблених продуктах, таких , як сир, піца, соуси та ін. Якщо такими продуктами зловживати, то норма солі також буде значно перевищена, і тоді наслідки будуть непередбачуваними.

 

Денис ГРИЩУК

 


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • На Рівненщині у червні пропонують приватизувати 10 занедбаних державних об’єктів

  07 06 2023, 11:05
  У червні 2023 року на приватизацію виставлені будівлі дер...
 • У Ремелі сталася пожежа в приватному господарстві

  07 06 2023, 10:06
  На Рівненщині рятувальники ліквідували пожежу у приватном...
 • У Рівненській СБУ детально розповіли про викриття колаборантів

  07 06 2023, 09:12
  У Рівненській ОДА відбувся брифінг, присвячений роботі УС...
 • У центрі Рівного потрійна ДТП: є потерпілі

  07 06 2023, 08:34
  Автопригода сталася сьогодні, сьомого червня, близько 07...
 • Вперше за 200 років у церкві на Рівненщині богослужіння відбувалося українською

  07 06 2023, 07:57
  У храмі на Рівненщині вперше за 200 років провели богослу...
 • Рівнян запрошують на авторський вечір Леоніда Репети

  06 06 2023, 19:29
  Концерт відбудеться в Органному залі у неділю, 11 червня ...
 • У Рівному та області очікуються дощі та грози

  06 06 2023, 18:02
  Прогноз погоди на 6-8 червня 2023 року по Рівненській обл...