
Усі думають, що сіль шкідлива. Медики дотетепер нам завзято рекомендували обмежувати її вживання, оскільки вона начебто сприяє підвищенню артеріального тиску та провокує гіпертонію.
Усі думають, що сіль шкідлива. Медики дотетепер нам завзято рекомендували обмежувати її вживання, оскільки вона начебто сприяє підвищенню артеріального тиску та провокує гіпертонію.
Втім, нещодавно учені оголосили, що подібна точка зору не є актуальною, і підлягає перегляду. Вчені взагалі засумнівалися, чи справді сіль винна в тих хворобах, які їй приписуються, пише raut.ru.
На думку багатьох експертів, сучасна людина дійсно з`їдає дуже багато солі, що тягне за собою передчасну смерть, і як мінімум, - підвищений тиск. Дослідження, проведені журналом «Медицина Нової Англії», показали, що рівень смертності в Америці можна знизити, всього лише скоротивши в раціоні сіль.
Та незважаючи на подібні заяви, багато фахівців ставлять під сумнів шкідливість солі. Зокрема, вчені з Університету Левена ретельно перевірили показники здоров`я у трьох тисяч осіб, які не скаржилися на проблеми з серцем. До того ж, дослідники зафіксували кількість вживаної ними солі.
Через сім років учасники експерименту знову були обстежені. Виявилося, що рівень смертності і серцевих нападів значно вище в тій групі, де сіль вживали обмежено. Дослідники переконалися, що люди, які не вживають сіль тим не менш, опинилися в зоні ризику. Водночас, дане відкриття підтримують і німецькі медики. У Німеччині до п`ятдесяти відсотків населення страждає від гіпертонії, тому німецькі вчені теж проводили свої дослідження. Експерти запевняють, що сіль не має на організм такого сильного негативного впливу, як їй приписують.
Певна річ, у цієї теорії є і критики, які стверджують, що практично неможливо точно відстежити , скільки солі споживає конкретна людина . Адже сіль міститься в оброблених продуктах, таких , як сир, піца, соуси та ін. Якщо такими продуктами зловживати, то норма солі також буде значно перевищена, і тоді наслідки будуть непередбачуваними.
Денис ГРИЩУК