На Рівненщині готуються протидіяти поширенню коронавірусу

Фото ілюстративне

Штаб щодо протидії поширенню COVID-19 відбувся під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна.

«Сьогодні ми постали перед новим викликом – не допустити поширення в Україну коронавірусу, який стрімко розповсюджується у світі. Для цього мобілізуємо усі ресурси. Всі служби – прикордонники, поліція, лікарі – мають працювати скоординовано. Уряд має чіткий план дій, головне його дотримуватися. В Україні випадків захворювання не зафіксовано. Але Рівненщина має бути готова, тим більше, що з області дуже багато людей працює в Італії, де вже зареєстровано 400 випадків захворювання», - зазначив Сергій Подолін.

Як доповів в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Ігор Добровольський, на сьогодні в області визначено два заклади, де за потреби будуть розміщувати пацієнтів із підозрою - Сарненська ЦРЛ та Рівненська міська лікарня. Проте за необхідності госпітальну базу розширять і задіюватимуть усі інфекційні відділення в районах. Сергій Подолін звернувся до голів РДА, щоб приділили належну увагу таким відділенням.

Також він закликав головних лікарів закладів подбати, передусім, про безпеку медиків, які одні з перших можуть контактувати із пацієнтами із підозрою на COVID-19. У них 100-відсотково мають бути необхідні засоби індивідуального захисту, зокрема, спеціальний одяг, захисні маски тощо. Корисним для медиків будуть і додаткові тренінги із відпрацювання чіткого алгоритму дій у випадку виявлення громадян із підозрами. Доручення щодо організації таких практичних навчань отримало керівництво управління охорони здоров’я.

«Незайвим для лікарів може стати онлайн-курс із надання екстреної допомоги під час важких гострих респіраторних вірусних інфекцій, розміщений на платформі Центру громадського здоров’я. Курс містить інформацію із клінічного ведення пацієнтів з важкою гострою респіраторною інфекцією, у тому числі – коронавірусом COVID-19», - зазначила керівник обласного центру громадського здоров’я Олена Гандзюк.

Представник Західного регіонального  управління Державної прикордонної служби повідомив, що відучора в аеропорту Рівного та пропускних пунктах на кордоні з Білоруссю розпочали обстежувати усіх подорожуючих людей на наявність високої температури. Для цього ОДА виділила 17 безконтактних термометрів, ще 3 будуть надані додатково. Люди, в яких за результатами температурного контролю буде виявлено підвищену температуру тіла та явні ознаки захворювання, одразу направлятимуться для проведення додаткового медичного обстеження.

Зокрема, під час штабу було доручено управлінню культури і туризму ОДА звернутися до туристичних операторів щодо інформування подорожуючих про країни, де є загроза. Зокрема, станом на сьогодні на території Європи зареєстровано  випадки захворювання COVID-19 у 17 країнах (Італія - 400, Німеччина - 21, Франція - 17, Іспанія - 12, Великобританія - 9, Хорватія - 3, Австрія - 2, Росія - 2, Фінляндія - 2, Швеція - 2, Ізраїль - 2, Швейцарія, Греція, Грузія, Норвегія, Північна Македонія та Бельгія - по одному випадку).


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • Фотографиня показала неймовірні фото весни у Рівному

  31 03 2023, 18:30
  Усі фото - робота рівненської фотографині Дежі Брют.
 • У аптеках Рівного - черги пацієнтів через ліки, які будуть продаватись за рецептом з 1 квітня

  31 03 2023, 17:34
  У Рівному до міських аптек вишикувались черги зі схвильов...
 • Вихідних на Великдень не буде: як відпочиватимуть рівняни у квітні

  31 03 2023, 17:01
  У квітні в Україні будуть відзначати Великдень та Вербну ...
 • У Рівному у костел привезуть унікальну копію ікони Матері Божої

  31 03 2023, 16:11
  Оригінал на даний момент зберігається у Польщі.
 • 9 випадків сказу серед тварин зафіксували у Рівненській області з початку цього року

  31 03 2023, 15:49
  Про це повідомляє Рівненська ОДА Як зазначається, захвор...
 • Викриття нових схем, які працювали у колонії

  31 03 2023, 14:32
  Жертвами зловмисників наразі стали 7 громадян, які відда...