На Рівненщині 213 паліїв отримали штрафи за спалювання сміття та трави

Фото ілюстративне

Про це розповів заступник начальника відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Рівненській області Юрій Попеско.

У вересні на території області зареєстровано 138 пожеж, половина з яких – це горіння сміття, сухої рослинності тощо. Втрати завдані цими пожежами становлять – понад 22 млн грн, повідомили у пресслужбі Рівненської ОВА.

«Люди, які випалюють траву на відкритих територіях переконані, що такі дії сприяють швидкому та якісному прибиранню. Таке твердження є хибним. В процесі горіння сухої рослинності у навколишнє середовище викидаються речовини, що є шкідливими як для людей, так і тварин, гине мікрофлора. А земляний родючий покрив, на якому відбувається горіння, відновлюється лише через 5-6 років», - наголосив Юрій Попеско.

Також представник ДСНС повідомив, що до адмінвідповідальності у вигляді штрафів цьогоріч притягнули 213 порушників:  за спалювання сміття, опалого листя та інших відходів – 157, за самовільне випалювання рослинності або її залишків – 38, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – 18.

А мінімальний розмір штрафу становив – 3060 грн.

Тим часом, за словами начальниці Рівненського обласного центру з гідрометеорології Ольги Ніколайчук, в області зберігається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу - це найвища ступінь. 

«Цьогоріч метеорологічне літо, тобто дні з середньодобовою температурою вище 15 градусів, тривало чотири з половиною місяці - з середини травня до кінця вересня. Основний фактор, який може знизити рівень пожежонебезпеки - опади. А у вересні випало лише 18% від норми», - розповіла начальниця обласного центру з гідрометеорології.


Azov Army

Новини по темі:

  • На Запорізькому напрямку загинув військовий із Сарненської громади Андрій Силка

    05 06 2026, 11:38
    На Запорізькому напрямку під час виконання бойового завда...
  • На Рівненщині судитимуть 16-річного юнака за крадіжку мотоцикла

    05 06 2026, 11:00
    За незаконне заволодіння мотоциклом перед судом постане н...
  • Настільні ігри та спілкування: у Рівному відбудеться молодіжний пікнік

    05 06 2026, 10:21
    Рівненська молодіжна бібліотека запрошує на ігровий пікні...
  • У Сарнах та Рівному провели в останню дорогу полеглих захисників України

    05 06 2026, 09:39
    На Рівненщині попрощались із воїнами - Олексієм Аврамишин...
  • У Рівному роботи захисників стали лотами благодійного аукціону

    05 06 2026, 09:00
    На благодійному аукціоні в Рівному продали картини військ...
  • У Квасилові в кота виявлено сказ

    04 06 2026, 17:43
    Про це повідомляє Рівненська міська рада.