На Рівненщині видадуть раритетний «Кобзар»

Фото ілюстративне

З обласного бюджету Рівненщини цьогоріч профінансують видавництво раритетного факсимільного видання творів Тараса Шевченка «Кобзар», який був виданий у Празі у 1876 році. Таке рішення ухвалили члени обласної координаційної ради з питань видавничої справи.

З обласного бюджету Рівненщини цьогоріч профінансують видавництво раритетного факсимільного видання творів Тараса Шевченка «Кобзар», який був виданий у Празі у 1876 році. Таке рішення ухвалили члени обласної координаційної ради з питань видавничої справи. Перевидання такого формату – вже на часі, адже наступного року в Україні відзначатимуть 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря.

Окрім цього видання, обласна влада вирішила поповнити бібліотеку місцевих видань. Фінансову підтримку з обласної казни отримають твори 15 місцевих авторів. Гроші виділять на дитячі книги, твори історико-краєзнавчої і мистецької тематики, художню літературу. Крім цього, надрукують літературно-краєзнавчий журнал «Велика Волинь», який раніше мав назву «Погорина», збірник обласної організації спілки письменників «Наше коло» та щорічний альманах «Мистецька палітра Рівненщини-2012».

Загалом на підтримку місцевих авторів цьогоріч в обласному бюджеті планують передбачити 300 тисяч гривень. Остаточне рішення щодо цього планують ухвалити вже на наступній сесії обласної ради. Ще майже 20 тисяч гривень нададуть самі автори, адже на Рівненщині вже декілька років поспіль успішно видають книги на умовах співфінансування. Загалом на розгляд координаційної ради з питань видавничої справи надійшла 41 заява.

Нагадаємо, що торік письменники області освоїли лише 175 тисяч гривень. При цьому обласні чиновники пропонують, щоб місцеві автори, які мають намір видавати власні твори, також користувалися і можливостями інтернет-ресурсів.

Міла СЛОБОДЕНЮК

 


Azov Army

Новини по темі:

  • Рівне проведе в останню дорогу Захисника Романа Орешняка

    24 08 2026, 18:48
    Про це повідомляє Рівненська міська рада.
  • На Рівненщині чоловік напав на продавчиню, бо та не продала алкоголь

    24 08 2026, 18:08
    Про такий інцидент повідомляє поліція області.
  • Серед звільнених сьогодні з ворожого полону українських військових є двоє земляків з Рівненщини

    24 08 2026, 17:25
    Нагадаємо, сьогодні, 24 серпня, 10 українських воїнів пов...
  • У Рівному освятили ікони на бронеплитах, які передадуть принцу Гаррі та керівництву Invictus Games

    24 08 2026, 16:44
    23 серпня 2026 року, у День Державного Прапора України, у...
  • Минула друга річниця з дня загибелі захисника України з Гощанщини Миколи Новосада

    24 08 2026, 15:23
    Про це повідомили у Гощанській селищній раді.