Відомий український художник Василь Красьоха презентував персональну виставку в Острозькій академії. З цим освітнім закладом він співпрацює вже десятиліття. До Острога митець привіз аж сотню своїх робіт на різноманітну тематику.
Відомий український художник Василь Красьоха презентував персональну виставку в Острозькій академії. З цим освітнім закладом він співпрацює вже десятиліття. До Острога митець привіз аж сотню своїх робіт на різноманітну тематику.

У кожній кімнаті підземної галереї створили окремі експозиції — портрети людей, які мають безпосередній стосунок до академії, острозькі краєвиди та визначні місця Острожчини та Волині. Також художник зображує на своїх полотнах квіти.
Донедавна Василь Красьоха малював лише ікони, нині ж він захопився портретним мистецтвом. А ще — відкрив для себе нову техніку малювання — «темпера». Таке мистецтво востаннє використовували ще у XVI — XVII ст. Темпера — це фарби, які розводяться на основі яєчного жовтка. Зараз їх, здебільшого, замінили олійні й акварельні фарби. Особливість темпери у тому, що під час кожного нанесення іншої фарби треба чекати, поки висохне попередня. А ще завдяки темпері картини малюють від найтемнішого відтінку до найсвітлішого.

Також в Острозькій академії започаткували традицію збирати автографи усіх митців, які презентуватимуть свої роботи в художній галереї. Першим свій підпис поставив Василь Красьоха.
Міла СЛОБОДЕНЮК
