Малюків з рідкісною патологією розвитку — краніосиностозом вперше прооперували в обласному центрі

Фото ілюстративне

У Рівненській обласній дитячій лікарні успішно прооперували двох немовлят з рідкісною патологією розвитку, про це повідомили у пресслужбі медзакладу.

Ендоскопічну краніопластику дітям з краніосиностозом провели вперше, зазначив Суспільному дитячий нейрохірург Сергій Романчук.

Краніосиностоз — це патологія, обумовлена передчасним закриттям черепних швів. Це призводить до порушення росту кісток черепа та його деформації. Якщо розмір черепа не відповідає розміру мозку, то людина може мати затримки в розвитку, епілепсію й ряд інших важких неврологічних проявів.

Таке захворювання зустрічається в одного на тисячу-п'ять тисяч новонароджених.

"Ми прооперували діток, хлопчика і дівчинку, з Рівненської та Тернопільської областей. Раніше у Рівному такі операції не проводились, це було вперше. Батьки дітей звернулися до нашого лікувального закладу, ми провели консультацію, запланували хірургічне втручання і вони погодились", — розповів Сергій Романчук.

За його словами, до повномасштабної війни діти з такими патологіями їздили оперуватись в інститут нейрохірургії імені Бурденка в Москві.

"Також пацієнти оперувались за кордоном — у Чехії, або в Києві — в інституті нейрохірургії чи у клініці "Охматдит". Такі операції потребують серйознішого обладнання і досвіду. Тепер в обласній дитячій лікарні також з'явилась така можливість. Два-три роки тому ми придбали ендоскоп, а я упродовж двох років працював з колегою Ловгою Михайлом Івановичем у Луцьку. Він проводив такі хірургічні втручання, привізши цю методику з Америки", — пояснив він.

Різновид цього хірургічного втручання можна провести лише за умови вчасної діагностики захворювання, зауважив нейрохірург.

"Важливий вік дитини й раннє виявлення у віці від трьох до шести місяців. Обох діток ми оперували в шість місяців. Тоді проводимо малоінвазивне втручання, менш травматичне. Часто батьки звертаються пізніше, то цю операцію вже важче зробити — кістки стають міцними, твердими. Є, так звані, відкриті хірургічні втручання, то вони вже передбачають великий розріз — від вуха до вуха, переливання крові, а сама операція триває від п'яти до восьми годин", — розповів він.

Післяопераційна реабілітація, за словами Сергія Романчука, проходить легко і не потребує тривалого стаціонарного лікування.

"Після операції ми буквально на третю добу відпускаємо пацієнтів додому. Далі батьки приводять діток знімати шви. А наступним етапом є — шоломна терапія. Для покращення максимального косметичного ефекту такі дітки ще потребують носіння коригувальних шоломів, які виготовляються індивідуально за розмірами черепа дитини. Їх пацієнти носять ще протягом п'яти-шести місяців", — зазначив лікар.

Виготовляють такі шоломи у Києві.

За інформацією Суспільного.


На Щасливому (Запис низ)

Новини по темі:

 • Завтра на Рівненщині очікують грозу

  01 06 2023, 22:13
  Про це повідомляє ГУ ДСНС у Рівненській області.
 • На Рівнещині з'явилося ще одне затишне місце для відпочинку (ВІДЕО)

  01 06 2023, 19:41
  Це чудове місце для родинного та відпочинку з друзями.
 • У Дубні зупинили авто з "сюрпризом"

  01 06 2023, 19:04
  Про це повідомляє Патрульна поліція Рівненської області.
 • В Органному залі відбувся пісенний розмай «Дітям – мирне небо» (ФОТО)

  01 06 2023, 18:25
  Це спільний проєкт Національної всеукраїнської музичної с...
 • У Рівному викрили полковника та спільників на розкраданні коштів виділених на ремонт казарми

  01 06 2023, 17:23
  За даними слідства, посадовець, як голова тендерного комі...
 • Йдемо на рекорд : 350 учасників брали участь у благодійному забігу на підтримку ЗСУ (ФОТО)

  01 06 2023, 17:10
  Забіг сміливих «BRAVE» проходив вже 37-ий раз. Це другий...
 • У Рівному погасили блок поштових марок, присвячений дітям

  01 06 2023, 16:19
  У блок входить сім поштових марок, листівка та конверт.